![]() |
Polaritati inversate
Ce se intampla daca inversez polaritatile la un difuzor? Si nu ma refer la subwoofer.
Se aude diferit? Mai incet, barait, prost, cum? |
Re: Polaritati inversate
Daca le inversezi pe amindoua, ( stinga + dreapta ) nu se intimpla nimic.
Daca e numai unul inversat, vei avea probleme de faza si nimic mai mult. |
Re: Polaritati inversate
Mersi :)
Credeam ca e ceva mai serios. |
Re: Polaritati inversate
Poate ma insel, dar nu se modifica si cursa membranei? Adica sa bata in interior? Asta nu afecteaza deloc difuzorul?
|
Re: Polaritati inversate
De fapt cred ca la acelasi lucru s-a referit si saxo, si nu am inteles eu, asa ca scuze. :(
|
| All times are GMT +2. The time now is 18:28. |
- Copyright 2026 4Tuning