Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Porsche tuning (https://forum.4tuning.ro/287-porsche-tuning.html)
-   -   Porsche Magnum (https://forum.4tuning.ro/287-porsche-tuning/22984-porsche-magnum.html)

Andre3y 04-09-06 11:20

Porsche Magnum
 
7 Attachment(s)
Porsche Magnum .. pana acuma nici nu am stiut de el..dar l-am avzut intro noapte parcat in fata la Hotelul Continental si i-am afcut cateva poze..acuma va las pe voi sa decideti..

Snoopy 04-09-06 11:48

Re: Porsche Magnum
 
Magnum se numeste culoarea ca este un Cayenne modificar oleaca,fatza si jantele atrag puternic atentia.

Spark 04-09-06 14:17

Re: Porsche Magnum
 
hmm ... tot cayenne e ....
sau are ceva motorizare diferita ?
umpic modificat la exterior e numai

Andre3y 04-09-06 14:54

Re: Porsche Magnum
 
Pai si motorizarea mai buna si interiorul este schimbat total si exterior..si mai multi cai..

Snoopy 04-09-06 18:03

Re: Porsche Magnum
 
NU este un model nou..este un Cayenne tunat.

dexter_20 04-09-06 19:38

Re: Porsche Magnum
 
Quote:

Originally Posted by Andre3y (Post 542519)
Pai si motorizarea mai buna si interiorul este schimbat total si exterior..si mai multi cai..

Nu vreau sa fiu baiat rau dar:
1. De unde stii,concret, ca motorizarea e mai buna?
2.Ai scris cumva pe google "cayenne magnum"?
Acest Porsche care l-ai vazut Nu este un model nou de Cayenne si doar unul cu kit-ul de caroserie ce poarta semnatura TechArt, "Magnum" fiind numele kit-ului de caroserie.Sunt si in Romania cel putin 2 astfel de masini cu aceste bodykit-uri....cei care le stiu sigur isi vor aminti de ele.Sper ca nu te-am suparat asa tare...

dreamer 07-09-06 14:03

Re: Porsche Magnum
 
Ii sta f bine imbracat in culoarea asta,chiar e cv rar :rolleyes2

orlando 07-09-06 15:15

Re: Porsche Magnum
 
masina asta nu mai este o noutate!
este o raritate dar noutate...no way
sunt cel putin 4 masini cu kitul asta in romania...si din cate stiu kitul a fost lansat de ceva timp...

gagiiu 07-09-06 18:13

Re: Porsche Magnum
 
Nu stiu cum e motorizarea dar culoarea e pericol... . Cool.

raducu777 10-09-06 13:12

Re: Porsche Magnum
 
9 Attachment(s)
Este unu in IASI, il cunosc pe soferul omului.

Cayenne Turbo S (531 HP stock) + tunning MAGNUM = 610 HP
130K EU masina+60K tunning ul - pret cip. Din cite stiu accizele sunt 40% plus TVA dar platite la valoarea masinii (fara tunning inclus)

Masina este tunata in Germania la Techart, a venit cu 2000 KM direct de acolo dar cica au lucrat pe ea si niste romani de la reprezentantza Techart Romania (body kit fara motor) venitzi la specializare

raducu777 10-09-06 13:16

Re: Porsche Magnum
 
aaa ce are interesant sunt chestiile alea cu emblema porsche nu se misca de loc in mers stau perfect verticale. Exact la fel ca la ROLLS ROYCE, aceeasi firma a facut pentru porsche citeva sute de embleme editie limitata vindute doar in america de nord si cind a fost omu si-a luat un rind.

Nu pare mare smecherie dar ash vrea sa vand mecanismul dinauntru dar soferul se teme sa de-a roata jos (nu se poate vedea altfel) ca tipul ca cam sandilau :) ...

raducu777 10-09-06 13:19

Re: Porsche Magnum
 
1 Attachment(s)
Motorul Este Tot Din Fibra De Carbon

Nic Plastic

Andreus 25-03-07 04:44

Re: Porsche Magnum
 
Quote:

Originally Posted by raducu777 (Post 549265)
Motorul Este Tot Din Fibra De Carbon

Nic Plastic

Prea tare mashina :shock:

® Al3cS ® 28-03-07 13:09

Re: Porsche Magnum
 
No Comment ! .. frumoase aman2 ... ala negru l-am vazut si in Bacau....

moise 12-04-07 22:00

Re: Porsche Magnum
 
nu-mi place deloc


All times are GMT +2. The time now is 15:31.

- Copyright 2026 4Tuning