Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Animale de companie (https://forum.4tuning.ro/653-animale-companie.html)
-   -   Pisicile voastre (https://forum.4tuning.ro/653-animale-companie/218750-pisicile-voastre.html)

sunblease7 25-10-10 12:52

Re: Ce animale de casa aveti?
 
1 Attachment(s)
Sayid :weee:

ays-ul 25-10-10 16:57

Re: Ce animale de casa aveti?
 
3 Attachment(s)
sa va prezint si eu negresa mea e o panarama si jumate:D

julaikos 25-10-10 21:30

Re: Ce animale de casa aveti?
 
1 Attachment(s)
Kitty

Hondarul 28-10-10 17:04

Pisicile voastre
 
1 Attachment(s)
Iar tiganul meu de la gunoi, in forma maxima! :lol:

Khalis 29-10-10 13:13

Re: Ce animale de casa aveti?
 
2 Attachment(s)
Ea este Chitz si are un an si jumatate... corcitura de albastra de rusia si o pramatie de pisica...:D

NXdev 02-11-10 17:53

Re: Ce animale de casa aveti?
 
3 Attachment(s)
Sa va traiasca animalusele, sa aveti mare grija de ele si sa fie sanatoase.
Stresul meu zilnic Mishu:)), iar ultima cu fosta...Kira.. :arrow:

admin 05-11-10 08:40

Pisicile voastre
 
Colectie de animalute blanoase

radu_rs 12-11-10 21:46

Re: Pisicile voastre
 
2 Attachment(s)
Vreau sa stiti cu totii, cei care detineti un animalut de companie, de casa, ca aveti toata aprecierea mea si tot respectul. Consider ca aveti o inima foarte mare.


In prima poza este Kity, a 2-a felina pe care am avut-o si care a murit de batranete la varsta de 16 ani la data de 13 Mai 2010 (Cea mai grea zi din viata mea). Am suferit cumplit cand ne-a parasit, nu cred ca am suferit vreodata in viata mea mai mult in cei 26 ani. Practic am crescut odata cu ea.

As dori sa va prezint noua membra a familiei pe care o cheama Maia (a 2-a poza), este o pisicuta cuminte, jucausa si foarte scumpa pe care intreaga familie o iubeste.

Numai bine.

FED express 12-11-10 21:54

Re: Pisicile voastre
 
ce scumpa e Maia, bravo Radule, cred ca o sa pun si eu niste poze cu matzele mele:wink: imi pare rau ptr pierderea suferita:bunch:

2010 12-11-10 21:55

Re: Pisicile voastre
 
Quote:

Originally Posted by radu_rs (Post 3807686)
Vreau sa stiti cu totii, cei care detineti un animalut de companie, de casa, ca aveti toata aprecierea mea si tot respectul. Consider ca aveti o inima foarte mare.


In prima poza este Kity, a 2-a felina pe care am avut-o si care a murit de batranete la varsta de 16 ani la data de 13 Mai 2010 (Cea mai grea zi din viata mea). Am suferit cumplit cand ne-a parasit, nu cred ca am suferit vreodata in viata mea mai mult in cei 26 ani. Practic am crescut odata cu ea.

As dori sa va prezint noua membra a familiei pe care o cheama Maia (a 2-a poza), este o pisicuta cuminte, jucausa si foarte scumpa pe care intreaga familie o iubeste.

Numai bine.

Superba Radule:!:

radu_rs 17-11-10 23:53

Re: Pisicile voastre
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by FED express (Post 3807698)
ce scumpa e Maia, bravo Radule, cred ca o sa pun si eu niste poze cu matzele mele:wink: imi pare rau ptr pierderea suferita:bunch:

Quote:

Originally Posted by 2010 (Post 3807700)
Superba Radule:!:

Scuzele mele, de abia acum am vazut ca ati postat aici, multumesc, ma bucur ca va place pisicuta Maia... este pur si simplu adorabila! :)

Daniel_Toa 18-11-10 08:27

Re: Pisicile voastre
 
De ceva vreme ma tot gandesc sa mi cumpar o felina ( o pisicuta ) . Dar gandul ca imi umple casa de par ma descurajeaza gandul asta . Ale' voastre cum stau la capitolul par ? Si inca o intrebare , fac mizerie prin casa ? Adica sa nu stau sa fac curat dupa ea zilnic pana innebunesc

RoByNeT 18-11-10 08:41

Re: Pisicile voastre
 
Cu parul e discutie lunga. Se intampla cand iti e mai drag sa gasesti un fir de par pe masa, pe perna, mai stiu eu pe unde :lol: Nu ai ce sa faci. Eu am un birmanez. ( o sa postez si eu poze cu el zilele astea ). Il perii saptamanal si tot mai zboara din el. In legatura cu, curatenia eu nu am probleme. Are tavitza lui pe balcon, si apa cu mancare. In resti nu face mizerie. Oricum doar cand ii vezi capu` iti trec nervii :lol: ( asta e valabil pentru toate animalutele )

sunblease7 18-11-10 13:38

Re: Pisicile voastre
 
Quote:

Originally Posted by Daniel_Toa (Post 3822126)
De ceva vreme ma tot gandesc sa mi cumpar o felina ( o pisicuta ) . Dar gandul ca imi umple casa de par ma descurajeaza gandul asta . Ale' voastre cum stau la capitolul par ? Si inca o intrebare , fac mizerie prin casa ? Adica sa nu stau sa fac curat dupa ea zilnic pana innebunesc

Go for it! Nu imi umple neaparat casa de par, depinde si de rasa. In general, doar de cateva ori pe an naparlesc. Iar atunci, daca ai o perie la-ndemana, rezolvi problema in doi timpi, trei miscari si .. un mieunat :mrgreen:

Cat priveste mizeria, poti sa rasufli usurat - singura "mizerie" pe care ar putea s-o faca o pisica e sa prinda vreo hartie, o punga, un morcov, un patrunjel sau orice alta chestiuta lasata nesupravegheata peste noapte si s-o imprastie peste tot. Asta, bineinteles, daca nu ai noroc de o felina cu 10 la cultura civica :D

Oricum, dupa cum ziceam si mai devreme, go for it :wink: (Iti stam la dispozitie cu sfaturi, daca mai ai nevoie)

Daniel_Toa 18-11-10 16:58

Re: Pisicile voastre
 
Quote:

Originally Posted by sunblease7 (Post 3822795)
Go for it! Nu imi umple neaparat casa de par, depinde si de rasa. In general, doar de cateva ori pe an naparlesc. Iar atunci, daca ai o perie la-ndemana, rezolvi problema in doi timpi, trei miscari si .. un mieunat :mrgreen:

Cat priveste mizeria, poti sa rasufli usurat - singura "mizerie" pe care ar putea s-o faca o pisica e sa prinda vreo hartie, o punga, un morcov, un patrunjel sau orice alta chestiuta lasata nesupravegheata peste noapte si s-o imprastie peste tot. Asta, bineinteles, daca nu ai noroc de o felina cu 10 la cultura civica :D

Oricum, dupa cum ziceam si mai devreme, go for it :wink: (Iti stam la dispozitie cu sfaturi, daca mai ai nevoie)

Pana acum eram 50 % pisica si 50 % NU pisica , dupa ce am citit postul tau sunt 60 % pentru . Cam ce rase nu lasa par ?


All times are GMT +2. The time now is 03:27.

- Copyright 2024 4Tuning