Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 - tm;) (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/227947-e30-tm.html)

bebe91 17-12-10 23:27

E30 - tm;)
 
3 Attachment(s)
salut sunt nou pe aicea de curand am achizitionat ursulet astept pareri si probabil niste rasp la niste viitoare intrebarii

last_don 17-12-10 23:54

Re: E30 - tm;)
 
bine ai venit :-) frumoasa masina..da`ne mai multe detalii despre an de fabricatie, motor, dotari, ce planuri ai cu masina?

P.S. Rentunta la taurul de pe capacul de la benzina..arata mult mai bine fara :D

bebe91 17-12-10 23:59

Re: E30 - tm;)
 
da ms :P chiar trebe dat jos ala .Pai an 86 motor a fost schimbat din pacate si e pe carburator 1,8 m10 daca nu ma insel aia este partea proasta pt inceput am sa il trec pe mine dupa care as vrea sa i pun un m50b25 daca stie cineva cat mar costa toata distractia si cam ce modfiicari trebe facute ?

tmDNSe30 18-12-10 01:13

Re: E30 - tm;)
 
salut amigo ba mie chiar imi place masina ta eu zic sa o aranjezi pe asta frumos si sa ii pui alt motor sfatul meu..acuma tu sti :D bafta colegu cu el

bebe91 18-12-10 01:16

Re: E30 - tm;)
 
da ma gandesc si eu sa il fac pe asta ... cred ca asa o sa si fac :P

///sby 18-12-10 07:30

Re: E30 - tm;)
 
Frumoasa masina...daca stau sa ma gandesc toti ursii is frumosi:|

Parerea mea ce iti trebuie tie la masina aia :

O suspensie sport
un kit M-tech
un motor 2.5 12v sau 24 v
jante (cat mai late 9J 10 J)

Nui pune spoilere umflate actipilduri sau mai stiu eu ce ....
Un urs ca sa arate bine trebuie sa fie cat mai original...;)

Cam atat.

Spor la treaba!! :|

Maniak22 18-12-10 09:21

Re: E30 - tm;)
 
cat ai dat pe ea? baga poze si de la interior...
Pastreazo cat mai originala ca asa e frumos...oricum imi place :):)

bebe91 18-12-10 11:12

Re: E30 - tm;)
 
da stai linistit ca nici mie nu imi plac tiganiile
si eu ma gandeam la un kit m tech 2 am gasit cv pe 4 tuning facute cu matritza cat despre motor va veni si el ceva mai tarziu dar va veni :))

Sonny™ 18-12-10 11:14

Re: E30 - tm;)
 
Quote:

Originally Posted by bebe91 (Post 3907608)
da stai linistit ca nici mie nu imi plac tiganiile
si eu ma gandeam la un kit m tech 2 am gasit cv pe 4 tuning facute cu matritza cat despre motor va veni si el ceva mai tarziu dar va veni :))

frumos ursul tau sa ai grija de el, ca putine le mai gasesti in stare buna;)

bebe91 18-12-10 11:22

Re: E30 - tm;)
 
ceau ms mult da nu il gasesc pe al tau sau nu ai urs ? :D stare f buna nu e mai este de lucru la el se vor rezolva toate cu timpu ca doare e criza :)) lasa linku cu al tau urs :))

bebe91 18-12-10 11:24

Re: E30 - tm;)
 
Quote:

Originally Posted by Maniak22 (Post 3907380)
cat ai dat pe ea? baga poze si de la interior...
Pastreazo cat mai originala ca asa e frumos...oricum imi place :):)

ceau eu am am luat o pe combinatie ;)) si eu vreau cat mai original cel mai probabil un m tech 2 nu mai mult vor veni azi si pozele sper ms :D

Sonny™ 18-12-10 12:53

Re: E30 - tm;)
 
Quote:

Originally Posted by bebe91 (Post 3907633)
ceau ms mult da nu il gasesc pe al tau sau nu ai urs ? :D stare f buna nu e mai este de lucru la el se vor rezolva toate cu timpu ca doare e criza :)) lasa linku cu al tau urs :))

nu am topic, masina am achizitionat.o cand am venit la facultate la constanta pentru a avea cu ce sa ma misc, este stock nu am absolut nimic modificat la ea, decat o folie, jante si suspensie...nu am facut topic pentru ca se creeaza discutii inutile si nici bani nu am momentan pentru a face ceea ce vreau eu din el, si decat sa fac topic doar de dragul de a avea si pentru a pune poze cu masina nu vreau....oricum ursul iti da o dependenta si o sa urmeze si modificari la el, dar sa dam de mai bine...;)

bebe91 18-12-10 13:25

Re: E30 - tm;)
 
Quote:

Originally Posted by Sonny™ (Post 3907862)
nu am topic, masina am achizitionat.o cand am venit la facultate la constanta pentru a avea cu ce sa ma misc, este stock nu am absolut nimic modificat la ea, decat o folie, jante si suspensie...nu am facut topic pentru ca se creeaza discutii inutile si nici bani nu am momentan pentru a face ceea ce vreau eu din el, si decat sa fac topic doar de dragul de a avea si pentru a pune poze cu masina nu vreau....oricum ursul iti da o dependenta si o sa urmeze si modificari la el, dar sa dam de mai bine...;)

aha pacat pai si eu nu o sa o fac asa incet ca nah asta e;)) dar chiar vreau sa iasa cv frumos acuma o sa vedem :)

vam_19 18-12-10 13:56

Re: E30 - tm;)
 
sa ai parte de el! mai pune si u ceva poze daca ai mai facut ceva la el.
ce ai de gand cu el si ce motor vrei sa ii pui?

bebe91 18-12-10 14:03

Re: E30 - tm;)
 
ms pai as vrea un m50b25 ca asta ce e acuma e cam aiurea :)) pe carburator asta e o fost skimbat de cineva ..poze incerc sa pun ms


All times are GMT +2. The time now is 08:23.

- Copyright 2026 4Tuning