![]() |
Probleme la Ford escord 1,6 16v 88cai
Dau la automat si nu mai vrea sa porneasca ,benzina vine,dar cred ca nu mai deschid injectoarele:cry:
Ma poate ajuta cineva URGENT!!!! |
Re: Probleme la Ford escord 1,6 16v 88cai
da-ne mai multe detalii despre anul masinii, ce i-ai facut inainte sa nu iti mai porneasca.
Incearca pentru inceput: 1-scoate-i borna, las-o 5 min scoasa si incearca dupa asta sa o pornesti. 2-scoate-i o fisa de la bujie, baga o surubelnita in fisa si tine-o aproape de o masa si vezi daca iti da scanteie. 3-Imobilizatorul. 4-Filtre/bujii 5-Sigurante,releul pompei de benzina,releul de control al motorului 6-Pompa de benzina 7-Aer fals 8-Debitmetru 9-regulator de presiune,debit de benzina Ce ti-am enumerat eu mai sus pot fi toate cauzele sau niciuna, dar in ordinea enumerata le incerci pe toate si tot ce observi scrie aici ca sa te putem ajuta. |
Re: Probleme la Ford escord 1,6 16v 88cai
Mersi pt info,dar am rezolvat-o de atunci.
|
Re: Probleme la Ford escord 1,6 16v 88cai
Pai daca tot ai rezolvat, poate si descrii problema/solutia ..... poate se mai lovi cineva de ceva asemanator!
|
Re: Probleme la Ford escord 1,6 16v 88cai
Salut am si eu o problema mi s-a rupt cureaua de distributie si am stricat si chiuloasa am luat alta sh am duso la curatat planat toate cele am montat o pe masina am facut distributia cica este la punct scanteieste benzineste dar nu porneste va rog daca ma puteti ajuta cu vreun sfat ceva .MULTUMESC FORD ESCORT 1997/1.6,16 V ZETEC
|
Re: Probleme la Ford escord 1,6 16v 88cai
Quote:
|
Re: Probleme la Ford escord 1,6 16v 88cai
Salut adi am dato cred ca de vreo 10 ori este pusa la punct dar nu vrea sa porneasca pana la urma am traso a pornit dar nu sta la relanti nu mai stiu ce sa-i fac.
|
| All times are GMT +2. The time now is 14:40. |
- Copyright 2026 4Tuning