Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Arad (https://forum.4tuning.ro/85-arad.html)
-   -   Idei pentru exterior(Ford Taunus) (https://forum.4tuning.ro/85-arad/21933-idei-exterior-ford-taunus.html)

criss 13-08-06 12:51

Idei pentru exterior(Ford Taunus)
 
4 Attachment(s)
Vreau sa restilizez fordul si doresc sa aflu si parerile voastre :D

Masina arata asa acum,in curand incep lucrul la ea si am sa pun poze pe parcursul lucrarii

BULLDOG 13-08-06 13:27

Re: Idei pentru exterior(Ford Taunus)
 
Un baiat in cluj are un taunus exact ca si al tau si arata foarte fain... ii lasat putin mai jos si evacuarea pe lateral sub prag cu protectie dinaia de inox deasupra.Parerea mea ca altceva nu are rost sai faci, eventual sa lasi la bari doar chestia aia nichelata/cromata fara bandourile de plastic si sa-i pui niste jante mai late.Sper ca tiam fost de ajutor, sa auzim numa' de bine.. ciaos

criss 13-08-06 14:14

Re: Idei pentru exterior(Ford Taunus)
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by BULLDOG
Un baiat in cluj are un taunus exact ca si al tau si arata foarte fain... ii lasat putin mai jos si evacuarea pe lateral sub prag cu protectie dinaia de inox deasupra.Parerea mea ca altceva nu are rost sai faci, eventual sa lasi la bari doar chestia aia nichelata/cromata fara bandourile de plastic si sa-i pui niste jante mai late.Sper ca tiam fost de ajutor, sa auzim numa' de bine.. ciaos

ai ceva poze cu fordul?

ceva de genu mi-as face,imi place cum e facut asta

xxdadixx 13-08-06 15:46

Re: Idei pentru exterior(Ford Taunus)
 
Niste jante ca in poza http://www.motortorget.no/userimg/5373110b32c8a4c81.jpg , coborata, o culoare mai inchisa si perlata, putin crom si interior piele crem sau mai deschis. Sau o poti aduce in stadiul in care a iesit din fabrica :)

BULLDOG 13-08-06 15:46

Re: Idei pentru exterior(Ford Taunus)
 
ii mijto ala din poze da oglinzile alea nu merg de nici un fel .. la asta de care zic eu ii pastrata masca fata originala daca bine tin minte... o sa incerc sa ii fac ceva poze daca fac rost de aparat:D:D

BULLETTT 13-08-06 17:28

Re: Idei pentru exterior(Ford Taunus)
 
Ar fi fain un negru mat,cat mai lasata,jante cu buza lata.....Important e sa nu te zgarcesti,mai bine strangi ceva in plus,da sti ca va fi glontz
Am un preten cu un taunus alb.....masina ii cam instabila dupa parerea mea...peste 120 de km/h ii senzatie majora deja

danutSZY 18-08-06 14:49

Re: Idei pentru exterior(Ford Taunus)
 
1 Attachment(s)
ar fi fain daca poti sa-l faci in stil american gen ford mustang ani 70-80.......genti mai late si mai mari pe spate(daca are tractiune spate....),o priza mare de aer pe capota,ceva elemente de caroserie duse la nichelat......etc.....e decizia ta dar eu asa as face-o......BAFTA

criss 18-08-06 15:30

Re: Idei pentru exterior(Ford Taunus)
 
La culoare m-am hotarat,cum e americana din poza de mai sus,si la forma cred ca ii corcesc putin fata cu un mustang :D
Sapt viitoare incep lucru la el :D

danutSZY 18-08-06 15:36

Re: Idei pentru exterior(Ford Taunus)
 
cred ca o sa arate mortal......sa nu renunti la componente nichelate,daca este in arad posibilitate......un turbo adaptat daca se poate.........!!!

criss 18-08-06 16:11

Re: Idei pentru exterior(Ford Taunus)
 
Quote:

Originally Posted by danutSZY
cred ca o sa arate mortal......sa nu renunti la componente nichelate,daca este in arad posibilitate......un turbo adaptat daca se poate.........!!!

Am destul un turbo in curte ;) ,fordu' il las cum e de la mama lui,doar filtru si evacuare ii pun

danutSZY 18-08-06 23:22

Re: Idei pentru exterior(Ford Taunus)
 
10 Attachment(s)
cateva poze.....poate i-ti mai vin ceva idei.......!!!!.......(sunt fan muscle car)..............!!!!!!!!!!

intel23 21-08-06 08:39

Re: Idei pentru exterior(Ford Taunus)
 
3 Attachment(s)
si sub capota ceva de genu...

sNap7 21-08-06 16:24

Re: Idei pentru exterior(Ford Taunus)
 
Mai .. odata am trecut anul asta pe langa Arad si am avut norocul sa si vad o masina RS :D Mai exact Taunus-ul :D

criss 21-08-06 19:34

Re: Idei pentru exterior(Ford Taunus)
 
Quote:

Originally Posted by sNap7 (Post 526998)
Mai .. odata am trecut anul asta pe langa Arad si am avut norocul sa si vad o masina RS :D Mai exact Taunus-ul :D

:lol: :lol: :lol: ,pai nu e inca masina RS ca nu ma lasa baietii pana nu o fac sa arate klumea :lol:

mutzu 22-08-06 17:09

Re: Idei pentru exterior(Ford Taunus)
 
Quote:

Originally Posted by criss (Post 527154)
:lol: :lol: :lol: ,pai nu e inca masina RS ca nu ma lasa baietii pana nu o fac sa arate klumea :lol:

Pai tu ce crezi? ca aici in club intra orice masina care are 4 roti ?:) :) :)


All times are GMT +2. The time now is 12:00.

- Copyright 2024 4Tuning