Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - andreigam (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/226754-machete-lucru-andreigam.html)

andreigam 11-12-10 19:48

Machete in lucru - andreigam
 
4 Attachment(s)
Hellooo !
Acest thread a fost special deschis pentru a va prezenta proiecte in lucru, desfasurarea lor pana aproape de finalizare, sfaturi, metode de lucru, idei sau link-uri utile, poze din timpul lucrarilor, confectionarea unor piese custom, etc
ideea e ca atunci cand vor fi gata, le voi prezenta in locul unde v-ati obisnuit deja
Dar...sa lasam restul pana mai tarziu si sa incepem prezentarea
acum este vorba de un Nissan Skyline 1/18 masina din plastic...achizitionata astazi (in 2010 ) si la care m-am apucat sa lucrez dupa o ora sau doua dupa achizitionare.
Urmeaza foarte multe de facut...avand in vedere ca masina a fost doar o caroserie de plastic fara nimic...

DrifterGT 11-12-10 20:17

Re: Machete in lucru - andreigam
 
Bine ai venit, asteptam proiectul finalizat. Sunt curios ce detalii vrei sa ii faci :).

PS: Vezi ca nu iti merge pagina de web pe pc :D.

turb0 11-12-10 20:43

Re: Machete in lucru - andreigam
 
2 Attachment(s)
Pune odata poza cu masina lasata. Pana una alta pun o poza la caterinca ( poate va vira asa in 2011 ) :lol:

andreigam 11-12-10 20:49

Re: Machete in lucru - andreigam
 
3 Attachment(s)
Am adus o imbunatarire la macjheta prezentata mai devreme , am lasat-o mai jos ( Stace ) cum mare parte stiti ca este noua moda , acum masina are garda la sol mai lasata si a capatat un aspect mult mai sportiv.

P.S.: In a 2-a poza se poate observa cat am taiat de 2 ori din caroserie (am taiat si din sasiu ) .

andreigam 11-12-10 20:53

Re: Machete in lucru - andreigam
 
Quote:

Originally Posted by turb0 (Post 3889237)
Pune odata poza cu masina lasata. Pana una alta pun o poza la caterinca ( poate va vira asa in 2011 ) :lol:

Sa speram ca in 2011 chiar o sa vireze asa :D
App : Multumesc de ajutor !

andreigam 13-12-10 20:13

Re: Machete in lucru - andreigam
 
6 Attachment(s)
In ultimele zile am facut niste modificari la masina ,am taiat partea ondulata a capotei si am facut-o clean ( cu ajutorul fibrei de sticla ) , si dupa aceea m-am gandit sa vopsesc masina ( dar inca nu m-am hotarat culoarea , m gandeam la ALB ) si am inceput sa smirgheluiesc vopseaua veche ... pana am smirgheluit de pe toata masina . Uitati cateva poze

hoscoialf 13-12-10 20:41

Re: Machete in lucru - andreigam
 
este rc masinuta?

turb0 13-12-10 20:48

Re: Machete in lucru - andreigam
 
Masina ar trebui sa mearga cu 8 baterii AA, spun sa mearga pentru ca inca masina nu a pornit. acumulatorii sunt descarcati. :lol:
la 20 lei ...

andreigam 13-12-10 21:03

Masinuta este RC , are un acumulator de 700 mAh si de 9.6 V . Este adevarat , masina nu a fost inca "pornita " dar garantez ca o sa mearga , iar in caz de urgenta , o sa am grija sa fac unele modificari "tehnice" incat sa mearga . Abia astept sa o vad ruland ...

Quote:

Originally Posted by turb0 (Post 3895120)
Masina ar trebui sa mearga cu 8 baterii AA, spun sa mearga pentru ca inca masina nu a pornit. acumulatorii sunt descarcati. :lol:
la 20 lei ...

Nu cred ca este asa de important pretul cu care a fost achizitionata , a fost gasita, sincer mi-a placut ca era destul de mare si ca avea jantele interesante . Apoi au venit ideile pentru modificare... Restul povestii o cunosti ! ...

turb0 13-12-10 22:16

Re: Machete in lucru - andreigam
 
Quote:

Originally Posted by andreigam (Post 3895239)
Nu cred ca este asa de important pretul cu care a fost achizitionata , a fost gasita, sincer mi-a palcut ca era destul de mare si ca avea jantele interesante . Apoi au vanit ideile pentru modificare... Restul povestii o cunosti ! ...

taci dreaq :lol: ideile ti le am dat eu, de pus in practica le ai pus tu :D si nu mai fa offtopic. :lol:

andreigam 21-01-11 12:13

Re: Machete in lucru - andreigam
 
Cu gandul la culoare ... Am ajuns in punctul in care vreau sa vopsesc masina si inca nu m decid ce culoare sa aleg pentru ea. M gandeam la un negru sau la un alb , ceva lucios sau mat ... Voi ce ziceti ?


All times are GMT +2. The time now is 04:49.

- Copyright 2026 4Tuning