Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Evenimente Auto (https://forum.4tuning.ro/25-evenimente-auto.html)
-   -   Strategie de boicot vanzatori de carburanti. (https://forum.4tuning.ro/25-evenimente-auto/232199-strategie-boicot-vanzatori-carburanti.html)

Nautilus 09-02-11 08:41

Re: Strategie de boicot vanzatori de carburanti.
 
Am fost întrebat deja de mai multă lume (generaţia 50+, care nu intră pe internet şi nu ştie ce facem noi aici) de ce nu alegem un singur producător dintre "cei trei mari" (citat: "de exemplu Petrom" ;) ) şi să refuzăm să alimentăm de la el până nu dă înapoi cu preţurile.

Deci, ar cam trebui să-i informăm prin mijloace uşor vizibile (stickere, fluturaşi, afişe) de la cine nu trebuie să alimentăm cel puţin în februarie şi martie.

~Nautilus

Daci 11-02-11 11:35

Re: Strategie de boicot vanzatori de carburanti.
 
Strategia mea de boicot: Ieri mi-am cumparat un MTB, asa ca masina va mai face "nani" in garaj.

DanSGH 11-02-11 12:42

Re: Strategie de boicot vanzatori de carburanti.
 
Quote:

Originally Posted by Daci (Post 4074457)
Strategia mea de boicot: Ieri mi-am cumparat un MTB, asa ca masina va mai face "nani" in garaj.

Bravo!

Nautilus 11-02-11 13:01

Re: Strategie de boicot vanzatori de carburanti.
 
Până acum am ajuns, din 54 de zile, la 45 fără a folosi deloc maşina şi 11 cu ea, şi am de gând să-mi depăşesc recordul, cel puţin cât durează februarie şi martie, indiferent ce se întâmplă. Chiar dacă face OMV benzina 1 leu/litru, nu îmi schimb planul :)

Abia fac o economie, îmi rămâne mai mult pentru restaurarea Broscuţei.

~Nautilus

b01uxd 11-02-11 13:28

Re: Strategie de boicot vanzatori de carburanti.
 
benzina la 3 lei p litru nu cred ca o sa mai vedem vreodata, nici la 4 si nici la 4.5, poate un 4.8 si asta asa doar de ochii lumii. oricum eu va urez bafta

dragos2900 11-02-11 13:43

Re: Strategie de boicot vanzatori de carburanti.
 
romanii sunt prea prosti si prea comozi sa faca ceva,asta e,platim 5ron pe litru acum,platim 6ron pe litru mai la toamna :evil:
benzinarii tot o sa scumpeasca combustibilu pt ca se cumpara in prostie,romanu prefera sa manance mai putin decat sa mearga mai putin cu masina,acum ca au vazut ca tot mai multi si-au pus gpl pe masina,au scumpit si gpl-u de la 2.15ron litru cat era in septembrie 2010 a ajuns acum 2.95ron litru..... mai ziceti ceva :evil:

Nautilus 11-02-11 15:29

Re: Strategie de boicot vanzatori de carburanti.
 
PS Dacă se întreabă cineva cum e posibil ca 45 + 11 să facă 54 (şi văd că n-a remarcat nimeni, deci e puţin evident câtă atenţie acordă lumea topicului de aici ;) ), am adăugat şi ziua de sâmbătă (mâine) şi duminică, având de mers la Carrefour, când voi consuma totuşi ceva. De la Lukoil.

Astfel încât luni se vor face 56 de zile, dintre care 11 "automobilistice".

~Nautilus

b01uxd 11-02-11 17:40

Re: Strategie de boicot vanzatori de carburanti.
 
Quote:

Originally Posted by dragos2900 (Post 4074759)
romanii sunt prea prosti si prea comozi sa faca ceva,asta e,platim 5ron pe litru acum,platim 6ron pe litru mai la toamna :evil:
benzinarii tot o sa scumpeasca combustibilu pt ca se cumpara in prostie,romanu prefera sa manance mai putin decat sa mearga mai putin cu masina,acum ca au vazut ca tot mai multi si-au pus gpl pe masina,au scumpit si gpl-u de la 2.15ron litru cat era in septembrie 2010 a ajuns acum 2.95ron litru..... mai ziceti ceva :evil:

tu chiar crezi ca existanta Petrom-OMV Group se datoreaza userilor 4tuning care alimenteaza de la benzinariile lor?

DanSGH 11-02-11 18:32

Re: Strategie de boicot vanzatori de carburanti.
 
Quote:

Originally Posted by Nautilus (Post 4074989)
PS Dacă se întreabă cineva cum e posibil ca 45 + 11 să facă 54 (şi văd că n-a remarcat nimeni, deci e puţin evident câtă atenţie acordă lumea topicului de aici ;) ), am adăugat şi ziua de sâmbătă (mâine) şi duminică, având de mers la Carrefour, când voi consuma totuşi ceva. De la Lukoil.

Astfel încât luni se vor face 56 de zile, dintre care 11 "automobilistice".

~Nautilus

Cati crezi ca mai citesc aici?

Nautilus 11-02-11 22:23

Re: Strategie de boicot vanzatori de carburanti.
 
După înregistrările forumului, 2931.

Şi pe topicul principal, 96 051.

Iar miile de oameni care citesc nu sunt numai de-ai noştri... dacă nu şi-au băgat deja nasul pe aici în ultimele 2 luni câţiva reporteraşi fomişti, câţiva oameni de-ai OMV-ului şi ceva băieţi deştepţi de pe la servicii, înseamnă că nu mai suntem în România.

~Nautilus

Danutz Bratosin 12-02-11 12:40

Re: Strategie de boicot vanzatori de carburanti.
 
Azi am alimentat de la LukOil cu 4,93 bani pe litru...e mult da macar nu depaseste 5 lei

cangri 12-02-11 21:42

Re: Strategie de boicot vanzatori de carburanti.
 
Quote:

Originally Posted by b01uxd (Post 4075343)
tu chiar crezi ca existanta Petrom-OMV Group se datoreaza userilor 4tuning care alimenteaza de la benzinariile lor?

NU
dar orice maraton a inceput cu primul pas;)

Nautilus 13-02-11 20:34

Re: Strategie de boicot vanzatori de carburanti.
 
Informaţiile de natură anecdotică indică faptul că în ianuarie cam toţi benzinarii au frecat menta, iar la finalul lui ianuarie şi începutul lui februarie (cum s-au eliberat străzile de gheaţă) Rompetrol s-a bucurat de un aflux neaşteptat de clienţi.

Pune şi faptul că unele staţii OMV oferă un mic bonus pentru un plin, ceea ce nu au mai făcut de ani buni, şi realizezi că uneori buturuga mică mai ...destabilizează carul mare, chiar dacă nu îl răstoarnă.

~Nautilus

cangri 21-02-11 09:44

Re: Strategie de boicot vanzatori de carburanti.
 
1 Attachment(s)
STICKER.

b01uxd 21-02-11 10:03

Re: Strategie de boicot vanzatori de carburanti.
 
Quote:

Originally Posted by cangri (Post 4105468)
STICKER.

wow...sigur o sa le fie rusine sa o scumpeasca acum!


All times are GMT +2. The time now is 09:36.

- Copyright 2024 4Tuning