Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Volkswagen (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen.html)
-   -   Golf 3 - work in progress (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen/226710-golf-3-work-progress.html)

Felix_Arad 11-12-10 14:42

Golf 3 - work in progress
 
8 Attachment(s)
Am decis ca e timpu sa imi prezint si eu masina mea aici.De 3 saptamani mi-am cumparat un golf 3 din 1994, motor 1.4, cu urmatoarele dotari: trapa electrica, volan reglabil, servo directie si frana si... cam atat :D. Cand am cumparat-o era incaltata cu jante pe 13", da nu erau pe gustul meu, si mi-am cuparat un set de jante cu tot cu cauciucuri 195X50 pe R15, Aluline. Am pus un set de arcuri sport, pentru a fi cu burta pe asfalt :D. Am schimbat grila, am pus una de la FK fara semn. Pe viitor, va urma sa o fac mai incruntata, o finala sport, muzica, ca nu are, am doar difuzoarele din bord, alaturi de casetofonul original. Vreau sa ii fac un aspect cat mai clean, urmand ca in viitorul apropiat, sa ii scot semnul de pe haion, sa ii pun folii, o buza de vr6 si sa ii vopsesc plafonul si capota negre. Astept sfaturile si parerile voastre. ;)

ovidiu89 11-12-10 15:16

Re: Golf 3 - work in progress
 
Eu zic ca arata foarte bine masina. sa o stapanesti sanatos.
Referitor la vopsire eu zic sa te rezumi doar la plafon o sa dea mult mai bine, iar daca poti partea de jos a grile sa o vopsesti alba:D.
Bafta cu masina!

ralphmandl 11-12-10 15:16

Re: Golf 3 - work in progress
 
super mashina, sunt curios cum merge;;)

Felix_Arad 11-12-10 15:20

Re: Golf 3 - work in progress
 
Mersi :D Initial si eu la plafon m-am gandit sa il fac negru, si cred ca il fac pana la urma doar plafonu sa nu am treaba cu politia si sa modific in talon, ca din cate am auzit in arad, cam stramba astia din nas. Partea de jos a grilei va fi alba.

valitataye 11-12-10 15:35

Re: Golf 3 - work in progress
 
Foarte ingrijit golfuletu felix...multi km cu el fara incidente:D

razvy_91 11-12-10 15:54

Re: Golf 3 - work in progress
 
Ce bine arata lasat si cu jantele alea :D . Hai cu permisul cat mai repede sa scoti jucaria pe strazi ;)

Bafta in continuare cu proiectul si cat mai multi km fara incidente !

cypa 11-12-10 16:59

Re: Golf 3 - work in progress
 
arata bine masinuta. Felicitari pentru modificarile facute ,cred ca ar trebui niste jante pe 16'' cu 8.5-9 j ar da foarte bine

ptrck92 12-12-10 19:04

Re: Golf 3 - work in progress
 
Frumoasa masina. Inceputul e promitator, tine-o tot asa :D
Dai un flash ceva daca ma vezi prin trafic :P

Cheliuta 12-12-10 22:24

Re: Golf 3 - work in progress
 
Sa o stapanesti sanatos.
Cred ca ar da mai bine daca ai vopsi bara fata si spate in culoarea masinii.
Spor la treaba.

Felix_Arad 14-12-10 18:21

Re: Golf 3 - work in progress
 
2 Attachment(s)
Mersi. Barile le voi vopsi in primavara cand ii fac si plafonul, si eu m-am gandit la treaba asta. Azi mi-am cupmarat buza de gti sau vr6 Maine o montez. :D

ovidiu89 14-12-10 18:58

Re: Golf 3 - work in progress
 
E originala prelungirea? sau pe producator?
Eu iti spun sa o montezi la primavara deoarece ingheata si se poate sparge foarte usor. Eu unul am dat-o jos urmand sa o montez iar la primavara

Felix_Arad 14-12-10 20:43

Re: Golf 3 - work in progress
 
E de producator. Equipart e firma, scrie made in argentina pe ele. Ok, se pare ca va ramane masina cu buza duzumflata pana la primavara. Mersi de sfat. ;)

ovidiu89 14-12-10 20:45

Re: Golf 3 - work in progress
 
De aia suntem aici sa ne ajutam intre noi. Cunosc multe cazuri in care le-au spar iarna si ar fi pacat:lol:

aditzu_adx 14-12-10 23:44

Re: Golf 3 - work in progress
 
salll....sa il stapanesti sanatos....imi place golfu si imi place mult ca e alb:)...am si eu unu dar e gri sobolan...
daca ii pui o folie si ii vopsesti barile si grila in culoarea masinii o sa arate mult mai bine...bafta si ai grija de ea

B-99-SAA 15-12-10 09:12

Re: Golf 3 - work in progress
 
Salut. Arata bine masina, imi plac jantele si culoarea. Suspensia mergea sa iei ceva reglabil, nu e foarte scump... pentru ca dai un ban si stai in fata... Apropo, zic bine colegii de buza, sa o pui la primavara, acuma o sa fii plug si e pacat sa dai in ceva sa o spargi... Spor la modifcari in continuare, arata bine lista pentru viitor :D


All times are GMT +2. The time now is 07:05.

- Copyright 2024 4Tuning