Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   O "alta Dacie simpla" din CT (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/232266-dacie-simpla-ct.html)

sandor406 19-02-11 21:56

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
Quote:

Originally Posted by CT-96-GML (Post 4101035)
Dupa o refacere a vopsitoriei si insonorizarii,interioare "domnisoara a primit mocheta,in locul "vinilinului".Am profitat de ocazie si am tras si instalatia ptr geamurile electrice. ( pe care le voi monta,cand se mai incalzeste ;) ) Catevva poze....

chiar am vazut in poze ca ai vinil de ala vechi si nu mocheta! si am vrut sa te intreb daca nu vrei sa schimbi ca arata mai bine cu mocheta, dar mi-ai luat-o inainte!:)) arata mult mai bine asa!;) spor la munca in continuare!:)salut!

CT-96-GML 20-02-11 08:46

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
Quote:

Originally Posted by sandor406 (Post 4101271)
chiar am vazut in poze ca ai vinil de ala vechi si nu mocheta! si am vrut sa te intreb daca nu vrei sa schimbi ca arata mai bine cu mocheta, dar mi-ai luat-o inainte!:)) arata mult mai bine asa!;) spor la munca in continuare!:)salut!

Cand fac si oglinzile ( cred ca odata cu geamurile,ca sa nu desfac fetele de usi de mai multe ori ),voi reveni cu poze.Si intr-adevar imi statea pe suflet "vinilinul"ala,dar asteptam tot asa o ocazie,sa desfac mai multe,ca sa merite deranjul;)

schumi_86 21-02-11 00:32

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
A iesit f.misto podeaua cu mocheta;) asa mocheta am pus si eu asta vara dupa ce am vopsit-o si a meritat investitia. Spor la mesterit in continuare;)

faustino 21-02-11 08:49

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
Ce mocheta este, ca arata bine rau....

BlueAngel 21-02-11 11:15

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
Quote:

Originally Posted by schumi_86 (Post 4104884)
A iesit f.misto podeaua cu mocheta;) asa mocheta am pus si eu asta vara dupa ce am vopsit-o si a meritat investitia. Spor la mesterit in continuare;)

Noroc ca te-am batut la cap sa iti iei ca vroiai sa pui inapoi panarama aia albastra.
Mocheta e originala de dacie injectie parca si e de 2 culori gri si neagra si costa cam 45-50 lei.

schumi_86 21-02-11 12:21

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
Quote:

Originally Posted by BlueAngel (Post 4105738)
Noroc ca te-am batut la cap sa iti iei ca vroiai sa pui inapoi panarama aia albastra.
Mocheta e originala de dacie injectie parca si e de 2 culori gri si neagra si costa cam 45-50 lei.

Da ma scuzi dl.Renu,am uitat sa specific ca am luat-o la recomandarile tale:));)

CT-96-GML 05-03-11 19:29

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
9 Attachment(s)
Au sosit "foliile"pentru oglinzi.M-am apucat de ele:
- am achizitionat un set de oglinzi stg/drp,ca sa nu fiu nevoit sa ma grabesc cu montatul
- am demontat ramele
- am scos sticlele
- am dezlipit folia de protectie de pe spatele oglinzilor si am degresat suprafetele,dupa care....am aplicat folia autoadeziva cu rezistenta.
pentru moment atat am facut,vin cu detalii si schema electrica,atunci cand le urc pe masina. P.S Pentru cei interesati,doua buc+transport ( la CT ),m-au ajuns 81 lei.

Ackkme22 05-03-11 19:42

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
Frumos:D

Te asteptam cu mai multe poze cu masinuta:-)Numa sa dea caldura asta..

SOLENZAXJG 05-03-11 19:49

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
Foarte frumoasa dacia si ingrijita si spor in continuare la cat mai multe modificari si accesorii.

Ackkme22 05-03-11 21:28

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
Btw,din ce an e dacioara?

Respect !

Auras 26 06-03-11 10:54

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
Foarte frumoasa dacia ta :shock: succes in continuare cu ea :D

adi.schumi_tm 06-03-11 11:17

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
Felicitari pt grija la detalii si pt felul in care arata masina.Bafta in ceea ce vrei sa realizezi cu aceasta masina.

CT-96-GML 06-03-11 19:18

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
Multumesc,pentru aprecieri,dar faceti abstractie de varsta si daca aveti propuneri,nu va sfiiti;)

b08ygs 06-03-11 22:10

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
Legat de incalzirea in oglinzi, pe Dacia CLub am vazut ca un user a procedat la fel ca tine(dumneavoastra, inca nu stiu cum sa ma adresez, avand in vedere varsta) si citez "oameni am si eu o problema acum, afara sunt -12 grade la buzau un cancer de crapa pietrele, am dat drumul la dezaburire oglingi sau dezghetat erau curate, se vedea perfect, si dinntro data a pleznit oglinda din dreapta, acum o sa schimb sticla np, dar ce fac daca plezneste si cealalta, problema este ca se incalzesc mult prea tare pe masina, vreau sa mai micorez tesiunea macar sa o fac undeva la 11 volti nu as vrea nici macar 12, pt ca se incalzesc prea tare si afara frig si se crapa sad.gif. ma gandesc daca le inseriez atunci o sa se incalzeasca mai putin si mai greu." ai vreo rezolvare la problema? Presupun ca daca o sa le bagi or sa crape la fel cum i-au crapat baiatului de mai sus, un potentiometru ceva, sau cum e la dezaburire la luneta, dupa ceva timp sa se opreasca de la sine:)

sandor406 07-03-11 06:50

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
Quote:

Originally Posted by b08ygs (Post 4148356)
Legat de incalzirea in oglinzi, pe Dacia CLub am vazut ca un user a procedat la fel ca tine(dumneavoastra, inca nu stiu cum sa ma adresez, avand in vedere varsta) si citez "oameni am si eu o problema acum, afara sunt -12 grade la buzau un cancer de crapa pietrele, am dat drumul la dezaburire oglingi sau dezghetat erau curate, se vedea perfect, si dinntro data a pleznit oglinda din dreapta, acum o sa schimb sticla np, dar ce fac daca plezneste si cealalta, problema este ca se incalzesc mult prea tare pe masina, vreau sa mai micorez tesiunea macar sa o fac undeva la 11 volti nu as vrea nici macar 12, pt ca se incalzesc prea tare si afara frig si se crapa sad.gif. ma gandesc daca le inseriez atunci o sa se incalzeasca mai putin si mai greu." ai vreo rezolvare la problema? Presupun ca daca o sa le bagi or sa crape la fel cum i-au crapat baiatului de mai sus, un potentiometru ceva, sau cum e la dezaburire la luneta, dupa ceva timp sa se opreasca de la sine:)

in legatura cu dezaburirea de la luneta, mie nu mi se opreste singur...:rolleyes2 ar trebui sa se opreasca singur daca o las mai mult? eu pot sa las si vreo 20min ca tot fubctioneaza...deci am cv buba?:!:


All times are GMT +2. The time now is 01:17.

- Copyright 2024 4Tuning