Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - Addy0611 (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/216670-machete-lucru-addy0611.html)

Addy0611 26-10-10 12:47

Machete in lucru - Addy0611
 
Salut!!!


Sunt nou pe aici si detin 3 machete auto, as dori sa le modific putin dar nu prea am ideei,Va solicit ajutorul

Eu din ce m-am gandit este sa le pun faruri, voi ce spuneti, am incercat pe o alta macheta dar dupa 10-15 min pierd din putere, cred ca se descarca repede bateria


Detin urmatoarele machete


Maserati Trofeo

http://www.bburago.com/upload/immagi...o_bb.gif%27%3E

Toyota Celica GT-S

http://www.bburago.com/upload/immagi...x337_22089.jpg

BMW M3 GT Cup

http://www.bburago.com/upload/immagi...x337_22068.jpg

VW-Golf-R32

http://www.minimodelcars.co.uk/80257...to-31290-p.jpg


sper k am postat corect si astept raspunsurile voastre

Calin001 26-10-10 17:07

Re: va rog sa ma ajutati si pe mine
 
eu personal as incerca sa fac din Maserati Trofeo o varianta stock......Maserati 4200GT

Addy0611 26-10-10 18:04

Re: va rog sa ma ajutati si pe mine
 
ar fii o idee, dar mai astept cateva pareri

bmwh548 26-10-10 18:13

Re: va rog sa ma ajutati si pe mine
 
1. Nu prea ai postat cum trebuie, titlul topicului ar trebui sa fie "Machete in lucru..." Roaga un moderator sa il schimbe.
2. Limba romana e esentiala.

Quote:

Originally Posted by Addy0611 (Post 3758290)
Eu din ce m-am gandit este sa le pun faruri, voi ce spuneti, am incercat pe o alta macheta dar dupa 10-15 min pierd din putere, cred ca se descarca repede bateria

Ce fel de baterii ai folosit? Cate leduri ai, la ce intensitate le alimentezi?

Addy0611 27-10-10 12:22

Re: va rog sa ma ajutati si pe mine
 
scuze pentru greselile de scriere

am folosit 2 leduri de bricheta cu 6 baterii tot de la brichete...

Addy0611 27-10-10 12:50

Re: va rog sa ma ajutati si pe mine
 
3 Attachment(s)
am revenit cu cateva modificari la Toyota Celica

bmwh548 27-10-10 15:37

Re: va rog sa ma ajutati si pe mine
 
Poza sau schema ca sa ne intelegem. Alea doua leduri pot fi legate in serie, in paralel, bateriile la fel... Ca sa primesti raspunsuri utile detaliaza cat mai bine.

Addy0611 27-10-10 16:31

Re: va rog sa ma ajutati si pe mine
 
au fost puse in serie ledurile cat si bateriile, astazi am adus un suport de baterie Cr2450

la 4 leduri ajunge o baterie CR2450?

bmwh548 27-10-10 16:58

Re: va rog sa ma ajutati si pe mine
 
Si ledurile mai traiesc?

Addy0611 27-10-10 18:55

da inca mai traiesc:D

alte idei?

Mht'u 28-10-10 18:57

Re: Machete in lucru - Addy0611
 
Quote:

Originally Posted by Addy0611 (Post 3765212)
alte idei?

la celica ai putea sa mai faci cateva detalii la motor,o susp. mai joasa si la golf sa faci un sistem audio sau sa iei de la pro rodz

Addy0611 28-10-10 20:44

Re: Machete in lucru - Addy0611
 
suspensia cum as putea sa o las mai jos? nu are arcuri ce trebuie sa-i fac? m-am gandit si eu la acest lucru dar nu stiu cum

Mht'u 29-10-10 19:55

Re: Machete in lucru - Addy0611
 
Quote:

Originally Posted by Addy0611 (Post 3765723)
suspensia cum as putea sa o las mai jos? nu are arcuri ce trebuie sa-i fac? m-am gandit si eu la acest lucru dar nu stiu cum

pai daca e maisto si suspensia pe fata e prinsa in suruburi desfaci surubul si pe spate dai alea jos si pui ceva sub ele

Addy0611 30-10-10 16:16

Re: Machete in lucru - Addy0611
 
din pacate nui maisto este de la bburago

Addy0611 13-11-10 17:21

6 Attachment(s)
am revenit cu cateva modificari la R32, l-am lasat mai jos cu ~2 mm si am pus 2 dungi albe

din ce as putea face 2 difuzoare pentru a le amplasa sus unde este marcat cu cifra 1

iar acolo jos unde este "incercuit" cu rosu as dori sa acopar dar nu am idee cu ce as putea acoperi

am lasat garda mai jos si la BMW


All times are GMT +2. The time now is 01:10.

- Copyright 2026 4Tuning