Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Freehand - Desene de mana (https://forum.4tuning.ro/163-freehand-desene-mana.html)
-   -   Freehand design - Lucrari diverse, comentarii si discutii (https://forum.4tuning.ro/163-freehand-desene-mana/22063-freehand-design-lucrari-diverse-comentarii-discutii.html)

Most_Wanted 31-07-06 22:24

Freehand design - Lucrari diverse, comentarii si discutii
 
8 Attachment(s)
..desenele astea sunt facute de mine acum 3-4 ani ......pe vreama cand nu prea stiam eu ce e tuningul ......se vede nuh? ...si ultima poza e pusa doar asa de proba ....asata a fost inceputul ..tot odatda si sfarsitul ...se vede ca nu aveam nici o treaba cu desenatul .........
ps ...v-am avertizat ca urmeaza imagini cutremuratoare :D.

Ace Axel 31-07-06 23:49

Re: inceputul si sfarsitul
 
nu inteleg de ce ai renuntat... crezi k primele noastre desene aratau la fel cum arata acum!?

gl o5 uya_busted 12-08-06 17:17

Re: inceputul si sfarsitul
 
5 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Ace Axel
nu inteleg de ce ai renuntat... crezi k primele noastre desene aratau la fel cum arata acum!?

asa e uite primele desene ale mele
bordu ala lam vazut la cineva shi mam strofleocat shi lam facut shi eu
PSnu e copiat foaie sub foaie ci din ochi;)

Gabi 12-08-06 17:28

Re: inceputul si sfarsitul
 
Scuza-ma ca-ti stric entuziasmul, da' daca bordu' ala e facut de tine, eu imi tai capu'! Daca ai pastra proportiile ca in desenu' ala, si celelalte ar fi reusite, nu... caricaturi!

gl o5 uya_busted 12-08-06 17:35

Re: inceputul si sfarsitul
 
Quote:

Originally Posted by Gabi
Scuza-ma ca-ti stric entuziasmul, da' daca bordu' ala e facut de tine, eu imi tai capu'! Daca ai pastra proportiile ca in desenu' ala, si celelalte ar fi reusite, nu... caricaturi!

:-P stiam dar chiar shi copiat desenul ala tot ma simt bine ca am copiat de la el doar liniile importante restu my job sory daca stric cheful cuiva

AK-ZER 12-08-06 19:38

Re: inceputul si sfarsitul
 
mashina galbena parca are botu de logan.. oricum.. nu tb sa te lashi.. shi dk nu faci un desen in fiecare zi/sapt. asha de placere poti sa desenezi cate o mashina la luna.. nu strica.. poate chiar relaxeaza.. shi de cele mai multe ori elimina plictiseala..

LKS 12-08-06 23:57

Re: inceputul si sfarsitul
 
vad ca ai facut si dacia lui NightDevil :D bv :D

Ace Axel 13-08-06 00:06

Re: inceputul si sfarsitul
 
Quote:

Originally Posted by LKS
vad ca ai facut si dacia lui NightDevil :D bv :D

da... pare foarte cunoscut desenu... oare de unde!? :lol:

interiorul arata super marfa... dak ai desena totul asa....

gl o5 uya_busted 13-08-06 09:17

Re: inceputul si sfarsitul
 
Quote:

Originally Posted by Ace Axel
da... pare foarte cunoscut desenu... oare de unde!? :lol:

interiorul arata super marfa... dak ai desena totul asa....

nu sincer doar liniile importante le iau ca in rest cu umbrele shi detaliile ma descurc

Ace Axel 13-08-06 10:31

Re: inceputul si sfarsitul
 
linistestete k n-am zis nik de rau :)

dupa c prinzi forma masinilor, incearca sa t desprinzi de alte desene si incearca sa faci tu totul

gl o5 uya_busted 13-08-06 10:54

Re: inceputul si sfarsitul
 
Quote:

Originally Posted by Ace Axel
linistestete k n-am zis nik de rau :)

dupa c prinzi forma masinilor, incearca sa t desprinzi de alte desene si incearca sa faci tu totul

credema ca acum lucrez la una asa fara sa copii liniile imaginea e luata tot de pe aici e aia a lui lks cu dacia lu sgm pe fata mai am putin:-)

gl o5 uya_busted 13-08-06 11:36

Re: inceputul si sfarsitul
 
1 Attachment(s)
nu fara linii trebuie sa mai lucrez am facut ceva dar sa caricaturizat.E aproape gata mai trebuie sa finisez liniile shi sa mai asez umbrele

gl o5 uya_busted 13-08-06 11:39

Re: inceputul si sfarsitul
 
ma stradui acum sa fac shi poza din spate dar nu garantez ca o sa iasa:sad: dar cu timpul o sa ma invat sper

gl o5 uya_busted 13-08-06 12:27

Re: inceputul si sfarsitul
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by gl o5 uya_busted
ma stradui acum sa fac shi poza din spate dar nu garantez ca o sa iasa:sad: dar cu timpul o sa ma invat sper

am incercat cevadar tot la fel ca cealalta daca nu am copiat liniile miau iesit cam sui

desenul e facut pe o foaie de agenda de a4

Ace Axel 13-08-06 12:41

Re: inceputul si sfarsitul
 
tre sa fii mai sigur p tine... sa pastrezi proportiile si sa sta[anesti mai bine perspectiva... spatele a iesit binisor... incearca sa dezenezi si ceva din imaginatia ta... fara sa t uiti la alt desen


All times are GMT +2. The time now is 03:05.

- Copyright 2024 4Tuning