Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Coltul incepatorului (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului.html)
-   -   Recomandare Amp pentru Hertz Es 300 (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului/229612-recomandare-amp-hertz-es-300-a.html)

berardinelli 27-12-10 15:35

Recomandare Amp pentru Hertz Es 300
 
Salut din nou Vreau sa iau un Hertz Es 300 si ma gandeam sa il amplific cu ALP-MRPM500 care din cate am vazut este clasa D dar are 300rms iar Hertz ul are 350 este ok asa sau sa il amplific cu un amp clasa a/b legat in punte ? niste sfaturi v a rog ms frumos ! :)

berardinelli 27-12-10 15:38

Re: Recomandare Amp pentru Hertz Es 300
 
Varianta 2 ma gandeam sa il amplific cu DLS ca 23 legat in punte la 4 ohm 400rms / sau sa iau difuzor mai mic Hertz es 250 care are 250 rms si sa il amplifice ALP-MRPM500 :lol:


All times are GMT +2. The time now is 14:54.

- Copyright 2026 4Tuning