Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini de serie (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie.html)
-   -   Video: Noul Audi A8 ii spune Noapte Buna! limuzinei Mercedes S-Class! (https://forum.4tuning.ro/219-masini-serie/232757-video-noul-audi-a8-spune-noapte-buna-limuzinei-mercedes-class.html)

boy_wonder 13-01-11 17:37

Video: Noul Audi A8 ii spune Noapte Buna! limuzinei Mercedes S-Class!
 
Video: Noul Audi A8 ii spune Noapte Buna! limuzinei Mercedes S-Class!

https://www.4tuning.ro/images/video-n...225-2-95-1.jpg

Sau, cel putin, asa se intampla in cea mai noua reclama a constructorului din Ingolstadt, unde noul Audi A8 isi ia la revedere de la toate elementele de lux invechite. Fireste, printre acestea se numara si eternul rival din Stuttgart, limuzina Mercedes S-Class.

<embed width="450" height="366" src="http://www.4tuning.tv/embedded/ZiWspazPCS2" allowfullscreen="true" allowscriptaccess="always" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer" type="application/x-shockwave-flash"></embed><p><a href="http://www.4tuning.tv/ZiWspazPCS2/Noul_Audi_A8_ii_spune_Noapte_Buna_limuzinei_Merced es_S_Class_.html" target="_blank">Noul Audi A8 ii spune Noapte Buna! limuzinei Mercedes S-Class!</a><br /> Filmele din <a href="http://www.4tuning.tv/" target="_blank">4TuningTV</a> doar pe <a href="https://www.4tuning.ro/" title="4Tuning.ro">4Tuning.ro</a></p>

du0n 14-01-11 17:29

Re: Video: Noul Audi A8 ii spune Noapte Buna! limuzinei Mercedes S-Class!
 
Sincer,abia astept reactia celor de la Mercedes,prin viitoarea generatie S-class.Good night Audi :))

vacaroz 16-01-11 19:32

Re: Video: Noul Audi A8 ii spune Noapte Buna! limuzinei Mercedes S-Class!
 
Quote:

Originally Posted by du0n (Post 3985405)
Sincer,abia astept reactia celor de la Mercedes,prin viitoarea generatie S-class.Good night Audi :))

sau mai bine zis rip audi

TSC-Us 16-01-11 23:43

Re: Video: Noul Audi A8 ii spune Noapte Buna! limuzinei Mercedes S-Class!
 
ce reclama nesimtita...
a8 mi se pare a4 umflat cu pompa, mult mai frumos era penultima generatie de a8, incomparabil.

du0n 16-01-11 23:57

Re: Video: Noul Audi A8 ii spune Noapte Buna! limuzinei Mercedes S-Class!
 
Quote:

Originally Posted by OPC-UL (Post 3992658)
ce reclama nesimtita...
a8 mi se pare a4 umflat cu pompa, mult mai frumos era penultima generatie de a8, incomparabil.

Corect ! Vechea generatie inspira mai mult rafinament,lux.Acum parca s-au prostit.

morpheusmaster 17-01-11 00:12

Re: Video: Noul Audi A8 ii spune Noapte Buna! limuzinei Mercedes S-Class!
 
Is morti de foame pe fata astia de la audi cu asa perversitate de reclama. Mie totusi mia placut :)) gen...in your face :))...oricum, puerila. Nu poti compara Mertz cu Audi...pur si simplu nu poti. Punct

dan_stage28 17-01-11 00:33

Re: Video: Noul Audi A8 ii spune Noapte Buna! limuzinei Mercedes S-Class!
 
e prea greu de comparat asa 2 marci cu traditie ,eu de as avea bani le as lua pe ambele

sek00 17-01-11 19:55

Re: Video: Noul Audi A8 ii spune Noapte Buna! limuzinei Mercedes S-Class!
 
Quote:

Originally Posted by morpheusmaster (Post 3992745)
Is morti de foame pe fata astia de la audi cu asa perversitate de reclama. Mie totusi mia placut :)) gen...in your face :))...oricum, puerila. Nu poti compara Mertz cu Audi...pur si simplu nu poti. Punct


;) mare dreptate ai !

bmwM8 17-01-11 22:44

Re: Video: Noul Audi A8 ii spune Noapte Buna! limuzinei Mercedes S-Class!
 
foarte frumoasa reclama, pana la aparitia S-ului.

pacat pt cei de la audi sa recunoasca de undeva suprematia mercedes, alias S-classe, care le inspira cel mai mult frica.

