Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Evenimente Auto (https://forum.4tuning.ro/25-evenimente-auto.html)
-   -   Ranca 2006 (https://forum.4tuning.ro/25-evenimente-auto/22998-ranca-2006-a.html)

DolusD 04-09-06 17:46

Ranca 2006
 
Am placerea de a va anuntza ca pe data de 10.09.2006 se va organiza un concurs VTM pt liber profesionisti (este accesptat orice tip de masina),acest concurs se va desfasura in judetul Gorj la Ranca (pe traseul pe care se tine in fiecare an VTM-ul,anu acesta sa tinut intre 1-3 septembrie !) ! Poate uni din voi vor putea venii pt a ne arata ce masini conduc , fac apel la team-ul din Craiova pt ca sunt mai aproape ! Acest concurs este organizat de COREX ( Ciufrila ) ! Suntetzi bineveniti ! 10x !

MaF|OtU 04-09-06 22:14

Re: Ranca 2006
 
Din cate stiu eu pe 1-3 a fost VTM facut de ACR si pe 8 si 10 va fi VTM facut de FRAS unde alearga "GREII" !


Comunicat FRAS
Comunicat de presa nr. 20 / 31.08.2006

"Avand in vedere ca pentru concursul de la Ranca, etapa a Campionatului de Viteza in Coasta al Romaniei, aprobarile au sosit cu intarziere, acesta se amana pentru data de 08-10 septembrie 2006.

Federatiei Romane de Automobilism Sportiv i-au fost initial refuzate aprobarile de catre autoritati invocandu-se suprapunerea cu o competitie neoficiala, a ACR, organizatie care a indus in eroare autoritatile pretinzand ca ar avea acest drept de a organiza concursuri la nivel national peste calendarul FRAS, aprobat oficial.
Federatia multumeste Ministerului Administratiei si Internelor si Politiei Rutiere pentru sprijinul acordat in aplicarea legilor pe teritoriul Statului Roman.
Federatia isi cere scuze pentru intarzierea acestui comunicat si spera ca cele 50 de cluburi afiliate si peste 350 de licentiati sa inteleaga ca intarzierea s-a produs din motive obiective."

"Comunicat de presa nr. 19
In sedinta Consiliului Federal din data de 24.08.2006 ce a avut loc la Campulung Muscel s-au hotarat urmatoarele:

In urma retragerii C.S. AUTOCOREX de la organizarea etapelor a XI-a si a XII-a de viteza in coasta de la Ranca, titularul organizarii acestor etape din Campionatul de Viteza in Coasta al Romaniei va fi C.S. UCM RESITA.
In urma retragerii C.S. SCORPION RALLY TEAM de la organizarea etapei a VII-a din data de 16-17 septembrie de la Bucuresti, etapa va fi organizata de C.S. AUTO BLIC in data de 22-23 septembrie in judetul Brasov, suprafata de rulare fiind macadam.
Etapele a XIII-a si a XIV-a de Viteza in Coasta de la Rasnov se amana din data de 22-24 septembrie in data de 29 septembrie - 1octombrie 2006.
Cluburile sportive C.S. PRO MOTOR HARGHITA, C.S. AUTO CRONO, C.S. AUTOCOREX si C.S. SCORPION RALLY TEAM vor fi penalizate pentru retragerea din diverse motive de la organizarea etapelor din calendarul competitional 2006, prin dublarea taxei de organizare pentru competitiile din anul 2007."

Sursa: autorally.ro!

DolusD 05-09-06 23:06

Re: Ranca 2006
 
Eu am zis ceea ce au zis ei pe 3 exact cand sa terminat cursa de VTM ! Daca ei au mintzit nu e problema mea ! Oricum ai dreptate dar posibil sa se tzina dupa ce se termina !Eu unu o sa fiu acolo ! Poate o sa fie si unii din voi ! Respect ! ! !

MaF|OtU 06-09-06 16:40

Re: Ranca 2006
 
Cursa se muta la RESITA !

"Federatia Romana de Automobilism Sportiv - Comunicat de presa nr. 21
Avand in vedere lipsa de "consecventa" a aprobarilor si contraaprobarilor date FRAS si ACR referitor la organizarea concursului de Viteza in Coasta de la Ranca, conducerea FRAS decide ca etapele a XI-a si a XII-a de Viteza in Coasta sa aiba loc la Resita in data de 08-10.09.2006 in organizarea C.S UCM RESITA, club ce a fost instiintat si s-a angajat sa organizeze aceste etape in bune conditiuni.

Mentionam ca: - la data de 31.08.2006 s-a primit de la MAI- IGPR-Directia Politiei Rutiere adresa cu nr 174.716/31.08.2006

- la data de 01.09.2006 s-a primit de la Inspectoratul de Politie al Judetului Gorj adreasa cu nr 22051/01.09.2006

Ambele adrese ne comunica anularea avizului acordat ACR pt organizarea competitie in data de 02-03.09.2006.

Cu toate acestea politia s-a implicat in inchiderea traseului de concurs si asigurarea desfasurarii competitie organizate de ACR

Am decis actionarea in judecata a Politiei deoarece consider ca a incalcat Legea sportului 69/2000, protocolul nr 214825/25.05.2006 incheiat intre MAI si FRAS si mai mult decat atat a favorizat incalcarea legii prin aprobarea si implicarea in curse pe drumurile publice fara acordul FRAS in ciuda tuturor asigurarilor verbale si scrise date federatiei noastre.


PRESEDINTE
VICTOR BALDESCU"

Sursa: autorally.ro !

DolusD 06-09-06 20:18

Re: Ranca 2006
 
Oricum intra 1-3.09.2006 sa desfasurat cursa la Ranca si a fost super tare , in cateva zile daca voi avea putin timp liber o sa atasez niste filme cu aceaste curse ! Dar pe data de 10.09.2006 se va organiza o cursa in panta pt liber profesionisti , se accepta orice tip de masina , asa ceva a mai fost organizat in municipiul Tg-Jiu acu cateva luni dar sa produs un accident (a intrat un tip cu masina pe trotuar si a lovit o femeie.......) si tocmai din aceasta cauza se va desfasura la Ranca pt a evita acest gen de accidente , singurele accidente care se pot produce vor fi acelea de a sarii de pe drum cu masina sau de a se opri cu ea in deal nicidecum nu vor mai aparea accidente similare cu ele de la Tg-jiu ! Dupa cate am intzeles aceasta cursa va fi organizat de COREX in colaborare cu ACR si MAI ! Respect !

DolusD 09-09-06 18:16

Re: Ranca 2006
 
Nu se mai organizeaza nimik la Ranca pe 10.09.2006 deoarece domnii de la M.A.I nu vor sa inchida traseul pt cursa ! Posibil peste o luna sa se organizeze daca vor obtzine aprobari daca nu ne vedem la anu :(( ! sorry ! Respect !


All times are GMT +2. The time now is 14:31.

- Copyright 2024 4Tuning