Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Coltul incepatorului (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului.html)
-   -   Adaptor caseta stereo (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului/227118-adaptor-caseta-stereo.html)

Bobbie M 13-12-10 20:59

Adaptor caseta stereo
 
Buna seara! O sa incerc sa fiu cat mai explicit si concis:
La sistemul de sunet al masinii am caseta si obisnuiesc sa conectez ipodul la aceasta printr-un adaptor. Sunetul este chiar ok.
Insa, in seara aceasta, cand am urcat in masina si am pornit muzica, bass-ul se auzea extrem de prost, cu un carait deranjant. Ideea e ca mai mersesem cu masina astazi si sunetul era normal.
Cand am ajuns acasa am observat ca firul de la mufa care intra in ipod era putin dezlipit. Banuiesc ca din vina adaptorului se aude prost si nu a ipodului ( am incercat cu altul si se aude tot prost) sau a sistemului de sunet al masinii.
Deci, cred ca mi-ar trebui un adaptor nou:-P Aveti recomandari? Cel pe care il am acum e o chinezarie cu numele sugestiv Miyota. Asa ca nu imi trebuie ceva scump, maxim 100 de lei. Dar daca este ceva atat de bun si care depaseste bugetul asta, m-ar interesa.
Masina este Dacia Logan, iar ipodul este un Touch.
Multumesc!

furry_lion 14-12-10 14:33

Re: Adaptor caseta stereo
 
Alt casetofon !

Bobbie M 14-12-10 14:56

Re: Adaptor caseta stereo
 
Postul tau nu ma ajuta prea mult. Nu vreau alt casetofon decat daca cel actual este stricat, ceea ce nu cred. Macar puteai veni cu niste modele...

ralphmandl 14-12-10 15:22

Re: Adaptor caseta stereo
 
cumpara-ti un modulator FM, nu sunt asa de scumpe, gasesti si cu 35 de lei.

cangri 14-12-10 15:40

Re: Adaptor caseta stereo
 
Sony mai face adaptoare dastea.
In special pentru Walkman cu care vin la pachet.


All times are GMT +2. The time now is 12:30.

- Copyright 2026 4Tuning