Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Colectii si Colectionari (https://forum.4tuning.ro/651-colectii-colectionari.html)
-   -   Timbre si cartonase panini (https://forum.4tuning.ro/651-colectii-colectionari/218338-timbre-cartonase-panini.html)

mikkado 03-11-10 10:57

Timbre si cartonase panini
 
8 Attachment(s)
Pe langa machete, una din pasiunile mele: colectionatul de timbre si cartonase panini ( in foto sunt doar cateva incepand cu anul 1986) .Sper sa va placa ;)

FED express 06-11-10 10:25

Re: Timbre si cartonase panini
 
felicitari domnul Marius, ce colectie frumoasa:D
mai ales cele cu jucatori, foarte foarte frumoase cartonasele.
Si eu am inceput sa le strang incepand cu 2008, dar nu am prea multe(daca le vreti, dati-mi un p.m si vi le trimit cu tot cu cataloage).
Chiar frumoase, cele vechi ma pasioneaza si pe mine, dar astea noi parca nu mia sunt asa frumoase.
vad ca va lipseste unul de la echipa Romaniei:sad:
Acum se mai pot gasi cartonasele panini vechi? va mai puteti completa colectia?
oricum, spor la colectionat:!:

2010 09-11-10 12:12

Re: Timbre si cartonase panini
 
Mama ce mai umblam dupa ele cand eram mic..
Frumos Marius daca te mai intereseaza un clasor..am eu:!:

mikkado 10-11-10 11:15

Re: Timbre si cartonase panini
 
Quote:

Originally Posted by FED express (Post 3789238)
felicitari domnul Marius, ce colectie frumoasa:D
mai ales cele cu jucatori, foarte foarte frumoase cartonasele.
Si eu am inceput sa le strang incepand cu 2008, dar nu am prea multe(daca le vreti, dati-mi un p.m si vi le trimit cu tot cu cataloage).
Chiar frumoase, cele vechi ma pasioneaza si pe mine, dar astea noi parca nu mia sunt asa frumoase.
vad ca va lipseste unul de la echipa Romaniei:sad:
Acum se mai pot gasi cartonasele panini vechi? va mai puteti completa colectia?
oricum, spor la colectionat:!:

Multumesc, cartonase vechi cred ca se pot gasi ocazional, pentru ca , colectionarii nu le dau ;), si intradevar imi lipsesc cateva de la campionatul mondial din 1986,1990,1994 si tot asa, era destul de greu sa le gasesti pe toate, mai ales inainte de '89,...dar sper sa le gasesc vreodata....

Quote:

Originally Posted by 2010 (Post 3797706)
Mama ce mai umblam dupa ele cand eram mic..
Frumos Marius daca te mai intereseaza un clasor..am eu:!:

Multumesc, am primit pozele de la tine, o sa ma uit pe ele si te anunt ;)

desktopor 18-11-10 22:19

Re: Timbre si cartonase panini
 
la panini alea din 94 nu ai albumul in care sa le lipesti?

mikkado 18-11-10 22:35

Re: Timbre si cartonase panini
 
Quote:

Originally Posted by desktopor (Post 3824230)
la panini alea din 94 nu ai albumul in care sa le lipesti?

Din pacate la momentul respectiv nu l-am mai gasit, dar nu este problema, le tin in clasor de timbre....asa ca....;)

DTH 18-11-10 23:11

Re: Timbre si cartonase panini
 
Foarte tari timbrele ! Am şi eu prin casă unele colecţionate de mama mea cānd era ea de vārsta mea cam aşa :lol: dar nu le mai găsesc , oricum ştiu că aveam foarte multe ...frumoase şi bine īntreţinute ca ale tale :-)

mikkado 26-11-10 21:51

Re: Timbre si cartonase panini
 
Quote:

Originally Posted by MillionDollarBaby (Post 3824425)
Foarte tari timbrele ! Am şi eu prin casă unele colecţionate de mama mea cānd era ea de vārsta mea cam aşa :lol: dar nu le mai găsesc , oricum ştiu că aveam foarte multe ...frumoase şi bine īntreţinute ca ale tale :-)

Multumesc Claudia ;)

Racer21 03-12-10 20:39

Re: Timbre si cartonase panini
 
Frumos, am strans si eu la Champions League`urile din ultimii ani (mai putin anul asta) si la EURO 2008, chestia e ca niciunul n-am reusit sa-l termin de completat, chiar si cu schimburi, erau unii jucatori, sigle sau trofee chiar rare ... si mai ales cand era 70 % complete, si cumparam cartonase numai dubluri ieseau :(((

desktopor 03-12-10 22:31

Re: Timbre si cartonase panini
 
de la Turbo nu are nimeni nimic?

allkatraz 05-02-11 09:47

Re: Timbre si cartonase panini
 
Quote:

Originally Posted by desktopor (Post 3867869)
de la Turbo nu are nimeni nimic?

Daca te referi la surprizele Turbo, exista un colectionar mare in Romania: http://colectionaruldesurprize.wordpress.com. E un thread despre asta aici: https://forum.4tuning.ro/651-colectii...uper-kent.html

Racer21 14-02-11 14:40

Re: Timbre si cartonase panini
 
Daca tot s-a mai scris pe threadul asta, as avea o rugaminte. Nu mai imi gasesc albumul de la Euro 2008 si i-as ruga frumos pe cei care il au (complet/incomplet nu conteaza) sa faca o poza la paginile ccu nationala Romaniei, vreau sa vad ceva :-)

multumesc

Racer21 08-03-11 18:17

Re: Timbre si cartonase panini
 
Quote:

Originally Posted by Racer21 (Post 4084074)
Daca tot s-a mai scris pe threadul asta, as avea o rugaminte. Nu mai imi gasesc albumul de la Euro 2008 si i-as ruga frumos pe cei care il au (complet/incomplet nu conteaza) sa faca o poza la paginile ccu nationala Romaniei, vreau sa vad ceva :-)

multumesc

haideti va rog chiar nimeni nu are albumul de la EURO 08 ? Doar o poza imi trebuie cu paginile nationalei Romaniei :-) Am intrebat pe mai multi prieteni daca au albumul dar mi-au zis ca nu mai stiu unde este (clasicul raspuns:lol:) , asa ca mai imi incerc norocul odata aici.

2010 28-04-11 11:34

Re: Timbre si cartonase panini
 
21 Attachment(s)
cine ma poate ajuta sa imi spuna cat valoreaza aceste timbre??
multumesc

bixxxi2003 13-05-11 07:58

Re: Timbre si cartonase panini
 
Quote:

Originally Posted by 2010 (Post 4287567)
cine ma poate ajuta sa imi spuna cat valoreaza aceste timbre??
multumesc

NU VINZI ACELE TIMBRE?
SAU SCHIMB CU ALTCEVA
am sa revin cu colectia de surprize turbo, cin-cin final...serii complete pe care le am. am si dubluri si fac si schimb. am si din alea cu actori, bombibom cu masini, lazer cu tancuri, avioane...ym bixxxi2003...astept oferte. colectionez si bani si machete auto...


All times are GMT +2. The time now is 20:48.

- Copyright 2026 4Tuning