Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Skoda (https://forum.4tuning.ro/229-masina-mea-skoda.html)
-   -   Skoda Octavia II - B 88 GZE (https://forum.4tuning.ro/229-masina-mea-skoda/224010-skoda-octavia-88-gze.html)

clausweb 24-07-11 15:23

Re: Skoda Octavia II - B 88 GZE
 
Absolut superba masina ta. Cel mai mult imi place cum arata in ultimele poze. Felicitari! Tine-o tot asa...

P.S. Cat mai multi km fara incidente...Numai bine!

skoda 2 24-07-11 22:55

Re: Skoda Octavia II - B 88 GZE
 
Quote:

Originally Posted by clausweb (Post 4484356)
Absolut superba masina ta. Cel mai mult imi place cum arata in ultimele poze. Felicitari! Tine-o tot asa...

P.S. Cat mai multi km fara incidente...Numai bine!


inca o data mersi

skoda 2 31-07-11 20:15

Re: Skoda Octavia II - B 88 GZE
 
6 Attachment(s)
un pic mai mai pe burta nu strica niciodata,(desi suntem in bucuresti)
Asta e !!! adio praguri si altele

alexu_bad_boy 01-08-11 17:29

Re: Skoda Octavia II - B 88 GZE
 
foarte tare masina. bravo

catageo 03-10-11 20:43

Re: Skoda Octavia II - B 88 GZE
 
Am vazut masina in ploiesti ieri seara, superba

apashi 21-10-11 21:48

Re: Skoda Octavia II - B 88 GZE
 
te-am vazut si ti-am admirat masina in seara asta la OMV Berceni!

Superba masina si felul in care ai reusit sa o modifici.

Am remarcat lipsa manerelor de la usi si bara spate clean!

Felicitari!

RazvanWVGTI 10-11-11 00:33

Re: Skoda Octavia II - B 88 GZE
 
Quote:

Originally Posted by apashi (Post 4661140)
te-am vazut si ti-am admirat masina in seara asta la OMV Berceni!

Superba masina si felul in care ai reusit sa o modifici.

Am remarcat lipsa manerelor de la usi si bara spate clean!

Felicitari!

Foarte frumoasa masina dar la interior nu imi place, adica nu imi place ca e prea mult alb, e obositor la ochii cand dai de atata alb.
E strict parerea mea, in rest e ok masina, observ ca mergi doar pe tuning exterior si interior, tehnic nimic ? In una din poze se vede ca e foarte afumata bara din spate de la tobe si mai tot portbagajul. Aia nu e prea bine :)

skoda 2 10-11-11 19:11

Re: Skoda Octavia II - B 88 GZE
 
Quote:

Originally Posted by RazvanWVGTI (Post 4703744)
Foarte frumoasa masina dar la interior nu imi place, adica nu imi place ca e prea mult alb, e obositor la ochii cand dai de atata alb.
E strict parerea mea, in rest e ok masina, observ ca mergi doar pe tuning exterior si interior, tehnic nimic ? In una din poze se vede ca e foarte afumata bara din spate de la tobe si mai tot portbagajul. Aia nu e prea bine :)

mersi,
legat de interior ,dupa cum stii fiecare cu gusturile lui
legat de fumul de la toba orice diesel scoate fum, dar un din factorii care scoate mai mult fum este ca tot traseu evacuari a fost modificat ,adica toata evacuare a fost marita si este doar teava nici un fel de toba finala sau intermediara.iar al doilea factor este resoftarea
daca ai observat partea din stg este mai afumata din cauza ca cele 2 trasee ale tobei nu au fost impartite corect

RazvanWVGTI 11-11-11 00:15

Re: Skoda Octavia II - B 88 GZE
 
Quote:

Originally Posted by skoda 2 (Post 4705355)
mersi,
legat de interior ,dupa cum stii fiecare cu gusturile lui
legat de fumul de la toba orice diesel scoate fum, dar un din factorii care scoate mai mult fum este ca tot traseu evacuari a fost modificat ,adica toata evacuare a fost marita si este doar teava nici un fel de toba finala sau intermediara.iar al doilea factor este resoftarea
daca ai observat partea din stg este mai afumata din cauza ca cele 2 trasee ale tobei nu au fost impartite corect

