Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 - 320 cabriolet (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/219743-e30-320-cabriolet.html)

bikks 09-11-10 22:58

E30 - 320 cabriolet
 
8 Attachment(s)
Salutare tuturor! Recent am achizitonat o mica bijuterie , un 320 din 90" cabrio, o frumusete as spune eu, cu toate ca mai trebuie bagati cativa banuti in ea sa fie ca "noua" dar totusi putini fata de alti ursii, nu este primul meu urs dar cu siguranta este cel de care m-am indragostit cel mai mult.
Masina are nevoie de o prelata noua, sau mai buna pentru ca asta a fost facut si mai picura in ea :lol: , recent mi-a picat electromotorul dar e normal,doar are ceva vechime.
In rest masina este impecabila , ca optiuni are 4 geamuri electrice , xenon , computer bord si cel mai frumos lucru la ea este ca aproape totul este original , toate plasticele la locul lor nu bate nu troncane absolut deloc...mai toate bucsile noi...foarte bine intretinuta intr-un cuvant.
Modificari nu prea sunt , proaspat vopsita , jante Borbet daca nu ma insel , angel eye , triple fk (cred) , suspensie sport (nu stiu ce marca) , evacuare borla(foarte frumos face un 6-linie) si un volan Nardi care dupa parerea mea da foarte bine pe masina , se integreaza ok .
Planuri pe viitor ar fi sa o fac mai impecabila decat este acum , alta prelata eventual un hard-top ... si poate un interior mai pe masura ei , cu toate ca pica foarte bine al ei...pana atunci asteptam vara ca sa " O ardem cabrio :lol: " Si cateva poze ... unele mai vechi altele mai noi...enjoy :D

Skillzu 09-11-10 23:20

Re: E30 - 320 cabriolet
 
Masina arata foarte bine, doar ca nu se vede ca ar avea suspensie sport.
Este foarte ridicata.
In rest, jantele neaparat vopsite, pentru zici ca are jante de tabla, nu au nici un haz pe negru, si sa ii completezi fata cu fusta de 90, ca se vede aiurea.
Foarte frumos si la interior.

bikks 09-11-10 23:24

Re: E30 - 320 cabriolet
 
Quote:

Originally Posted by Skillzu (Post 3799352)
Masina arata foarte bine, doar ca nu se vede ca ar avea suspensie sport.
Este foarte ridicata.
In rest, jantele neaparat vopsite, pentru zici ca are jante de tabla, nu au nici un haz pe negru, si sa ii completezi fata cu fusta de 90, ca se vede aiurea.
Foarte frumos si la interior.

Merci de sfaturi ! Suspensia intradevar este dubioasa , cu toate ca este inalta e cat de cat rigida , iar bara va venii cat de curand ... eventual un m-technik 1 - 2 nici eu nu stiu...jantele nu prea ma incanta pe mine ...parca ar da bine altceva pe ea...o sa caut ceva mai "clasic" eventual un set de bbs-uri frumoase.

bikks 10-11-10 00:03

Re: E30 - 320 cabriolet
 
Apropo imi poate spune si mie cineva de ce nu are masina triple mari ? Masina este din 90 in acte si din cate stiam eu trebuia sa vina cu triplele mari, sau pe cabrio au venit cu cele mici ? Scuzati intrebare de novice da nu ma price atat de bine :lol:

UNU123 10-11-10 00:29

Re: E30 - 320 cabriolet
 
Quote:

Originally Posted by bikks (Post 3799285)
Salutare tuturor! Recent am achizitonat o mica bijuterie , un 320 din 90" cabrio, o frumusete as spune eu, cu toate ca mai trebuie bagati cativa banuti in ea sa fie ca "noua" dar totusi putini fata de alti ursii, nu este primul meu urs dar cu siguranta este cel de care m-am indragostit cel mai mult.
Masina are nevoie de o prelata noua, sau mai buna pentru ca asta a fost facut si mai picura in ea :lol: , recent mi-a picat electromotorul dar e normal,doar are ceva vechime.
In rest masina este impecabila , ca optiuni are 4 geamuri electrice , xenon , computer bord si cel mai frumos lucru la ea este ca aproape totul este original , toate plasticele la locul lor nu bate nu troncane absolut deloc...mai toate bucsile noi...foarte bine intretinuta intr-un cuvant.
Modificari nu prea sunt , proaspat vopsita , jante Borbet daca nu ma insel , angel eye , triple fk (cred) , suspensie sport (nu stiu ce marca) , evacuare borla(foarte frumos face un 6-linie) si un volan Nardi care dupa parerea mea da foarte bine pe masina , se integreaza ok .
Planuri pe viitor ar fi sa o fac mai impecabila decat este acum , alta prelata eventual un hard-top ... si poate un interior mai pe masura ei , cu toate ca pica foarte bine al ei...pana atunci asteptam vara ca sa " O ardem cabrio :lol: " Si cateva poze ... unele mai vechi altele mai noi...enjoy :D

Sa o stapnesti sanatos... pare interetinuta mai ales interiorul.;)

ss_seby 10-11-10 18:03

Re: E30 - 320 cabriolet
 
Foarte frumos Ursu` , cu asta iesi cand nu ai nevoie de adrenalina ;)) ca in rest te dai cu Evo:>

bikks 10-11-10 19:31

Re: E30 - 320 cabriolet
 
Evo are alta destinatie si nu poti sa te duci toata ziua din punctul a in punctul b cu un consum de tir...e30-ul la acest capitol sta nemaipomenit...undeva la 10-12 as spune prin oras. Maine primeste electromotor si cat de curand o sa vina si noile numere!!!

Gyo*TDS 10-11-10 19:33

Re: E30 - 320 cabriolet
 
frumos interior.
niste bbs-uri rs ar da bine 8)

FED express 10-11-10 19:36

Re: E30 - 320 cabriolet
 
deosebit model, putin pus la punct si va fi foarte grav, felicitari pentru achizitie:!:

Al3xInn0 10-11-10 19:48

Re: E30 - 320 cabriolet
 
foarte frumos ursu , sa il stapanesti fara incidente si asteptam sa il vedem din nou pe strazi ca a trecut ceva timp de cand nu a mai iesit :D

robisavage 10-11-10 19:51

Re: E30 - 320 cabriolet
 
frumoasa masina , chiar nu stiam pe la cine e acum , sa ai parte de ea

bikks 10-11-10 20:04

Re: E30 - 320 cabriolet
 
Multumesc frumos tuturor!!! Maine ar trebuii sa iasa pe strada...

P A K E 11-11-10 11:41

Re: E30 - 320 cabriolet
 
Frumoasa masina, fa-o si mai frumoasa! ;)

bikks 11-11-10 12:21

Re: E30 - 320 cabriolet
 
Quote:

Originally Posted by P A K E (Post 3803147)
Frumoasa masina, fa-o si mai frumoasa! ;)

Asta incerc ! :D

jakal 11-11-10 14:02

Re: E30 - 320 cabriolet
 
stiam ca la 90 stopurile sint late....parca si distanta de la dunga aripa pana la pasajul rotii e mai mare, specifica anilor 86..sau poate la cabrio e altfel, nu prea ma pricep la 'decapotate'...:)..aici trebuie sa intervina propietarii de cabrio sa isi dea cu parerea...:)...... in fine asta e.....
masina super ..sa o stapanesti cu placere si fara incidente...
sal.......


All times are GMT +2. The time now is 09:22.

- Copyright 2024 4Tuning