Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Firme Piese Auto (https://forum.4tuning.ro/530-firme-piese-auto.html)
-   -   Ambreaje Custom (https://forum.4tuning.ro/530-firme-piese-auto/213456-ambreaje-custom.html)

flipper 10-10-10 16:03

Ambreaje Custom
 
7 Attachment(s)
Transformam ambreajul stock al masinii dumneavoastra in ambreaj sport...stage 1, 2, 3.....in functie de cerinta dumneavoastra. Deasemenea refacem ambreajul dumneavoastra uzat. Usuram volante profesional. Orice strungar poate usura o volanta, numai ca ea se calculeaza in functie de ambreajul dumneavoastra pentru a da randamentul dorit. Preturile variaza in functie de cerintele clientului.....un ambreaj stock poate ajunge tot kitul( placa, disc, volanta rulment) la 500 ron , iar cel tuning undeva in jur de 1500 ron. Se ofera consultanta gratuit, plus garantie. Un ambreaj refacut sau tuning poate fi mult mai rezistent decat cel de fabrica. Exemple de masini care au ambreajul refacut sau modificat .....Mazda MX3 1.8 V6 (refacut, un pic modificat), opel astra H opc 2.0 turbo ( ambreaj stock transformat in sport), opel astra G bertone 2.0 turbo (ambreaj stock transformat in sport), dacia nova (ambreaj refacut), Bmw E 36 2.5 24v (ambreaj stock transformat in sport) E 36 compact 1.8 is (refacut plus modificat), Golf 2 1.8 20v turbo (volanta usurata), Alfa Romeo 147 1.6 16v (ambreaj refacut), Vw Passat 1.9 tdi 105 cp (ambreaj refacut plus modificat volanta), opel astra H 1.6 turbo (ambreaj stock transformat in sport). Ar mai fi, dar nu cred ca e cazul sa insir exemplele. Am pus cateva poze ca idee. Pentru mai multe informatii sunati la urmatoarele numere de telefon: 0732.952.851 / 0761.596.290

NonNy 10-10-10 23:19

Re: Ambreaje Custom
 
Nota 10 Horica pentru volanta aia usurata de 20vt...ai facut o treaba excelenta :D MERSI

flipper 10-10-10 23:23

Re: Ambreaje Custom
 
Quote:

Originally Posted by NonNy (Post 3717951)
Nota 10 Horica pentru volanta aia usurata de 20vt...ai facut o treaba excelenta :D MERSI

N-ai pentru ce, cand vrei se poate orice, plus ca am vrut sa-i dovedesc unui prieten comun, ca pot face o volanta mult mai buna decat una sport comandata care costa mult mai mult. :-)

Ecklund 12-10-10 03:21

Re: Ambreaje Custom
 
Salut,am o intrebare,cat ma ajunge la un Golf 4 Tdi un ambreaj sport cu volanta usurata?

flipper 13-10-10 09:24

Re: Ambreaje Custom
 
Quote:

Originally Posted by Ecklund (Post 3720758)
Salut,am o intrebare,cat ma ajunge la un Golf 4 Tdi un ambreaj sport cu volanta usurata?

Salut! In primul rand nu stiu despre ce motorizare este vorba, nu de alta dar pe golf 4 au fost montate mai multe tipuri de motorizari. Daca vreti sa-l transformati in sport, ma intereseaza daca aveti modificari aduse motorului dumneaavoastra, sau daca aveti de gand sa le aduceti. Pretul variaza in functie de duritatea ambreiajului, poate ajunge la 1500 ron (placa, disc, volanta, rulment)

Slid3r 13-10-10 09:50

Re: Ambreaje Custom
 
Salut.Am probleme cu volata la masina (Golf 4 TDI 1,9 ALH),se poate repara?Ambreiajul zic eu ca este in stare buna,imi tine pedala destul de jos,eventual si un refacut ambreiaj cam cat m-ar costa ?

flipper 14-10-10 09:37

Re: Ambreaje Custom
 
Quote:

Originally Posted by Slid3r (Post 3723536)
Salut.Am probleme cu volata la masina (Golf 4 TDI 1,9 ALH),se poate repara?Ambreiajul zic eu ca este in stare buna,imi tine pedala destul de jos,eventual si un refacut ambreiaj cam cat m-ar costa ?

De refacut undeva pe la 500 ron (placa, disc, volanta, rulment). Daca te intereseaza sa o folosesti si la curse, iti recomand o volanta cu masa simpla.

Slid3r 14-10-10 09:54

Re: Ambreaje Custom
 
Nu o folosesc la curse,este masina de zi cu zi,a fost si va ramane standard ( la motor).Pretul include si demontare,montare sau doar reparatia?

flipper 14-10-10 11:28

Re: Ambreaje Custom
 
Quote:

Originally Posted by Slid3r (Post 3726157)
Nu o folosesc la curse,este masina de zi cu zi,a fost si va ramane standard ( la motor).Pretul include si demontare,montare sau doar reparatia?

Doar reparatia, demontat - montat 350 ron.

flipper 15-10-10 08:35

Re: Ambreaje Custom
 
9 Attachment(s)
In momentul de fata lucrez la un ambreiaj de 1.8 16v pentru un scirocco. Ambreiajul in momentul de fata este intr-o stare deplorabila. Cand va fi gata voi reveni cu poze sa puteti vedea diferenta.

Slid3r 15-10-10 10:52

Re: Ambreaje Custom
 
Cat timp ar dura toata operatiunea,demontare-reparare ambreiaj,volanta-montare?

flipper 15-10-10 13:23

Re: Ambreiaje Custom
 
Quote:

Originally Posted by Slid3r (Post 3728830)
Cat timp ar dura toata operatiunea,demontare-reparare ambreiaj,volanta-montare?

Daca inteleg bine, te intereseaza ambreiajul stock. Durata lucrarii (demontat - montat plus refacut kitul complet) va fi de 2 zile.

Gica 19-10-10 07:22

Re: Ambreaje Custom
 
Salut,
Un ambreiaj transformat in sport pentru un 206 1.4hdi 68 cp stock? Masina are montat intercooler,evacuare si urmeaza stage 2 la soft, puterea s-a dublat si deja se duce si asta luat de curand:) Astept recomandari si pret
Merci

flipper 22-10-10 23:34

Re: Ambreaje Custom
 
Quote:

Originally Posted by Gica (Post 3739152)
Salut,
Un ambreiaj transformat in sport pentru un 206 1.4hdi 68 cp stock? Masina are montat intercooler,evacuare si urmeaza stage 2 la soft, puterea s-a dublat si deja se duce si asta luat de curand:) Astept recomandari si pret
Merci

Ambreiajul din comert nu mai are aceeasi calitate care o avea odata. Chiar daca iti vei schimba kitul din nou cu unul nou, dupa o perioada iti va patina din nou. Ce pot sa-ti recomand, este unul ceramic, iar pretul variaza intre 950 si 1200 ron ( volanta, placa, disc si rulment.....transformate din stock in sport).

geanino 25-10-10 17:31

Re: Ambreaje Custom
 
salut! ma intereseaza si pe mine cam cat m-ar costa la o Honda Prelude 2.0 12v refacut ambreiajul! si cat dureaza toata operatia!


All times are GMT +2. The time now is 16:10.

- Copyright 2024 4Tuning