Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Ford (https://forum.4tuning.ro/121-masina-mea-ford.html)
-   -   prima mea masina escort RS200 (https://forum.4tuning.ro/121-masina-mea-ford/22215-prima-mea-masina-escort-rs200.html)

robby 19-08-06 16:42

prima mea masina escort RS200
 
salutare oameni buni
am si eu o intrebare:mi-am cumparat un escort RS2000 din 96, la 1.600 EU, in stare perfecta de caroserie si cu 133.000 km.
nu stiu aproape nimic de masina asta,si m-ar interesa sfaturile voastre.
ce asi putea face cu ea? sa arate mai bine sa mearga mai bine, etc
astept sugestiile voastre...si daca stiti un site unde pot vedea niste poze cu masina asta

dodo-audio 24-08-06 02:06

Re: prima mea masina escort RS200
 
www.google.com

Bmw_Rulllzzz 24-08-06 02:35

Re: prima mea masina escort RS200
 
baga mai intai niste poze cu masina ta si apoi poate iti vom spune ce se poate face la ea ;)

neo23 24-08-06 11:05

Re: prima mea masina escort RS200
 
ce fain de tine

neo23 24-08-06 11:07

Re: prima mea masina escort RS200
 
cum pot sa pun o poza ca sa se vada aici? adica un atachement?

neo23 24-08-06 11:08

Re: prima mea masina escort RS200
 
Quote:

Originally Posted by neo23 (Post 530479)
cum pot sa pun o poza ca sa se vada aici? adica un atachement?

:D :nospam: :nospam: :chainsaw: :chainsaw: :chainsaw: :2gun:

neo23 24-08-06 11:09

Re: prima mea masina escort RS2000
 
Quote:

Originally Posted by robby (Post 525071)
salutare oameni buni
am si eu o intrebare:mi-am cumparat un escort RS2000 din 96, la 1.600 EU, in stare perfecta de caroserie si cu 133.000 km.
nu stiu aproape nimic de masina asta,si m-ar interesa sfaturile voastre.
ce asi putea face cu ea? sa arate mai bine sa mearga mai bine, etc
astept sugestiile voastre...si daca stiti un site unde pot vedea niste poze cu masina asta

8) nu stiuy cum pot sa pun poza ca sa vada toata lumea!

Bmw_Rulllzzz 24-08-06 12:05

Re: prima mea masina escort RS200
 
da mai intai "go advanced" apoi "manage attachments" si upload la poze si gata ;) aaaaa apoi bubmit reply :D

robby 26-08-06 17:12

Re: prima mea masina escort RS200
 
Quote:

Originally Posted by neo23 (Post 530479)
cum pot sa pun o poza ca sa se vada aici? adica un atachement?

ajuuuutor, tot nu stiu cum se poate pune o poza...nu am reusit:((((8)

hit-man 28-08-06 15:42

Re: prima mea masina escort RS200
 
e inmatriculata?

Bmw_Rulllzzz 29-08-06 12:08

Re: prima mea masina escort RS200
 
pai ti-am explicat destul de amanuntit. butoneaza si tu p'acolo si ai sa reusesti sigur ;)

robby 29-08-06 14:49

Re: prima mea masina escort RS200
 
[QUOTE=hit-man;535159]e inmatriculata?[/QUOTE

e inmatriculata in spania! acolo o folosesc!

Bmw_Rulllzzz 29-08-06 17:42

Re: prima mea masina escort RS200
 
pai asa zi omule k ne miram toti de pretul ei

robby 29-08-06 22:42

Re: prima mea masina escort RS200
 
Quote:

Originally Posted by Bmw_Rulllzzz (Post 535896)
pai asa zi omule k ne miram toti de pretul ei

pai da, acolo am cumparat-o, am uitat sa mentionez acest mic detaliu 8) ! dar oricum cred ca e in pret bun nu?
am citit pe internet ca s-au fabricat doar 6000 unitati in toata lumea...nu stiu cat e de adevarat...
in fine, trebuie sa-l duc la servis sa-mi curete injectoarele si atat, masina a stat mai mult de un an,i-am facut schimb de ulei (i-am pus un ulei extra sintetic)si de filtru.
asi mai dori sa-i fac ceva simplu, dar frumos in exterior si atat.
aici am nevoie de ajutorul vostru ...sa vedem ce-mi propuneti.

codrin44 05-09-06 13:08

Re: prima mea masina escort RS200
 
motorul are 150 CP,la 16v si serpisori stock si un exterior super.
ce propuneri sa dea lumea...eleron,jante,spoiler...folie!?!


All times are GMT +2. The time now is 02:14.

- Copyright 2026 4Tuning