Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   LifeStyle & (I)legale & intalniri (https://forum.4tuning.ro/20-lifestyle-and-legale-and-intalniri.html)
-   -   Abuzuri ale politiei rutiere (https://forum.4tuning.ro/20-lifestyle-and-legale-and-intalniri/2255-abuzuri-politiei-rutiere.html)

SpeedeR 16-12-04 01:05

nu e vina ta dk nu stie el nemteste...

ii zici k si colonelul d la udriste ( spui si numele ) tia zis k nu e nici o problema si dk are cva d lamurit sa vb cu el...scoti telefonu, si ii zici \"vreti sa il sun akuma?\"

dk ii tratezi d sus si le zici d relatii, te lasa in pace ;)

Dimitris 16-12-04 01:11

mersi... oricum, pt mine cel mai nasol e sa ma opreasca unu cu motor, pt ca aia se pricep, stiu ce e aia A1, ce sunt aia 11kw...
Daca ma ia unu cu masina, nu prea se uita la astea...
Abea astept primavara... :rockon:

SpeedeR 16-12-04 01:16

eeeeeeeeh... astia ku motoarele nus tot niste subalterni!? :D
tu conduci un motor de categ A1 da?! dci nu ar fi probleme...

la primavara faci 18 si treci de la A1 la B ? :D

PS: completeazati profilul plz ;)

Dimitris 16-12-04 01:37

Pana nu ma duk la un dyno, nu stiu cati cp are...
La primavara trec de la A1 la A si B...
Ce sa mai completez la profil???

ct77pia 25-12-04 18:03

lasa-i ca pe mine ma opritunu din fundul moldovei in mamaia un detasat si atunci aveam un bmw care avea geamurile verzui din fabrica simi-a zis ca e foliat si vroia sa imiia talonul ce a urmat i-am luat talonul dinmina m-am suit in masina si amplecat dupa 2 ore ma oprit un echipaj de politie care mi-a spus ca sunt dat in urmarire locala dece credeti ca cicanu am vrut sa opresc la semnalul agentului am scapat cu 200 000 lei spaga

Hooliganu` 28-12-04 18:37

******

ZoliaT: limbajul lasa de dorit la greu .. vrei sa transmiti ceva ? fa-o in limitele decentei. AVERTISMENT

im570rm 06-02-05 22:40

akum vreo 2 sapt or so...pe la munci prin spate faceam drifturi pe zapada cand hop..au venit pinguinii cu sirene pe creier.Desigur si-au spus placa...\"ma numesc plutonierul...\" cica actele la control ii dau permisul si talonul ....el mi le da inapoi si imi cere buletinul pe care il opreste.Ma rog cica amenda...si il intreb de ce?El cica ca ai turat motorul la maxim si avem reclamatii impotriva ta.Si zik eu...cum asa domne e prima oara cand vin aici....da' cam cate turatii avea motorul meu de zicetzi ca era la maxim.El...tragand cu ochiul la bordul lui...\"pai in jur de 7000\"....in momentul acela m-a apucat un ras de nu m-am putut opri ...eu avand un diesel.El nervos: gata akum chiar ai incurcat-o,dar s-a linistit cand i-am explicat ca eu de fapt am diesel si turatia mea maxim este cam 5000...ma rog pana la urma tot mi-a dat amenda 2 mil...m-a pus sa semnez si nu am semnat.Akum 3 zile a venit amenda acasa SEMNATA de ei in locul meu...si cu martor....(de fapt la martor nu e nici un nume e doar o semnatura de-am poolea).
Cum dau ei amenzi fara martori si semneaza ei pt mine??????Poate imi explica si mie un din domnii politzisti care sunt aici ?
offtopic:cum aflam care sunt politisti aici?Pai domnii admini poa' sa afle usor.de ex. ip-urile de la 83.103.249.32 la 83.103.249.63 sunt de la IGP
( www.all-nettools.com/toolbox smartwhois la www.politiaromana.ro )
Atat am avut de spus.Bafta all!

SpeedeR 06-02-05 23:31

pt ce au scris in PV k tiau dat amenda?!


vzi k poti sa depui o contestatie in 15 zile de knd primesti PV ;)

im570rm 09-02-05 03:42

au scris ca am turat motorul la maxim!Vb serios...va datzi seama ce tampenie?

D_M_X 21-02-05 20:04

Pe mine m-a oprit unu acum 2-3 sapt. Buna seara..bla-bla-bla talonu permisu si buletinu. Ok domne..ia-le.Moment de reculegere cand se uita in talon...Auziti dar....ce motor avetii?ZIC de opel. El...aha si este si omologat...Zic da. DAr cu zgomotul asta din tobe??(zice el) Zic eu CE_I cu el? Pai nu stiti ca depasiti nivelul maxim de zgomot admis de lege? Eu in sinea mea zic ca da dar ii zica dar de unde stiti care este nivelul maxim? AVETI PE MASINA INSTALAT ASTFEL DE SISTEM? Si de aici a urmat un show gen Garcea politist 'destept'.Eu am facut misto de el ... el ma ars cu 1 200 000. Si la fel nu am semnat, mi-a venit acasa PV semnat de ei da cu martor...care nu exista. Am facut contestatie si astept...dar de platit nu am s-o platesc(acum mi-am facut tobele)....aha si acum o luna trec prin buc...ma opreste unu (pe la 12 noaptea) opriti motoru si farurile va rog.zic ok Pac dupa 10 sec trece o coloana oficiala ...Dupa ce trece coloana vine la mine si actele va rog...stiti ca nu aveti voie cu neoane sub masina aprinse? LE aprinsesem din gresala cu genunchiu.....am inceput sa-i explic.... nimic. Ma ia cu altele aprinde farurile omologare bala bla bla.....si ce credeti ca gaseste. NU-Mi mergeau becurile de la numar si ptr. aceasta DEFECTIUNE GRAVA LA SISTEMUL DE ILUMINARE mi-au luat talonu care dupa 26 de zile nu a ajuns in cta .... iputzitzi dracu

aR99bMw 21-02-05 20:24

pe mine m-am oprit intr-o noaptea zilele astea pe la 2 3 ...am folie pe toate geamurile...n-am numar in fatza ...si merjeam cu pozitia /(angel eyesu)...ma opreste garda.....si cica mam intreaba daca am purtat centura?muhahahahahh....:)

SpeedeR 21-02-05 22:57

mooooaaaa...ce teau mai abuzat pe tine :lol: :lol: :lol: dai in judecata... :lol: :lol: :lol: :lol:

vrem si noi gabori k astia :D

aR99bMw 22-02-05 01:03

hehehe.....oricum is si politzai de treaba.....cam putini...da asta e.... :)

Hazbulatov 22-02-05 13:04

Ma, da stiu ca acum cand te opreste trebuie sa-ti spuna de ce te-a oprit, adica sa nu se mai ia de tine, ex: centura, folie, cauciucuri, motor omologat, etc. Sti-am ca te opreste si-ti zice exact si nu mai are cum sa se razgandeasca.
Daca ma inshel asupra acestei legi spunetzi-mi, ca eu situ ca legea a fost aprobata.

ct77pia 06-03-05 18:03

pe mine ma ard la radare de ma usuca dar trebuie sa recunosc e vina mea :D :D :D


All times are GMT +2. The time now is 10:22.

- Copyright 2024 4Tuning