Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Espero A M D (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/223675-espero.html)

CT97AMD 28-11-10 12:20

Espero A M D
 
5 Attachment(s)
M-am decis sa-mi fac si eu topic cu al meu espero
Anul fabricatiei 97 ,1.8 ,95 de ponei si in rest cat se poate de stock
In viitor vreau sa fac triplele rosii,farurile si semnalele negru pe interior,o toba sport,suspensie ta-techix completa ,xenon si o pereche de jante in primavara care sper ca le voi lua de la banzay,si in final un bboy
Am atasat niste poze cu masina si cu un BEMVEU care era in fata casei B 666 KYL

Stefy88 28-11-10 13:14

Re: Espero A M D
 
bine ai venit!!!

frumoasa masina;)....


bafta multa cu masina...spor la modificari si multi KM fara incidente!!
numai bine!

CT97AMD 28-11-10 16:25

Re: Espero A M D
 
Ms frumos.

maryus_83 28-11-10 20:12

Re: Espero A M D
 
Ar merge un polish la faruri.

CT97AMD 28-11-10 21:01

Re: Espero A M D
 
Da stiu o sa le polishez sambata cu Xerapol,dar dupa anu nou iau niste faruri noi;)

B-99-SAA 28-11-10 21:03

Re: Espero A M D
 
Misto masina! Foarte ingrijita din ce vad :) Si planurile de viitor suna promitator... :D Spor la treaba, si cat mai multi km fara incidente!

banzay 28-11-10 21:25

Re: Espero A M D
 
Frumos 'soricelul'! Imi aduce aminte de masina nasilor, cat ma mai benoclam la ea prin 96-97... masini reusite, confortabile, ieftine de intretinut. Ca sfat, ca sunt trecut prin asta, jante clar da, suspensie clar nu. Nu merita la ce drumuri avem in C-ta. Pt Mamaia si tomis/lapusneanu da, in rest... greu. Si jantele mele nu stiu daca ti se potrivesc ca au et mic 15, latime 8J ... nu stiu daca le mai dau ca prea am muncit la ele si prea se potrivesc bine pe masina si prea au cauciucuri bune :)

Bblook il faci singur. Langa serviceul TAR (pe sub pod la butelii) gasesti fibra. Asta nu e greu, dar o sa cam ai ceva de frecat ca sa scoti grila la fata. +chit + etc :)

toba, da... clar. Se aud marfa motorasele astea si cu toba stock (am avut placerea sa conduc unul 1.8 :) ) Doar sa ai grija cu politatii... sunt imprastiati prin tot orasul dracii si opresc incontinuu, nu stau 5 min pauza :)

Xenon, eu mi-am luat pentru moto de la cineva la un pret foarte bun, daca vrei nr de tel, da-mi un pm, ca parca aducea si pt auto.

Farurile si semnalizarile negre dau bine. Dar e posibil sa fie si asta motiv sa te traga pe dreapta baietii cu ochi albastri si chipiu. Dupa mine s-au cam luat, dar solutia a fost ori tras pe dreapta si iesit din masina la o plimbare pana au ajuns ei, ori facut de 4 ori dreapta si iesit in acelasi loc :)

Farurile: daca sunt crapate in profunzime, ia-ti altele si ai grija sa le pui o folie de protectie (tot la baietii de pun folie pe geamuri). Daca nu, trage de ele pana crapa. La cateva luni le tot dai un xerapol (cu masina de polish, altfel greu) sau tot asa, xerapol+folie.

sa ai spor cu lucrul la masina!

dany323bmx 29-11-10 00:06

Re: Espero A M D
 
bafta cu masina
merge bne dar un set de suspensii sunt binevenite oricand
bafta cu modificarile

CT97AMD 29-11-10 19:02

Re: Espero A M D
 
Quote:

Originally Posted by banzay (Post 3852770)
Frumos 'soricelul'! Imi aduce aminte de masina nasilor, cat ma mai benoclam la ea prin 96-97... masini reusite, confortabile, ieftine de intretinut. Ca sfat, ca sunt trecut prin asta, jante clar da, suspensie clar nu. Nu merita la ce drumuri avem in C-ta. Pt Mamaia si tomis/lapusneanu da, in rest... greu. Si jantele mele nu stiu daca ti se potrivesc ca au et mic 15, latime 8J ... nu stiu daca le mai dau ca prea am muncit la ele si prea se potrivesc bine pe masina si prea au cauciucuri bune :)

Bblook il faci singur. Langa serviceul TAR (pe sub pod la butelii) gasesti fibra. Asta nu e greu, dar o sa cam ai ceva de frecat ca sa scoti grila la fata. +chit + etc :)

toba, da... clar. Se aud marfa motorasele astea si cu toba stock (am avut placerea sa conduc unul 1.8 :) ) Doar sa ai grija cu politatii... sunt imprastiati prin tot orasul dracii si opresc incontinuu, nu stau 5 min pauza :)

Xenon, eu mi-am luat pentru moto de la cineva la un pret foarte bun, daca vrei nr de tel, da-mi un pm, ca parca aducea si pt auto.

Farurile si semnalizarile negre dau bine. Dar e posibil sa fie si asta motiv sa te traga pe dreapta baietii cu ochi albastri si chipiu. Dupa mine s-au cam luat, dar solutia a fost ori tras pe dreapta si iesit din masina la o plimbare pana au ajuns ei, ori facut de 4 ori dreapta si iesit in acelasi loc :)

Farurile: daca sunt crapate in profunzime, ia-ti altele si ai grija sa le pui o folie de protectie (tot la baietii de pun folie pe geamuri). Daca nu, trage de ele pana crapa. La cateva luni le tot dai un xerapol (cu masina de polish, altfel greu) sau tot asa, xerapol+folie.

sa ai spor cu lucrul la masina!

ms banzay pacat ca nu vrei sa imi dai jantele cu toata ca mor dupa ele dar gasesc eu,iar cu xenonul mai astept,in schimb cu farurile cam au crapaturi daca te uiti in lumina se vad ca niste vergeturi ca le-am mai polishat insa nu stiu ce foli sa imi puna si unde.In legatura cu toba mi-e cam frica de politie si cu bboy si cu faruri negre dar sa vad acum.

low. 01-12-10 22:19

Re: Espero A M D
 
daca vrei in primavara..cunosc cativa "colorati" care se ocupa...iei jante rh la 100`120 de euro...tinem legatura;)
nu stiam ca ti`ai deschis topic...ma bucur ca mai avem un esperist...usor usor se strang...unde`s multi,puterea creste...
cat despre masina,clean si frumoasa...vedem pe viitor..cum o mai coafezi:P
ai grija sa nu ti`o manance "rugina" iarna asta:)))
bebebebebebebmw`ul este foarte dragutz:X

CT97AMD 01-12-10 22:25

Re: Espero A M D
 
de rugina m-am apucat akm 3 saptamani si am facut pragurile,n-am probleme iarna asta,mai ales ca nu o sa umblu cu ea.Iar cu jantele vbim noi

CT97AMD 04-12-10 22:52

Re: Espero A M D
 
6 Attachment(s)
Astazi am polishat farurile.
rezultate sunt insa la farul dreapta nu a iesit cum imi doream.
Unelte:Xerapol,o bucata de perdea si munca.

RD-Woo 04-12-10 22:55

Re: Espero A M D
 
Quote:

Originally Posted by CT97AMD (Post 3870622)
rezultate sunt insa la farul dreapta nu a iesit cum imi doream.

De ce dreapta a iesit mai galbui? :rolleyes2

CT97AMD 04-12-10 23:04

Re: Espero A M D
 
Pentru ca ala era mai matuit,am consumat 3 sferturi de polish numai pe faru dreapta

low. 05-12-10 00:26

Re: Espero A M D
 
deci....pana la urma se merita?


All times are GMT +2. The time now is 09:09.

- Copyright 2024 4Tuning