Te cred pentru ca deja citisem tot topicul tau, cu modificarile.
Si eu am resoftare facuta si etc ... dar acel fum cel putin din punctul meu de vedere nu e asa ok, mai ales ca in una din poze se vede pe portbagaj funingina, adica motorina nearsa calumea .... ori softu nu e facut cum trebuie ori e vreo problema. Sau poate sa inselat ochiul meu sau asa se vede in acea poze.

Dap intradevar cu interiorul ti-am zis e o parere personala, daca tie iti place e ok, la urma urmei si de fapt ne facem masinile frumoase pentru noi nu pentru alti.

Salut si numai bine si spor la modificari in continuare !

skoda 2 11-11-11 19:29

Re: Skoda Octavia II - B 88 GZE
 
Quote:

Originally Posted by RazvanWVGTI (Post 4706054)
Te cred pentru ca deja citisem tot topicul tau, cu modificarile.
Si eu am resoftare facuta si etc ... dar acel fum cel putin din punctul meu de vedere nu e asa ok, mai ales ca in una din poze se vede pe portbagaj funingina, adica motorina nearsa calumea .... ori softu nu e facut cum trebuie ori e vreo problema. Sau poate sa inselat ochiul meu sau asa se vede in acea poze.

Dap intradevar cu interiorul ti-am zis e o parere personala, daca tie iti place e ok, la urma urmei si de fapt ne facem masinile frumoase pentru noi nu pentru alti.

Salut si numai bine si spor la modificari in continuare !

Mersi pt atentie ,dar daca te referi la ultimele poze postate .in cea cu spatele nu este funingina ci doar pur si simplu masina avea un strat de praf pe ea si impreuna cu cateva picaturi de apa fac minuni
Oricum inainte sa-mi vopsesc bara toata alba si aveam difuzorul de culoare negru sau bara stock sincer nu se vedea de loc afumata.Cum am scos bara de la vopsit in 2-3 zile se si inegrea,deci si culoare conteaza
Probleme sigur nu are pt ca masina este urcata pe elevator si pusa pe tester la reprezentanta unde am prieteni odata la 4 luni.

RazvanWVGTI 14-11-11 12:44

Re: Skoda Octavia II - B 88 GZE
 
Quote:

Originally Posted by skoda 2 (Post 4707672)
Mersi pt atentie ,dar daca te referi la ultimele poze postate .in cea cu spatele nu este funingina ci doar pur si simplu masina avea un strat de praf pe ea si impreuna cu cateva picaturi de apa fac minuni
Oricum inainte sa-mi vopsesc bara toata alba si aveam difuzorul de culoare negru sau bara stock sincer nu se vedea de loc afumata.Cum am scos bara de la vopsit in 2-3 zile se si inegrea,deci si culoare conteaza
Probleme sigur nu are pt ca masina este urcata pe elevator si pusa pe tester la reprezentanta unde am prieteni odata la 4 luni.

Aaa, e ok atunci, pentru ca din poza pare a fi funingina, in legatura cu culoare ai dreptate, eu aveam un golf 4, 1.8t alb si tot se inegrea, bine in timp.

Salut si numai bine si spor la modificari :)

skoda 2 21-03-12 18:42

Re: Skoda Octavia II - B 88 GZE
 
4 Attachment(s)
in sfarsit vine vara........

b31rmy 22-03-12 07:42

Re: Skoda Octavia II - B 88 GZE
 
Arata intr-un mare fel masina .. Felicitari pentru munca depusa!

marius3030 22-03-12 15:12

Re: Skoda Octavia II - B 88 GZE
 
superba!se vede munca depusa!
tine-o tot asa!

kitz` 23-03-12 19:43

Re: Skoda Octavia II - B 88 GZE
 
foarte frumoasa masina


All times are GMT +2. The time now is 19:47.

- Copyright 2024 4Tuning