Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Coltul incepatorului (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului.html)
-   -   Va rog sa ma ajutati... (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului/233496-rog-ajutati.html)

danielcos 17-01-11 09:32

Va rog sa ma ajutati...
 
Am un condensator IN-PHASE DE 1,2F si nu ma pricep sa il montez,are 3 borne:una input+....output-.....output+ si nu stiu unde sa leaga firele de la baterie si cel de remote .

AlexBanu 17-01-11 10:57

Re: Va rog sa ma ajutati...
 
salutare,
cablul de plus care intra in amplif il pui la + imput iar la -imput pui masa de pe caroserie. La + out pleci cu plus spre amplificator.

danielcos 17-01-11 11:00

Re: Va rog sa ma ajutati...
 
si remote cum il leg? pt ca de unde il ,am tipu avea si un fir de remote dar nu mai dau de el sa-mi spuna.

AlexBanu 17-01-11 11:12

Re: Va rog sa ma ajutati...
 
Remote-ul se leaga la remote-ul care vine din player spre amplif in general firul alb cu albastru sau albastru vezi pe player care este firul.


All times are GMT +2. The time now is 16:39.

- Copyright 2026 4Tuning