Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   O "alta Dacie simpla" din CT (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/232266-dacie-simpla-ct.html)

CT-96-GML 11-01-11 11:56

O "alta Dacie simpla" din CT
 
15 Attachment(s)
Cum majoritatea barbatilor,viseaza la "tineret",va prezint si eu "domnisoara" mea de.... 19 ani.
Este 1.4,carburatie,cutie in 5 trepte (inainte :lol:),are aprindere electronica,filtru aer sport,alarma cu inchidere centralizata ( cu pager ),deschidere electrica a portpagajului,sistem audio mp3 Blaupunkt,tub de bass activ Ripper Boss 700w,tv+dvd Miyota,instalatie xenon H4/35w/6000k,becuri de pozitie interior/exterior,cu LED-uri SMD, bordul "scoica"a fost schimbat ( deoarece era crapat ),cu unul model mai vechi ( dar care mi-a placut mai mult )suspensia,bucsaraia schimbata ( dar nu mai este cum a fost cea originala :cry: ),tablaraia este ok ( pentru varsta ei );),are tapiteria noua, (scaune,plafon,fete usi ),volan sport,roti clasice ( tabla ),cu capace de plastic,initial,iar acum cu "inele"de Golf II,si capace"testoasa",incaltate"cu anvelope (omologate ) 165/70 R 13.
In viitorul apropiat,urmeaza,geamuri electrice si oglinzi incalzite ( iarna este un chin,cand n-ai garaj ) si mai ales o vopsitorie exterior ( vreau sa renunt la bandouri, cine a avut-o inaintea mea,acum 10 ani cand a vopsit-o,dupa 3 zile cand vopseaua era inca "cruda",a lipit "dungile" si daca le dezlipesc,ramane "urma" )
Sigur nu am sa o "cobor",doar jenti caut ( ceva frumos ),am si treceri in 4 prezoane,dar deocamdata nu ma grabesc.
Scuze,moderatorilor,ca nu m-am descurcat cu cererea si celelalte "puncte"

cozmin23 11-01-11 12:09

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
frumoasa masina dar ai dat cu firma in nas cu ventilatorul ala de pe bord...bafta!

GEO GR 01 NVN 11-01-11 12:19

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
parerea mea este ca arata bine rau domnisoara asta:Dsunt anumite lucruri la care ai putea renunta,dar ma rog asta e doar parerea mea....

n3lu20 11-01-11 14:10

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
Arata super bine pustoaica :lol: , nu i se prea potrivesc unele accesorii dar e facuta dupa placerea proprietarului. Sunt curios cum vei pune oglinzi incalzite, sa ne tii la curent. Multa bafta in ceea ce iti propui.

fane1990 11-01-11 14:26

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
Foarte ingrijita , felicitari.

RRedman 11-01-11 15:34

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
Imi place foarte mult ca ai tinut cont de detalii, si ai reconditionat fiecare piesa in parte, arata foarte bine si sunt sigur ca functioneaza la fel de bine.
Nu imi plac insa bandourile de pe usi, acelea mai lungi si paravanturile, dar nu sunt foarte importante.
Iti doresc numai bine.

CT-96-GML 11-01-11 15:35

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
Quote:

Originally Posted by cozmin23 (Post 3974694)
frumoasa masina dar ai dat cu firma in nas cu ventilatorul ala de pe bord...bafta!

Este adevarat,dar "accesoriul"ala sta doar cand sunt zile toride si am drum lung,ptr ca in rest este suportul TV-ului,am sa revin cu poze de interior si din timpul iernii,cu TV si DVD.
PS merci ptr aprecieri,si nu-i nicio problema ptr parerile pro si contra sunt binevenite,atunci cand sunt constructive.;)

BlueAngel 11-01-11 15:45

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
Sa traiti nea Gabi ;) impecabila masinuta am ramas :shock: si :dribble::inyourfac

CT-96-GML 11-01-11 15:46

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
Quote:

Originally Posted by n3lu20 (Post 3974959)
Arata super bine pustoaica :lol: , nu i se prea potrivesc unele accesorii dar e facuta dupa placerea proprietarului. Sunt curios cum vei pune oglinzi incalzite, sa ne tii la curent. Multa bafta in ceea ce iti propui.

Oglinzile,actuale,pe care se lipesc folii,autoadezive 77mmx110mm, cu rezistenta 35wx12v ( gasesti pe forum firma care le importa ),super simplu,pretul pe buc 36 lei;)

Zakk 11-01-11 15:48

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
Invidiosi dom'le invidiosi....

CT-96-GML 11-01-11 15:49

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
Quote:

Originally Posted by BlueAngel (Post 3975187)
Sa traiti nea Gabi ;) impecabila masinuta am ramas :shock: si :dribble::inyourfac

Multumesc frumos,vreau cu Schumi,sa facem o sedinta foto,mai ales cu interiorul,noaptea sa se vada toate "luminitele":lol:

cata_golf 11-01-11 15:50

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
arata excelent masina parca ar fi iesit azi pe poarta fabricii

CT-96-GML 11-01-11 15:54

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
Quote:

Originally Posted by RRedman (Post 3975157)
Imi place foarte mult ca ai tinut cont de detalii, si ai reconditionat fiecare piesa in parte, arata foarte bine si sunt sigur ca functioneaza la fel de bine.
Nu imi plac insa bandourile de pe usi, acelea mai lungi si paravanturile, dar nu sunt foarte importante.
Iti doresc numai bine.

Vor "pleca"odata cu revopsirea,am zis;)
merci

schumi_86 11-01-11 17:14

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
Salutare domnu Gabi;) in sfarsit vad si eu bijuteria,mi-au zis baietii ca au ramas masca la intalnire cand au vazut masina si pot spune ca si eu cand am vazut-o acum,felicitari arata f.bine!;)
Sper sa ne vedem la urmatoare intalnire.

CT-96-GML 11-01-11 17:29

Re: O "alta Dacie simpla" din CT
 
Quote:

Originally Posted by schumi_86 (Post 3975457)
Salutare domnu Gabi;) in sfarsit vad si eu bijuteria,mi-au zis baietii ca au ramas masca la intalnire cand au vazut masina si pot spune ca si eu cand am vazut-o acum,felicitari arata f.bine!;)
Sper sa ne vedem la urmatoare intalnire.

Merci,Mihai,
Pe urmatoarea intalnire;)


All times are GMT +2. The time now is 20:21.

- Copyright 2024 4Tuning