Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Bazar AUTO - MASINI (https://forum.4tuning.ro/191-bazar-auto-masini.html)
-   -   Vand / schimb Opel Calibra (https://forum.4tuning.ro/191-bazar-auto-masini/219870-schimb-opel-calibra.html)

matiu13 10-11-10 16:59

/ schimb Opel Calibra
 
24 Attachment(s)
Vand Opel Calibra 2000cm3-116cp stock+ax cu came de seh
-an fabricatzie 1993
-EURO 2
-2000cmc3
-198.000km
-cutie rapoarte scurte-f16
-ABS , XENON 4300, servo directzie , oglinzi electrice , trapa electrica , scaune si volan reglabil pe inaltzime ,combuter de bord, interior complet piele nou
-faruri angel eyes pe fond negru
-tuning model Rieger-buza bara fata,buza bara spate
-bara fata model Cliff edition-foarte rara!
-evazari aripi 8cm
-capota+plafon si stalpi colantati in folie Carbon X
-jante 17 Aez
-Vopsita negru mat de 2 saptamani
-Dvd montat in locul aerisirii de pe mijloc+Lcd-tv-montat in consola centrala+8 boxe Blaupunkt,Crunch,statie,subwoofer,etc...
-Evacuare Remus
-3 proprietari
-consum 7-9%
-suspensie sport Eibach
-inchidere centralizata
-alarma
-in iunie 2008 s-au schimbat urmatoarele
:segmenti,simeringuri supape,simering distributie,cuzineti biela,cuzineti palier,supape evacuare,supape admisie,chiuloasa refacuta si planata.....garnituri:--chiuloasa,capac culbutori,baie ulei,admisie,evacuare 2 bucati.....filtre:--ulei,aer,benzina,placute frana,discuri frana fata
-din 2008 s-au facut 9000km avand inca 2 masini...
-are parbrizul fisurat in partea pasagerului(mi-a scapat bratul stergatorului..fara stergator)
-sunt proprietar in acte din 2005,timp in care s-au bagat o gramada de bani in masina,multa munca,timp si piese de calitate,doar piese noi!
Probabil am omis diverse imbunatatiri,dar ca sa cititi mai multe despre masina aici este prezentarea ei: https://forum.4tuning.ro/116-masina-m...ot-13-mat.html
-volanul din poze este unul pus preventiv de ceva vreme si cand o sa il pot jos v-a fi schimbat cu cel original cu airbag
-in pretul masinii intra inca o calibra completa de piese ,fara interior(scaune,bancheta,fete de usi)din 1996 cu 2000-16v-ecotec,geamuri electrice,trapa electrica,abs,servo,etc,in stare de functionare
-CALIBRA DE PIESE NU SE VINDE SEPARAT(ultimele 2 poze)
pret: 4800 euro sau 4400 euro fara cea de piese...la variante 5500 euro ....ma intereseaza schimburi cu...jeep-uri/masini mari-limuzine,nu masini din clasa medie/mica,nu coupe-uri,cu alte cuvinte ma intereseaza masina care sa se potriveasca unui om de 58 de ani

contact:0768854411

matiu13 16-11-10 21:49

Re: / schimb Opel Calibra
 
valabil

matiu13 23-11-10 18:41

Re: / schimb Opel Calibra
 
cash--4400 euro!

matiu13 26-11-10 17:25

Re: / schimb Opel Calibra
 
up up up!!

matiu13 07-12-10 15:17

Re: / schimb Opel Calibra
 
pentru ca am fost intrebat,care este motivul vanzarii...acesta este ca plec din tara si nu prin apropiere sa o pot lua dupa mine...ci mai departe,peste ocean...din aceasta cauza am bagat toate masinile la vanzare!

NU SE MAI ACCEPTA VARIANTE!

PRETUL NOU ESTE DE 3999 EURO
in care intra Calibra inmatriculata,Calibra de piese din 1996+o gramada de alte piese! repet,sunt proprietar de 6 ani,toate actele in regula,iar pretul cerut mai sus este mai mic decat toata investitia in masina pe parcursul acestor ani!astept propuneri in limita bunului simt,nu ma intereseaza comentarii despre pret,sau masina!Functioneaza absolut tot pe masina,iar ca 'defecte' sunt doar mici crapaturi in vopsea pe bari,pe partile unde am dat fibra ca sa le intaresc,masina este vopsita de circa o luna complet,negru mat

Aveti mai sus toate detaliile despre masina,in primul post,cat si in acesta ceea ce am omis sa mai zic in primul!

matiu13 13-12-10 08:51

Re: / schimb Opel Calibra
 
valabil!

matiu13 17-12-10 18:22

Re: / schimb Opel Calibra
 
3 Attachment(s)
si cateva de iarna asa....de pe geam

matiu13 07-01-11 17:31

Re: / schimb Opel Calibra
 
masina se vinde doar pana pe 1 februarie.de atunci eu o sa plec din tara timp de vreo 2 ani probabil si in cel mai rau caz o sa ramana la hibernat atata timp,asta daca nu se vinde....masina nu o pot lua dupa mine pentru ca plec in Canada,tin sa specific ca m-au intrebat multi prieteni de pe forum....din aceasta cauza mi-am bagat toate masinile la vanzare pentru ca o masina tinuta minim 2 ani pe dreapta nu cred ca o sa mai fie masina...

schimburi nu se accepta! SE VINDE DOAR PE BANI SI NU MA DEPLASEZ! CINE ESTE INTERESAT VINE SI O VEDE! iar pretu pentru tot pachetul--Calibra din poze cu toate imbunatatirile si dotarile+calibra din 1996 de piese fara interior,in rest completa cu motorul de 2000-16v-ecotec+ o gramada de alte piese---3600 euro!!

matiu13 09-01-11 22:03

Re: / schimb Opel Calibra
 
si pretul este inca negociabil pana pe 1februarie,DOAR la fata locului!!

matiu13 13-01-11 22:06

Re: / schimb Opel Calibra
 
valabil!DOAR pana pe 1 februarie!

matiu13 18-01-11 23:43

Re: / schimb Opel Calibra
 
inca valabil!

matiu13 22-01-11 14:03

Re: / schimb Opel Calibra
 
pentru ca am fost intrebat de ultimul pret....ABSOLUT ULTIMUL PRET este de 3000 euro--fixxxx!!! pentru pachet complet!! DOAR pana pe 1 februarie....mai sunt cateva zile...

matiu13 25-01-11 20:35

Re: / schimb Opel Calibra
 
mai sunt 5 zile...dupa care rog sa se si inchida anuntul!

trafy-vr6 25-01-11 22:16

Re: / schimb Opel Calibra
 
Na....stiu ca nu o sa vrei dar incerc...schimb cu biamveu meu ?:))

matiu13 26-01-11 23:30

Re: / schimb Opel Calibra
 
offf trafy....''masina se vinde doar pana pe 1 februarie.de atunci eu o sa plec din tara timp de vreo 2 ani probabil si in cel mai rau caz o sa ramana la hibernat atata timp,asta daca nu se vinde....masina nu o pot lua dupa mine pentru ca plec in Canada,tin sa specific ca m-au intrebat multi prieteni de pe forum....din aceasta cauza mi-am bagat toate masinile la vanzare pentru ca o masina tinuta minim 2 ani pe dreapta nu cred ca o sa mai fie masina...''

de ce crezi tu ca as da masina mea,care sti si tu oarceum cati bani a inghitit...doar din motivul mentionat mai sus....


All times are GMT +2. The time now is 09:53.

- Copyright 2024 4Tuning