petreals 18-01-11 01:04

Re: Video: Noul Audi A8 ii spune Noapte Buna! limuzinei Mercedes S-Class!
 
lasand discutiile si argumentele pro sau contra...reclama e tare!8)

vacaroz 18-01-11 11:37

Re: Video: Noul Audi A8 ii spune Noapte Buna! limuzinei Mercedes S-Class!
 
cred ca e o reclama pt continentul american unde se accepta astfel de reclame

Bogdan_mb 18-01-11 18:06

Re: Video: Noul Audi A8 ii spune Noapte Buna! limuzinei Mercedes S-Class!
 
ce misto este s-class-ul.

sau am ratat eu ceva din reclama asta ?

rdy4ever 19-01-11 19:50

Re: Video: Noul Audi A8 ii spune Noapte Buna! limuzinei Mercedes S-Class!
 
Mie imi lasa mai mult impresia ca reclama este pt S-class decat pt A8:)
Deci ii arata pe aia in "the mansion"(chiar nu imi vine cuvantul romanesc pt a descrie o astfel de proprietate), traind in lux, S-ul cuminte in fata casei, isi inchide singur farurile (asta e chiar o dotare standard pe s-class, parca ii zice home-lights, se opresc singure dupa un timp setat din calculator), toata reclama iti lasa un sentiment placut, de siguranta, de comfort, pana la un punct: apare A8, pe un drum de tara. Deci in timp ce S-ul sta credincios in fata resedintei de lux, audi umbla pe coclauri de nebun. Si ne arata niste dotari de interior care palesc parca si in fata vechiului S-class. Si zic ca luxul a evoluat, fara nici o baza solida ca argument. A evoluat unde? In bazaconii?

Total gresita reclama. Un epic FAIL pt cei de la Audi.
Pt Mercedes e de ajuns sa faca un scurt colaj cu S-ul de-a lungul timpului, cu toti presedintii de la A la Z iesind din S-class si numai din S-class, iar la sfarsit sa arate cum vin si cateva A8, din care ies escortele coloanelor prezidentiale. Si sa zica scurt:
Everybody has his class.
sau
Cars don't make people. Or do they?

sau asa, doar ca un relplay la reclama asta:
"Good night old luxory.
Sweet dreams, Audi."

petreals 20-01-11 08:25

Re: Video: Noul Audi A8 ii spune Noapte Buna! limuzinei Mercedes S-Class!
 
Quote:

Originally Posted by rdy4ever (Post 4002123)
Mie imi lasa mai mult impresia ca reclama este pt S-class decat pt A8:)
Deci ii arata pe aia in "the mansion"(chiar nu imi vine cuvantul romanesc pt a descrie o astfel de proprietate), traind in lux, S-ul cuminte in fata casei, isi inchide singur farurile (asta e chiar o dotare standard pe s-class, parca ii zice home-lights, se opresc singure dupa un timp setat din calculator), toata reclama iti lasa un sentiment placut, de siguranta, de comfort, pana la un punct: apare A8, pe un drum de tara. Deci in timp ce S-ul sta credincios in fata resedintei de lux, audi umbla pe coclauri de nebun. Si ne arata niste dotari de interior care palesc parca si in fata vechiului S-class. Si zic ca luxul a evoluat, fara nici o baza solida ca argument. A evoluat unde? In bazaconii?

Total gresita reclama. Un epic FAIL pt cei de la Audi.
Pt Mercedes e de ajuns sa faca un scurt colaj cu S-ul de-a lungul timpului, cu toti presedintii de la A la Z iesind din S-class si numai din S-class, iar la sfarsit sa arate cum vin si cateva A8, din care ies escortele coloanelor prezidentiale. Si sa zica scurt:
Everybody has his class.
sau
Cars don't make people. Or do they?

sau asa, doar ca un relplay la reclama asta:
"Good night old luxory.
Sweet dreams, Audi."

http://blstb.msn.com/i/95/2CB1C9EE11...83BECCE366.jpg

rdy4ever 21-01-11 03:44

Re: Video: Noul Audi A8 ii spune Noapte Buna! limuzinei Mercedes S-Class!
 
Sweet dreams, Audi!
<iframe title="YouTube video player" class="youtube-player" type="text/html" width="640" height="390" src="https://www.youtube-nocookie.com/embed/AjrXIdzCj50" frameborder="0" allowFullScreen></iframe>
https://www.youtube.com/watch?v=AjrXIdzCj50


All times are GMT +2. The time now is 06:47.

- Copyright 2026 4Tuning