Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Difuzoare ( Coaxiale & Componente ) (https://forum.4tuning.ro/389-difuzoare-coaxiale-and-componente.html)
-   -   Astept pareri...despre boxele Infinity REF8003i (https://forum.4tuning.ro/389-difuzoare-coaxiale-and-componente/2162-astept-pareri-boxele-infinity-ref8003i.html)

Max 14-10-04 01:10

Astept pareri...despre boxele Infinity REF8003i
 
Vreau si yo niste pareri despre boxele Infinity REF8003i
Au claritate... mai pe scurt au bass/treble sa pot da in ele ?

Sunt cele din link: http://www.**********/Produs.php?Sesi...rieIdLista=26&

adu4mazda 14-10-04 18:35

re
 
da mey omu, stai linistit k sunt super. eu am pe masina 4 de 100w si bubuie (cu statie :lol: ).

sa-ti dau un sfat: la puterea lor pune niste filtre de bass. eu nu am si de la un moment dat imi intra inaltele pe caile de joase (asta e singura boala a lor)

eu am un prieten kre are clarion pe masina si se aude super, da te cam gaureste la bani... :lol:

Max 20-10-04 13:35

1 Attachment(s)
Ce zici... si merge sa le imping cu un amplificator MAGNAT BullPower 2200

principiu: amplificator cu 2 canale
raspuns in frecventa 7 - 75,000 Hz (-3 dB)
THD: <0,06% (1 kHz)
posibilitate de legare in punte
putere max. la 4 ohmi : 2 x 80 watts (stereo)
1 x 250 watts (punte)
putere RMS la 4 ohmi : 2 x 40 watts (stereo)
1 x 125 watts (punte)
putere max. la 2 ohmi : 2 x 120 watts
putere RMS la 2 ohmi : 2 x 60 watts
dimensiuni : 177 x 55 x 226 mm

xxdadixx 05-11-04 11:07

Am si eu infinity pe masina dar preturile alea mi se par mici. Eu am dat 160 de euro pe o pereche de 16 cm ci filtre si 90W ceva de genul la alea cu 4.000.000 si vreo 80 de euro pe o pereche din usi de 45w. Alea din usi fac treaba excelenta. Alea din spate nu prea. Poate le trebuie statie ca eu am un MP3 alpine 50x4 amplifier.


All times are GMT +2. The time now is 07:24.

- Copyright 2026 4Tuning