Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Pescuit si vanatoare (https://forum.4tuning.ro/650-pescuit-vanatoare.html)
-   -   Sunt si ceva vanatori pe forum? (https://forum.4tuning.ro/650-pescuit-vanatoare/215340-vanatori-forum.html)

Cozmescu-Alin 20-10-10 07:32

Sunt si ceva vanatori pe forum?
 
Intreb pentru ca ma pasioneaza acest "sport" sa ii spun asa.Desi nu am varsta necesara pentru permis port arma,urmaresc cu interes la tv,net o vanatoare frumoasa,si ascult cu drag povesti vanatoresti si peripetii:lol:,ce sa mai vorbim despre carnea de vanat care este realmente delicioasa.

Asa ca am o simpla intrebare:Sunt si ceva vanatori pe forum? Si daca da,sa ne impartaseasca si noua ceva povesti vanatoresti.:D

Vioar 21-10-10 18:00

Re: Sunt si ceva vanatori pe forum?
 
5 Attachment(s)
Am ramas doar la stadiul de pescar fiindca nu ma atrage desi tata este vanator de peste 15 ani la asociatia Diana din bucuresti.

Are la activ de la gainuse de balta pana la porci mistereti.

Iti pun catev poze cu posibile crime care imi tot apar in spatele casei la tara de multii ani dar pe care nu are voie sa le impuste ca altfel iam jurat ca il impusc si eu.

Vioar 21-10-10 18:03

Re: Sunt si ceva vanatori pe forum?
 
4 Attachment(s)
Si inca vreo 2-3 poze de langa dunare prin zona oltenita.

Vioar 21-10-10 18:14

Re: Sunt si ceva vanatori pe forum?
 
https://www.youtube.com/watch?v=xU4O0F3kHUo

Cozmescu-Alin 21-10-10 21:26

Re: Sunt si ceva vanatori pe forum?
 
Foarte frumos.Vanatoarea e o pasiune minunata.Cand pandesti acel animal si sti ca peste cateva secunde va fi mort,cred ca e o senzatia nebun de placuta.Insa vanatoarea e un sport nobil.Braconaju e oribil:D

bodykits 22-10-10 23:57

Re: Sunt si ceva vanatori pe forum?
 
oricat de nobila ar fi vanatoare, nu as putea sa o fac. Acum depinde si ce vanez, ca daca e vorba de ciori, cu a mai a dracu placere:twisted:

GJ 64 GAB 22-10-10 23:59

Re: Sunt si ceva vanatori pe forum?
 
Quote:

Originally Posted by Emin3m (Post 3746835)
Foarte frumos.Vanatoarea e o pasiune minunata.Cand pandesti acel animal si sti ca peste cateva secunde va fi mort,cred ca e o senzatia nebun de placuta.Insa vanatoarea e un sport nobil.Braconaju e oribil:D

Mă sperii .

Cozmescu-Alin 24-10-10 00:11

Re: Sunt si ceva vanatori pe forum?
 
Quote:

Originally Posted by GJ 64 GAB (Post 3749617)
Mă sperii .

de ce?:))

sergini0 24-10-10 10:44

Re: Sunt si ceva vanatori pe forum?
 
Pentru ca te-ai dat de gol, sadicule :lol:, puteai sa spui si tu ca te pasioneaza alte lucruri la vanatoare, nu ca senzatia cea mai placuta pe care ti-o ofera acest 'sport' este sa ucizi, criminalule.:oops:

GJ 64 GAB 24-10-10 21:58

Re: Sunt si ceva vanatori pe forum?
 
Quote:

Originally Posted by sergini0 (Post 3752098)
Pentru ca te-ai dat de gol, sadicule :lol:, puteai sa spui si tu ca te pasioneaza alte lucruri la vanatoare, nu ca senzatia cea mai placuta pe care ti-o ofera acest 'sport' este sa ucizi, criminalule.:oops:

Corect !

RoSonic 25-10-10 14:09

Re: Sunt si ceva vanatori pe forum?
 
O fi nobila vanatoare dupa unii... dar cu siguranta nu e "sport" nobil. Fiecare cu pasiunea lui si nu am nimic cu cei care vaneaza, dar eu nu vad absolut nicio legatura intre aceasta indeletnicire si sport.

Hondarul 25-10-10 14:38

Re: Sunt si ceva vanatori pe forum?
 
Quote:

Originally Posted by RoSonic (Post 3755329)
O fi nobila vanatoare dupa unii... dar cu siguranta nu e "sport" nobil. Fiecare cu pasiunea lui si nu am nimic cu cei care vaneaza, dar eu nu vad absolut nicio legatura intre aceasta indeletnicire si sport.

Corect, asa cum nici sah-ul nu este sport :lol: Dar totusi se zice ca daca alergi cu pusca de 12 kg + munitie si rucsac in spate, pe munte, faci... sport. De aici si adaugarea cuvantului sport la vanatoare. Eu sunt impotriva acestui hobby / indeletnicire, insa ii vad rostul atata timp cat aceasta respecta etica si se face legal. Sport cu siguranta nu este, chiar daca la canalul ESPN este foarte mult timp alocat vanatorii, se fac campionate, bla bla bla... Cam aberant.

La pescuit e altceva, ca acolo victima nu trebuie sa moara neaparat, este eliberata, cum se face la concursuri, etc. Deci chiar daca nu e sport in "litera legii" macar nu faci victime aiurea :evil:

RoSonic 25-10-10 14:44

Re: Sunt si ceva vanatori pe forum?
 
Ar merge o vanatoare cu bile de paintball :lol:

Hondarul 25-10-10 14:51

Re: Sunt si ceva vanatori pe forum?
 
2 Attachment(s)
Nu frate, cu asta. De asta am si luat jucaria asta, sa fac vanatoare ecologica :twisted::twisted::twisted:

furry_lion 25-10-10 15:27

Re: Sunt si ceva vanatori pe forum?
 
mai pierdut hondaru`le :))) e un aparat foto nu?? (scz dar e prima oara cand vad asa ceva )


All times are GMT +2. The time now is 15:31.

- Copyright 2026 4Tuning