Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUTO (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto.html)
-   -   Roll Cage : Fibra de Carbon sau Clasic (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto/230493-roll-cage-fibra-carbon-clasic.html)

RacerJunior 02-01-11 18:04

Roll Cage : Fibra de Carbon sau Clasic
 
Cum spune si in titlu sunt curios care dintre cele 2 e mai rezistenta, mai usor de instalat si mai putin costisitoare.

Normala :
http://www.lotustalk.com/forums/atta...l-cage-101.jpg

Fibra de Carbon:
http://cornerbalance.files.wordpress...arboncage2.jpg

morpheusmaster 02-01-11 18:18

Re: Roll Cage : Fibra de Carbon sau Clasic
 
Carbonul are toate avantajele in ochii mei...numai ca mai mult ca sigur e super scump si greu de realizat. Totodata vad numai avantaje fata de cel clasic.

Dar avand in vedere ca in 2011 pt rally & drift (la nivel superpro) se folosesc inca materiale "clasice" cred ca inca nu a venit vremea carbonului pt rc.

P.S. Pe mine mai dat gata :) cu versusul asta :)

RacerJunior 03-01-11 12:48

Re: Roll Cage : Fibra de Carbon sau Clasic
 
Din cate stiu eu carbonul trebuie turnat. Imi imaginez cam cat de greu trebuie sa fie sa torni un roll-cage din fibra de carbon. Un alt dezavantaj ar fi faptul ca nu se poate suda. Deci trebuie facut dintr-o bucata. Si trebuie prins cu suruburi. E un mod mult mai complicat de instalare.

Predator 03-01-11 19:21

Re: Roll Cage : Fibra de Carbon sau Clasic
 
Nu are rost acest versus.

Puteai foarte usor sa cauti detalii despre fiecare material si aflai ca cele din fibra nu au aprobare FIA si in caz de accident se fac aschii, care ghici pe unde intra.

22VIN 04-01-11 19:25

Re: Roll Cage : Fibra de Carbon sau Clasic
 
Din cate tin minte, fibra de carbon a inceput sa fie folosita in F1 tocmai pentru motivul ca la impact se face praf si in felul asta absoarbe foarte bine forta accidentului. Ori evident, nu e buna pentru rollcage care trebuie sa fie foarte rezistent si pentru care exista reglementari clare FIA, si despre materiale si despre suduri si prinderi.
Sa ma corecteze cineva daca gresesc.

beck 06-01-11 11:21

Re: Roll Cage : Fibra de Carbon sau Clasic
 
nu-i chiar atat de simplu, cage-u ala din porsche de carbonf are rol de intarire a caroseriei, mai putin de protectie la impact , pe cand un rollcage din metal este mai greu dar ofera si protectie pe langa rigidizarea caroseriei.

fibra de carbon o data deformata isi pierde mult din proprietatile initiale

vacaroz 09-01-11 02:46

Re: Roll Cage : Fibra de Carbon sau Clasic
 
rol cage-ul din fibra de carbon cum se si vede din poza este facut din prefabricate( asa cred ca se numesc) si sunt montate ca la undite de exemplu.sau la batul acela de aspirator care intra unul in celalalt
amphetamine fibra din carbon se sfarama dar nu cum crezi tu. adica nu ca cum ai da cu o sticla de pamant de se face tandari. e ca si cum ai incerca sa turtesti o cutie de carton. in functie de forta aplicata se turteste intai la locul impactului si progresiv spre interior. asta e marela avantaj. nu se deformeaza ca metalul, ci se zdrobeste progresiv si absorbe din impact
in afara de asta are si o elasticitate sporita si o greutate scazuta. dezavantajul lui crerd ca este mai scump si in caz de deteriorare a unei parti nu o poti inlocui asa usor ca la cel clasic. adica vei avea nevoie de o alta parte de la producator in comparatie cu cel clasic care-l poti suda si singur in curte

morpheusmaster 09-01-11 21:50

Re: Roll Cage : Fibra de Carbon sau Clasic
 
Quote:

Originally Posted by vacaroz (Post 3967286)
rol cage-ul din fibra de carbon cum se si vede din poza este facut din prefabricate( asa cred ca se numesc) si sunt montate ca la undite de exemplu.sau la batul acela de aspirator care intra unul in celalalt
amphetamine fibra din carbon se sfarama dar nu cum crezi tu. adica nu ca cum ai da cu o sticla de pamant de se face tandari. e ca si cum ai incerca sa turtesti o cutie de carton. in functie de forta aplicata se turteste intai la locul impactului si progresiv spre interior. asta e marela avantaj. nu se deformeaza ca metalul, ci se zdrobeste progresiv si absorbe din impact
in afara de asta are si o elasticitate sporita si o greutate scazuta. dezavantajul lui crerd ca este mai scump si in caz de deteriorare a unei parti nu o poti inlocui asa usor ca la cel clasic. adica vei avea nevoie de o alta parte de la producator in comparatie cu cel clasic care-l poti suda si singur in curte

Foarte bine argumentat. Cum ziceam si eu...dar mai vag...costul e impedimentul.


All times are GMT +2. The time now is 16:00.

- Copyright 2026 4Tuning