![]() |
Machete in lucru - andreigam
4 Attachment(s)
Hellooo !
Acest thread a fost special deschis pentru a va prezenta proiecte in lucru, desfasurarea lor pana aproape de finalizare, sfaturi, metode de lucru, idei sau link-uri utile, poze din timpul lucrarilor, confectionarea unor piese custom, etc ideea e ca atunci cand vor fi gata, le voi prezenta in locul unde v-ati obisnuit deja Dar...sa lasam restul pana mai tarziu si sa incepem prezentarea acum este vorba de un Nissan Skyline 1/18 masina din plastic...achizitionata astazi (in 2010 ) si la care m-am apucat sa lucrez dupa o ora sau doua dupa achizitionare. Urmeaza foarte multe de facut...avand in vedere ca masina a fost doar o caroserie de plastic fara nimic... |
Re: Machete in lucru - andreigam
Bine ai venit, asteptam proiectul finalizat. Sunt curios ce detalii vrei sa ii faci :).
PS: Vezi ca nu iti merge pagina de web pe pc :D. |
Re: Machete in lucru - andreigam
2 Attachment(s)
Pune odata poza cu masina lasata. Pana una alta pun o poza la caterinca ( poate va vira asa in 2011 ) :lol:
|
Re: Machete in lucru - andreigam
3 Attachment(s)
Am adus o imbunatarire la macjheta prezentata mai devreme , am lasat-o mai jos ( Stace ) cum mare parte stiti ca este noua moda , acum masina are garda la sol mai lasata si a capatat un aspect mult mai sportiv.
P.S.: In a 2-a poza se poate observa cat am taiat de 2 ori din caroserie (am taiat si din sasiu ) . |
Re: Machete in lucru - andreigam
Quote:
App : Multumesc de ajutor ! |
Re: Machete in lucru - andreigam
6 Attachment(s)
In ultimele zile am facut niste modificari la masina ,am taiat partea ondulata a capotei si am facut-o clean ( cu ajutorul fibrei de sticla ) , si dupa aceea m-am gandit sa vopsesc masina ( dar inca nu m-am hotarat culoarea , m gandeam la ALB ) si am inceput sa smirgheluiesc vopseaua veche ... pana am smirgheluit de pe toata masina . Uitati cateva poze
|
Re: Machete in lucru - andreigam
este rc masinuta?
|
Re: Machete in lucru - andreigam
Masina ar trebui sa mearga cu 8 baterii AA, spun sa mearga pentru ca inca masina nu a pornit. acumulatorii sunt descarcati. :lol:
la 20 lei ... |
Masinuta este RC , are un acumulator de 700 mAh si de 9.6 V . Este adevarat , masina nu a fost inca "pornita " dar garantez ca o sa mearga , iar in caz de urgenta , o sa am grija sa fac unele modificari "tehnice" incat sa mearga . Abia astept sa o vad ruland ...
Quote:
|
Re: Machete in lucru - andreigam
Quote:
|
Re: Machete in lucru - andreigam
Cu gandul la culoare ... Am ajuns in punctul in care vreau sa vopsesc masina si inca nu m decid ce culoare sa aleg pentru ea. M gandeam la un negru sau la un alb , ceva lucios sau mat ... Voi ce ziceti ?
|
| All times are GMT +2. The time now is 04:49. |
- Copyright 2026 4Tuning