![]() |
sfat subwoofer
am gasit si eu pe un site:
Subwoofer JBL GT5-1204BR • subwoofer in incinta Bass-Reflex • difuzor tip GTO1204 (30cm) • putere RMS: 275 W • putere maxima : 1100 W • sensibilitate: 90dB (2.83V/1m) • raspuns in frecventa: 45Hz – 150Hz • impedanta: 4 ohmi • dimensiuni: 570 x 305 x 369mm (L x D x H) Amplificator Juice JA590 • amplificator auto 2/1 canale • putere: o stereo, 4 ohmi: 2 x 75W RMS (2 x 300W max) o stereo, 2 ohmi: 2 x 110W RMS (2 x 600W max) o punte, 4 ohmi: 1 x 220W RMS (1 x 900W max) • filtru LowPass/High Pass variabil 50 - 250Hz • raspuns in frecventa 20Hz - 40kHz • impedanta 2 - 8 Ohmi • Bass Boost variabil 0 - 18dB • raport semnal/zgomot (A-weighted) > 95 dB • THD < 0,1% • intrare de semnal mare (speaker level) si RCA (line level 6V-200mV) • conectori placati cu argint • circuit de muting pentru prevenirea "poc"-urilor de la pornirea/oprirea amplificatorului • protectie termica, supraincarcare si scurtcircuit • sigurante: 1 x 30A • sursa MOSFET • dimensiuni: 282 mm X 205,8 mm X 62,6 mm Kit de cabluri amplificator C-Quence LK10 • 5m cablu alimentare rosu, sectiune 10 mm2 • 1m cablu masa negru, sectiune 10 mm2 • soclu siguranta AGU cu siguranta de 40A • cablu RCA stereo 5m cu remote • 2 papuci furculita, 2 papuci inelari pret 750 RON c parere aveti merita ? mai are nevoie de ceva sa poata ''urla''? ca am ajuns la limita maxima a bugetului :D |
Re: sfat subwoofer
Poate ca unii ti-ar recomanda sa mai astepti, pentru achizionarea unui sistem mai potent.
Suntem intr-o perioada mai dificila, pretul acelui pachet pentru ce ofera este foarte bun, il poti lua linistit. In comparatie cu alte sisteme la ,,oferta", putem spune ca-i ceva de laudat, am zis putem spune, nu ca si spunem :-) |
Re: sfat subwoofer
cauta subwoofer cu frecventa 30 - 32 are fi cea mai buna ( sa nu sara de 40 hz ) si statia cauta ceva cu 10Hz - 90kHz
marcile sunt ok ;) eu am si statia si subwoferul jbl si se aud foarte bn ;) a si inca ceva cauta sa fie statie mai mare ca subw :P ( de ex dak subwoferul are 250 rms statia sa aiba tot atat sau chiar mai mare cu cativa watti :P) si banii la care leai gasit iti spun k de 7 mil jumate iti mai iei si condensator deci mai cauta ;) |
Re: sfat subwoofer
Quote:
Tu chiar crezi toate valorile care le dau producatorii? Decat sa-si cumpere condensator mai degraba niste fire mai groase si o baterie buna si nu o sa aiba nici o problema! Maryous vrei sa le cumperi neaparat noi? Ar trebui sa te uiti si pe la bursa pentru ca in banii astia ai posibilitatea sa cumperi ceva putin mai bun dar second hand! Toate cele bune! |
Re: sfat subwoofer
Alt om, care foarte probabil si-a gasit sistemul in 4-5 luni :-)
|
Re: sfat subwoofer
Quote:
|
Re: sfat subwoofer
Quote:
al dracu da noi suntem lilieci sa auzim ultrasunete si caini sa auzim infrasunete? :O |
| All times are GMT +2. The time now is 11:38. |
- Copyright 2026 4Tuning