Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Zona tehnica BMW (https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw.html)
-   -   MARTOR FRANA DE MANA (https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw/219451-martor-frana-mana.html)

Crystiano8 08-11-10 20:31

MARTOR FRANA DE MANA
 
cum sa fac sa imi stea martoru aprins in bord pana las maneru de la frana de mana jos??? precizez ca atunci cand pun contactu sa pornesc motoru mi se aprinde in bord si se stinge odata cu ceilalti martori din bord cand pornesc motorul si frana de mana este trasa.

krone 08-11-10 21:43

Re: MARTOR FRANA DE MANA
 
Quote:

Originally Posted by Crystiano8 (Post 3796097)
cum sa fac sa imi stea martoru aprins in bord pana las maneru de la frana de mana jos??? precizez ca atunci cand pun contactu sa pornesc motoru mi se aprinde in bord si se stinge odata cu ceilalti martori din bord cand pornesc motorul si frana de mana este trasa.

interupatorul de la frana de mana care da semnalul la bord este problema ori firul de la el.

Crystiano8 08-11-10 23:07

Re: MARTOR FRANA DE MANA
 
Quote:

Originally Posted by krone (Post 3796352)
interupatorul de la frana de mana care da semnalul la bord este problema ori firul de la el.

da unde este intreruptorul pe langa maneta???:oops:

Job20 09-11-10 12:54

Re: MARTOR FRANA DE MANA
 
in spate acolo, spre scrumiera... scoate invelisu ala care imbraca frana de mana.


All times are GMT +2. The time now is 09:39.

- Copyright 2026 4Tuning