Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Subwoofere (https://forum.4tuning.ro/390-subwoofere.html)
-   -   am si eu cateva intrebari (https://forum.4tuning.ro/390-subwoofere/228167-cateva-intrebari.html)

botezatu florin 19-12-10 11:14

am si eu cateva intrebari
 
salutare. As vrea sami iau un subwoofer: Hifonics Olympus 15 2400w Olm2415 :

Diametru: 15" sau 38cm,Putere RMS: 2400-Watts / 4800 watt Maxx
Impedanta : 2 + 2 Ohm DVC (dublu bobinat),bobina de 76mm
Fs: 30Hz
Vas: 101Liters
SPL: 88,1 dB @ 2.83v
Magnet Hight-Energy de 180oz. (4,5 kg)
Conceput pentru incinte inchise sau ventilate

Ce incinta miar trebuii pentru aces subwofer?. Ce amplificator ? :D

AlexBanu 19-12-10 11:40

Re: am si eu cateva intrebari
 
mai intai trebuie sa te hotarasti in ce fel de incinta il vei folosi.
Sealed sau BR?

Stage2 21-12-10 11:05

Re: am si eu cateva intrebari
 
Avand in vedere intrebarea pusa de el, ma gandesc ca nu stie ce-i/care-i rolul unei incinte BR sau sealed.
Drept urmare, raspund eu in locul lui, vrea BR.
Amplif de minim 2500 RMS, difuzorul este foarte bun.


All times are GMT +2. The time now is 18:28.

- Copyright 2026 4Tuning