Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - TM 77 EEE (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/212946-e46-tm-77-eee.html)

Caius TM 07-10-10 18:07

E46 - TM 77 EEE
 
E46 ; 3.0i - 231cp cabrio , 10/2001
dotari : senzori lumina / ploaie / parcare
Pachet M interior/exterior : scaune sport, piele, electrice, incalzite, cu memorii, schimbator iluminat M, telefon, harman kardon , xenon + spalator farurii, volan M + comenzi, stopurii led (facelift) ... + altele care nu-mi vin in cap acuma...

(*am deschis alt thread pt. ca m'am hotarat sa tin masina iar pe celalalt thread era numa caterinca)

ideea de baza:
o sa fie o mica copie de m3 (sper sa fie una reusita)... bara fata a mostenito, in prezent, masina a primit capota de m3 (aluminiu, originala), suspensia reglabila, pe drum este si bara spate (m3 originala).. in calcul mai sunt pragurile, aripile, oglinzile si evacuarea.

saptamana viitoare intra la o revizie.. (bucsaraie, ulei, filtre & stuff) si dupaia la vopsit... (da, tot neagra o sa fie) ea acuma e albastru inchis.

e mult de lucru si ca sa iasa ceva frumos, costurile sunt pe masura...
o sa revin cu poze pe parcurs...

SB09HMM 07-10-10 19:52

re: E46 - TM 77 EEE
 
upuri din partea mea ...ai facut foarrte frumoasa treaba si cu e46le sedan, si cu e36le coupe, si cu asta cred ca rupi...ceai facut cu e36le ala dinainte ...e idolu matzei mele ! spor la modificari si pacat de threadu celalalt ca aveai ceva opinii...dar vorba ta...prea multa caterinca:)bafta !!

Skillzu 07-10-10 20:27

re: E46 - TM 77 EEE
 
Quote:

Originally Posted by Caius TM (Post 3709984)
E46 ; 3.0i - 231cp cabrio , 10/2001
dotari : senzori lumina / ploaie / parcare
Pachet M interior/exterior : scaune sport, piele, electrice, incalzite, cu memorii, schimbator iluminat M, telefon, harman kardon , xenon + spalator farurii, volan M + comenzi, stopurii led (facelift) ... + altele care nu-mi vin in cap acuma...

(*am deschis alt thread pt. ca m'am hotarat sa tin masina iar pe celalalt thread era numa caterinca)

ideea de baza:
o sa fie o mica copie de m3 (sper sa fie una reusita)... bara fata a mostenito, in prezent, masina a primit capota de m3 (aluminiu, originala), suspensia reglabila, pe drum este si bara spate (m3 originala).. in calcul mai sunt pragurile, aripile, oglinzile si evacuarea.

saptamana viitoare intra la o revizie.. (bucsaraie, ulei, filtre & stuff) si dupaia la vopsit... (da, tot neagra o sa fie) ea acuma e albastru inchis.

e mult de lucru si ca sa iasa ceva frumos, costurile sunt pe masura...
o sa revin cu poze pe parcurs...

Pai da ma sefule, dar thread fara poze ?!
Hai nu mai fi suparacios, si pune poze acolo sa vedem ca e ceea ce trebuie.

Caius TM 07-10-10 20:45

re: E46 - TM 77 EEE
 
momentan nu este fratele meu .... nu este
capota e argintie.. bara spate e rosie ...
pana intra la vopsit.. o sa fie un mic rainbow.. :D

DEVIL's Style 07-10-10 21:30

re: E46 - TM 77 EEE
 
Quote:

Originally Posted by Caius TM (Post 3710418)
momentan nu este fratele meu .... nu este
capota e argintie.. bara spate e rosie ...
pana intra la vopsit.. o sa fie un mic rainbow.. :D


Bla bla bla ! get it?:D ... pozele , chiar si in stadiul actual ! intotdeauna ti am admirat "operele" ! mult succes si cu acest proiect !

Caius TM 07-10-10 22:25

re: E46 - TM 77 EEE
 
2 Attachment(s)
2 poze ce le'am gasit ....

o sa vin cu altele....

DEVIL's Style 07-10-10 22:27

re: E46 - TM 77 EEE
 
capota de m3 va primi si prize? sau va ramane asa? frumoase jantele cu buza :D

Caius TM 07-10-10 22:29

re: E46 - TM 77 EEE
 
o sa fie completa ....
momentan e .. wip .. :D

Bmwaldo 07-10-10 22:32

re: E46 - TM 77 EEE
 
2 prize de coca !!:D

Caius TM 07-10-10 22:46

re: E46 - TM 77 EEE
 
sa aplaudam ca foca... :lol:

bcoupe 07-10-10 22:54

re: E46 - TM 77 EEE
 
sa vedem ce scoate domnu Caius din acest exemplar!

iti doresc multa bafta cu bibiu :D

SAX1987 07-10-10 23:21

re: E46 - TM 77 EEE
 
Imi plac jantele :shock: raman astea sau mai schimbi 5 perechi pana alegi una?

crysty.bobok 07-10-10 23:48

re: E46 - TM 77 EEE
 
Nici nu sti tu cat am cautat threadul vechi zilele trecute :))) vroiam sa mai vad o data pozele cu jantele pe masina !

Prea bine arata , bafta cu ea !

V1RuS 08-10-10 00:23

re: E46 - TM 77 EEE
 
frumoasa :lol:

sprinter 08-10-10 00:23

re: E46 - TM 77 EEE
 
Quote:

Originally Posted by Caius TM (Post 3710767)
sa aplaudam ca foca... :lol:

Ce numar ai TM 77 EEE zici ca ai vrut sa zici TAMAIEEE
felicitari :lol: hai cu poze noi cu kitu ala nebun


All times are GMT +2. The time now is 02:07.

- Copyright 2026 4Tuning