Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Firme Folii Auto (https://forum.4tuning.ro/531-firme-folii-auto.html)
-   -   [Oferta] Montam folie autorizata RAR (https://forum.4tuning.ro/531-firme-folii-auto/23175-oferta-montam-folie-autorizata-rar.html)

bluey 19-04-07 20:54

Re: [oferta]Montam folie autorizata RAR
 
Omologat omologat.
Asta iti garantez eu ca mi-au luat talonul pentru folia pe fata neomologata si cand am fost sa-l recuperez mi-au cerut copie dupa certificatul de autenticitate.
Deci e ok!

ahoe 20-04-07 00:51

Re: [oferta]Montam folie autorizata RAR
 
salut
bluey la sfasitul lunii sa vii sa iei salariul ;) mersi mult
in principiu pretul pt masinile in 2 usi este de 100 de euro iar pt cele in 4 usi este de 110 euro . audi in 4 usi si mercedes au un pret un pic mai mare pt ca e foarte mult de munca la demontat geamurile .

studio54 20-04-07 02:36

Re: [oferta]Montam folie autorizata RAR
 
Neneee vreau sa imi pun si eu de vreo luna .. unde sa vin sa le punem??

studio54 23-04-07 05:09

Re: [oferta]Montam folie autorizata RAR
 
Auzi man, in parcarea din Mall, aia subternana nu merge? A fost un prieten si si-a pus angel-eyes acolo si nu l-a deranjat nimeni..

ahoe 24-04-07 00:35

Re: [oferta]Montam folie autorizata RAR
 
studio54 da-mi un tel maine ca avem garaj unde sa o facem .0720954834

SirNenea 24-04-07 02:02

Re: [oferta]Montam folie autorizata RAR
 
sal
pt un logan cat costa pe spate (luneta + laterale)cea mai inchisa si ce fel de folie se foloseste si daca se poate montajul maine sau poimaine astept raspuns

atreidex 28-04-07 17:49

Re: [oferta]Montam folie autorizata RAR
 
Quote:

Originally Posted by adamitza2005 (Post 570022)
pt cei care inca mai cred ca folia omologata ajuta cu ceva va las sa tragetzi singuri cincluzia din dialogul de mai jos intre un cetatzean si un reprezentant al politiei rutiere

""dan macovei - constanta
salutare. tot despre folie ca e la moda. .
Daca imi pun pe masina o folie autorizata rar care sunt sansele sa fiu sanctionat de agentii de circulatie? .
P.S. folia detine certificat de omologare eliberat de rar.
multumesc.

Raspuns: Sincer, cred ca sansele de a fi sanctionat sunt maxime.Potrivit art.191 pct.11 din H.G.85/2003, foliile care restrang sau estompeaza vizibilitatea, atat din interior cat si din exterior, nu sunt permise.
13.02.2006-1214""

militianul respectiv e dus cu pluta, m-au oprit zilele trecute niste sticletzi pentru folie si au spus ca daca imi pun omologata nu e nici o problema... asadar pune-ti omologata nu au de ce sa-ti dea 350 de ron amenda si sa-ti opreasca talonul... crede-ma ca investitia merita, am sa-mi pun si eu omologata cat de curand :idea:

PYT 28-04-07 22:39

Re: [oferta]Montam folie autorizata RAR
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by atreidex (Post 875298)
militianul respectiv e dus cu pluta, m-au oprit zilele trecute niste sticletzi pentru folie si au spus ca daca imi pun omologata nu e nici o problema... asadar pune-ti omologata nu au de ce sa-ti dea 350 de ron amenda si sa-ti opreasca talonul... crede-ma ca investitia merita, am sa-mi pun si eu omologata cat de curand :idea:

postul lui e din sep 2006, de atunci a avut loc si modificarea codului de la 1 dec... oricum, cat de usor sau greu scapi depinde de toanele in care il gasesti pe nea' politistu.

eu tocmai mi-am pus la baiatu' autorizate cea mai inchisa nuanta si sunt f multumit. (ps pt ahoe si gaşca lui vesela: cam intr-o sapt iti fac iar o vizita :-P)

atreidex 29-04-07 13:08

Re: [oferta]Montam folie autorizata RAR
 
Quote:

Originally Posted by PYT (Post 875672)
postul lui e din sep 2006, de atunci a avut loc si modificarea codului de la 1 dec... oricum, cat de usor sau greu scapi depinde de toanele in care il gasesti pe nea' politistu.

eu tocmai mi-am pus la baiatu' autorizate cea mai inchisa nuanta si sunt f multumit. (ps pt ahoe si gaşca lui vesela: cam intr-o sapt iti fac iar o vizita :-P)

sorry n-am sesizat data postului :oops:
ps: arata fain masinutza ta cu folie neagra :-P

marius_eugen 03-05-07 13:34

Re: [oferta]Montam folie autorizata RAR
 
Pentru o Solenza 30% fata si 50 - 70% spate ( laterale + luneta ) , ambele omologate cat m-ar costa ?
Dar pentru un Lacetti Hatckback ( 5 usi ) ( la fel ) ???

monk 03-05-07 22:21

Re: [oferta]Montam folie autorizata RAR
 
pana la urma e sau nu legala pe fatza ? ca unii zic ca doar 30% altii zic ca deloc.

emmanuel 05-05-07 16:37

Re: [oferta]Montam folie autorizata RAR
 
Intai vezi cat inseamna 30 % si dupa aceea vezi ce si cum ! Raspuns : DA este legala (abia se vede diferenta)

ahoe 07-05-07 09:54

Re: [oferta]Montam folie autorizata RAR
 
salu pt solenta si pt lacetti sunt aceleasi preturi adik 200 ron geamurile din fata si 110 euro spatele . pretul este pt orice nu anta de folie

este folie autorizata pt fata si anume 27%

al3x82 09-05-07 10:30

Re: [oferta]Montam folie autorizata RAR
 
Salut am si eu un Mercedes E270 sin 2003 si vreau folie pe spate si un Opel Astra g Coupe tot pe spate vreau folie si vreau sa stiu si eu un pret si daca se face o reducere daca vin cu amandoua :)

Miez 19-05-07 09:33

Re: [oferta]Montam folie autorizata RAR
 
e inca valabil ?

dc vin la voi cu 3 geamuri (1 luneta curata + 2 laterale care au o folie najpa) cat ma costa sa pun folie buna :) ?

Merci,


All times are GMT +2. The time now is 13:17.

- Copyright 2024 4Tuning