Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual Tuning 3D (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d.html)
-   -   Lucrarile mele!! (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/230475-lucrarile-mele.html)

em_trei 02-01-11 16:51

Lucrarile mele!!
 
15 Attachment(s)
Sunt incepator in arta modelatului 3D si imi place foarte mult. Motivul pt care m-am apucat a fost sa-mi fac in 3D masina mea preferata exact asa cum o vreau si in realitate. M-a prins chestia cu modelatu si am modelat si alte masini, iar acum chiar vreau sa invat cat mai bine programul 3ds max. Astept parerile voastre legat de ce mi-a iesit. Masina mea preferata e BMW M3 E46.

Denis' 02-01-11 18:30

Re: Lucrarile mele!!
 
incepator ? :?: cred ca te incadrezi intr-o clasa mai sus :arrow::!:
frumoase lucrari
cam de 2 zile am inceput sa imi bag si io nasu prin 3ds dar nu cred ca voia jugne curand sa faci ce ai facut tu acolo :D
felicitari . mai astetam lucrari .

em_trei 03-01-11 16:54

Re: Lucrarile mele!!
 
Quote:

Originally Posted by Denis' (Post 3947532)
incepator ? :?: cred ca te incadrezi intr-o clasa mai sus :arrow::!:
frumoase lucrari
cam de 2 zile am inceput sa imi bag si io nasu prin 3ds dar nu cred ca voia jugne curand sa faci ce ai facut tu acolo :D
felicitari . mai astetam lucrari .

Am spus ca sunt incepator deoarece nu am acordat prea multe ore pt a invata Max-u f bine, adica am invatat numai modelarea de baza de care ai nevoie pt a face o masina. La interioare inca nu am lucrat deloc. Cat priveste partea de randari.......nu am invatat-o inca la stadiul la care doresc sa ajung, iar de animatii nici nu mai vorbesc. Oricum.......... multumesc pt vorbele bune!

adi_design_a 06-01-11 22:24

Re: Lucrarile mele!!
 
sa fim seriosi !
astea nu-s lucrari de incepator!!!
poate tu doar le-ai randat nu si creat de la zero .
iti trebuie destul de mult timp sa ajungi sa faci asta in 3ds max.

em_trei 06-01-11 23:31

Re: Lucrarile mele!!
 
Quote:

Originally Posted by adi_design_a (Post 3960912)
sa fim seriosi !
astea nu-s lucrari de incepator!!!
poate tu doar le-ai randat nu si creat de la zero .
iti trebuie destul de mult timp sa ajungi sa faci asta in 3ds max.

Sunt facute de mine de A la Z....inainte de astea am mai facut o singura masina care, intradevar, nu arata nici pe departe la fel de bine. Ideea e ca m-am straduit foarte mult sa fac modelarea cat mai exacta si cred ca am si reusit.O sa iau comment-u tau ca pe un compliment, asa ca.....mersi:D

adi_design_a 06-01-11 23:38

Re: Lucrarile mele!!
 
constructia ai facut-o dupa blueprint'uri ?

em_trei 06-01-11 23:53

Re: Lucrarile mele!!
 
Quote:

Originally Posted by adi_design_a (Post 3961128)
constructia ai facut-o dupa blueprint'uri ?

la M3 am folosit blueprint-uri. la Hemi Cuda am folosit poze ca model deoarece nu am reusit sa gasesc blueprint-uri

ruver 10-01-11 11:55

Re: Lucrarile mele!!
 
Bine ai venit in aceasta comunitate.
Modelele arata destul de ok, as prefera sa vad si ceva wire-uri, pentru a vedea mult mai bine calitatea modelari. Posteaza si prima masina.
La randat ai mult de lucru.
Vad ca ai invatat sa si texturezi, sidewall-ul stopurile etc. :)
Multa bafta!

em_trei 11-01-11 20:32

Re: Lucrarile mele!!
 
6 Attachment(s)
Am pus aici si niste wire-uri. Prima masina nu o pot posta deoarece nu o mai am pe pc....victima a unei reinstalari de windows :)

MnezO 21-01-11 18:16

Re: Lucrarile mele!!
 
Arata Bine Wireurile !

em_trei 21-01-11 18:19

Re: Lucrarile mele!!
 
Quote:

Originally Posted by MnezO (Post 4007872)
Arata Bine Wireurile !

Mersi! :D Dar se poate mult mai bine.

em_trei 09-03-11 09:07

Re: Lucrarile mele!!
 
5 Attachment(s)
Am mai lucrat putin la M3-u negru.....i-am facut o parte din interior si am facut ceva mici modificari la exterior. Astept pareri!!!!!! P.S. Mi-am reinstalat windows-u si in anumite scene din max nu mai imi apare obiectul....a mai patit cineva la fel?.....stie cineva ce pot face pt a-mi recupera obiectele?

em_trei 12-03-11 13:14

Re: Lucrarile mele!!
 
6 Attachment(s)
O noua lucrare....Camaro SS. Astept pareri, sfaturi, CRITICI, orice !!!!!!!!!!

ADi 9n 13-03-11 20:49

Re: Lucrarile mele!!
 
Arata foarte bine,ai putea incerca niste reflexii care sa cada pe masini,par cam mate,ar trebui ceva mai lucioase.

em_trei 14-03-11 09:24

Re: Lucrarile mele!!
 
Quote:

Originally Posted by ADi 9n (Post 4167044)
Arata foarte bine,ai putea incerca niste reflexii care sa cada pe masini,par cam mate,ar trebui ceva mai lucioase.

Par mate din cauza studio-ului si pt ca nu folosesc deloc un HDRI, cel putin asa cred :D. O sa incerc sa pun si ceva reflexii.......MS de comment.


All times are GMT +2. The time now is 13:44.

- Copyright 2024 4Tuning