![]() |
jbl gt4-12 vs GTO 1202D
ce parere aveti despre http://www.************/produse/Subwoofer/JBL/GTO_1202D/ si http://www.************/produse/Subwoofer/JBL/GT4-12/ care este mai bun care se aude mai bine?... si daca e mare diferenta ca putere si calitate intre eele.... ?
|
Re: jbl gt4-12 vs GTO 1202D
deci gto 1202d are asa:rms -300w 93db *** model nou ****
gt 4-12 are rms-250 W RMS - 93 db vechi 1202 este putin mai puternic DAR MARE ATENTIE LA INCINTA SI AMPLIFICARE |
Re: jbl gt4-12 vs GTO 1202D
gto 1202d are asa:rms -300w 93db FR RESP 23hz-400hz coboara destul de jos in frecventa
|
Re: jbl gt4-12 vs GTO 1202D
eu am auzit ambele, am ramas la gto 1202, dar depinde ce vrei: gt4 e recomandat reflex si se descurca bine in reflex (sux in sealed) iar gto 1202 se aude bine in sealed (in reflex e zob)... 1202 imi place f mult, dar nu l-as recomanda pe sedan in montaj clasic, in polita ar fi f bun, dar clasic in porkbagaj eu cred ca nu are suficienta putere sa se faca auzit k lumea... pe hatch este cea mai buna alegere din clasa lui...
|
Re: jbl gt4-12 vs GTO 1202D
cred ca o sa raman la gt4-12 !:D
|
Re: jbl gt4-12 vs GTO 1202D
dar ce alceva la acelasi pret dar mai bun decat gt4-12 imi recomandati!?
|
Re: jbl gt4-12 vs GTO 1202D
nu prea sunt diferente mari intre difuzoare la aceleasi preturi
|
Re: jbl gt4-12 vs GTO 1202D
Quote:
|
Re: jbl gt4-12 vs GTO 1202D
in tara asta este o mare problema ... sant prea putini montatori buni (e vorba de reglajele amplifului)., multi fac aceste reglaje (care conteaza foarte mult)dupa ureche si apar diferite "surprize" in timp , arse ,descentrate si alte probleme legate de instalatie, cablurile de alimentare , RCA-urile ......
|
Re: jbl gt4-12 vs GTO 1202D
cand au aprut prima data gto1202 prima darta am crezut ca au mai facut ceva cei de la jbl sa se imbunatateasca sunetul fata de gt 4-12 , am ascultat un timp pe la inceput nu suna nici cum ....., am mai asteptat un timp am ca sa se rodeze daca cumva va suna mai bine ....dar degeaba...... ca instalator mie personal mai mult imi a placut gt 4-12 suna foarte bine la pretul lui ...... eu as mai incerca in acelasi categorie de pret un pioneer tsw 306 c sau dvc dupa parerea mea ar fi o alegere mai buna.
|
Re: jbl gt4-12 vs GTO 1202D
Ceea ce pot eu sa iti recomand este sa le asculti pe fiecare din ele la tine in masina sau cel putin sa le asculti pe o amplificare si un aparat identice sau macar de la acelasi producator pe care le ai tu. Numai asa iti poti face o idee legat de cum suna fiecare din ele, ce poate unu si ce nu poate celalalt. Sincer iti recomand sa nu te cramponezi de JBL, am avut si shtiu ce le poate capul, mai asculta si alte variante, iti recomand Hertz Es 300, sau daca e ajuta la ceva varianta Es 300 d care are posibilitatea de a fi legat la 2 ohmi. Cu o amplificare buna faci multe cu difuzorul asta. Toate Bune.
JUST LISTEN Hertz |
Re: jbl gt4-12 vs GTO 1202D
ms baieti!!
|
| All times are GMT +2. The time now is 17:43. |
- Copyright 2026 4Tuning