Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Anunturi Auto Renault (https://forum.4tuning.ro/481-anunturi-auto-renault.html)
-   -   Vand orice piesa Renaul Laguna `94-95 IEFTIN !!! (https://forum.4tuning.ro/481-anunturi-auto-renault/212626-vand-piesa-renaul-laguna-94-95-ieftin.html)

juliooVip 05-10-10 23:31

Vand orice piesa Renaul Laguna `94-95 IEFTIN !!!
 
se vinde orice piesa renaul laguna din 94-95 la preturi foarte bune .masina nu este lovita , este completa se poate vinde orice , are motor de 1.8 benzina merge extraordinar de bine , cutie , interior ingrijit , planetare , jante de tabla cu cauciucuri bunicele, absolut tot de vanzare !pt detalii si preturi postati aici sau pe mess schilaci_claudiu
0761 41 77 71 !

juliooVip 15-10-10 18:27

Re: Vand orice piesa Renaul Laguna `94-95 IEFTIN !!!
 
preturi foarte mici fara concurenta ! orice piese de motor , articulatii , caroserie ... in stare foarte buna si la cele mai mici preturi !!!!

Iulianu00 18-10-10 22:02

Re: Vand orice piesa Renaul Laguna `94-95 IEFTIN !!!
 
Racordul flexibil este? Daca da, este bun si daca da, la ce pret?

M-ar mai interesa bieleta antibasculare de la motor, la ce pret?

juliooVip 18-10-10 23:01

Re: Vand orice piesa Renaul Laguna `94-95 IEFTIN !!!
 
sunt amandoua . intra pe mess la schilai_claudiu , pt poze cu masina si pt ce ai nevoie . 0761 41 77 71 !


UPPPP VALABIL PIESE IEFINE , POZE Pe MESSENGER !

Iulianu00 19-10-10 20:18

Re: Vand orice piesa Renaul Laguna `94-95 IEFTIN !!!
 
De azi dimineata te tot caut pe messenger si nu raspunzi.

Nu ar fi mai usor si mai bine pentru amandoi sa pui aici preturile? Nu cred ca toti au messenger sau toti au timp de stat pe messenger ca sa astepte dupa tine si plus ca, din cate am citit in regulament, este obligatoriu sa pui un pret: "ESTE OBLIGATORIU să afişaţi un preţ de vânzare/cumpărare şi date de contact. Orice topic fără aceste date de contact va fi închis provizoriu, până iniţiatorul topicului va da aceste informaţii."

juliooVip 19-10-10 20:24

Re: Vand orice piesa Renaul Laguna `94-95 IEFTIN !!!
 
daca nu ai timp sa stai dupa mine , cauta in alta parte unde ti le poate teleporta la tine acasa acele piese .Pe messenger poti vorbi despre datele personale , adresa la care se poate trimite , poze sa vezi starea produselor , dar daca tu o luasi ca n`ai timp sa stai pe mess ca mine du`te si ia din alta parte , eu nu am ! salut

UP inca valabil

Iulianu00 19-10-10 20:28

Re: Vand orice piesa Renaul Laguna `94-95 IEFTIN !!!
 
Ce atitudine. Splendid! Asa nu ai sa vinzi nimic, dovada ca nu ai nici un reply si tocmai cand ai un client il iei la 11 metrii?
Decat sa ai o asa atitudine, nu era mai usor sa postezi 1-2 poze aici cu produsele cerute si sa pui niste preturi? Nu cred ca e nevoie de nu stiu ce discutie pe messenger pentru doua piese. Nu ti-am cerut sa mi le teleportezi acasa, ci ti-am cerut un pret (conform regulamentului).

Ok, am sa caut in alta parte. Bafta la vanzare, desi ma indoiesc ca vei avea.

juliooVip 19-10-10 20:54

Re: Vand orice piesa Renaul Laguna `94-95 IEFTIN !!!
 
stai linistit , oamenii care doresc sa cumpere doar arunca o privire , suna si intreaba de piesele care sunt interesati , fiind cosmote le e la indemana . Nu te iau la nici macar un metru , doar am raspuns cu aceeasi moneda nesimtirii cu care mi`ai vorbit in postul precedent . Nu sunt obligat sa`ti dau tie nimic , avand in vedere ca nu prezinti nici o garantie . Omu care doreste ceva , suna intreaba , vede o poza , cumpara. Ce ar fi sa pun acum poza cu fiecare bucsa , si piulita si surub , la ce ma intreaba fiecare om ? drept dovada ca nu e nici un post ... iar telefon suna , prin urmare te inseli amarnic in privirea clientilor mei . Succes la cautat si te rog sa ma lasi sa`mi vand marfa linistit , numai posta. sal

Iulianu00 19-10-10 23:06

Re: Vand orice piesa Renaul Laguna `94-95 IEFTIN !!!
 
Quote:

Originally Posted by Iulianu00 (Post 3738610)
Racordul flexibil este? Daca da, este bun si daca da, la ce pret?

M-ar mai interesa bieleta antibasculare de la motor, la ce pret?

Nu vad unde ti-am cerut vreo poza (cum ai zis tu cu fiecare piulita si surub) ci ti-am cerut UN PRET!

Nu ti-am raspuns cu nici macar un gram de nesimtire, nesimtire mi s-a parut ceea ce faci tu.
Te-am cautat toata ziua pe messenger, unde ai zis ca vorbim mai multe detalii, nu ai dat nici macar un semn, tocmai de-asta am zis ce-am zis si referitor la pret, ce nesimtire, ca am dat copy-paste din regulament? NU!

Eu nu prezint garantie sau tu nu prezinti garantie cu o asemenea atitudine?

Am fost interesat de piese, nu am postat si nu te-am cautat o zi intreaga doar de dragul de a face conversatie sau de amorul artei, dar cu o asa atitudine, nu mersi, "nu prezinti garantie". ;)



Se pare ca la noi romanii nu e valabila zicala aia "Clientul nostru, stapanul nostru". La noi cand esti interesat de ceva esti luat la suturi ca, cum iti permiti sa ceri atatea detalii sau sa intrebi ceva anume si ti se vorbeste in cel mai nesimtit mod pentru ca ai indraznit sa pui una sau doua intrebari pertinente.

Asta este, scuze de offtopic si bafta la vanzare ;)

juliooVip 20-10-10 07:45

Re: Vand orice piesa Renaul Laguna `94-95 IEFTIN !!!
 
dai dovada de nesimtire in continuare spunand ca te`am tras la raspundere ca mi`ai cerut detalii ..din contra am zis sa intri pe mess pt a putea vorbi toate detaliile , nu vrei poze ? ok ..se pare ca esti unu din acei romani destepti pt care nu`i nici o prob daca primesc o piesa ruginita , rupta , nefolosibila ,da se pare ca nu gandesti ..
acum lasa-ma in pace , si scrie in alta parte

Iulianu00 20-10-10 07:59

Re: Vand orice piesa Renaul Laguna `94-95 IEFTIN !!!
 
dublu post. Scuze

Iulianu00 20-10-10 08:02

Re: Vand orice piesa Renaul Laguna `94-95 IEFTIN !!!
 
Tu ar trebui sa fii principalul interesat sa-ti vinzi marfa, nu sa umble clientul dupa tine toata ziua, sa postezi niste preturi si niste poze (conform regulamentului acestui forum, pe care se pare ca nu l-ai citit iar din cate vad pe alte thread-uri ai postat preturile, la cererea moderatorilor). Imi mentin ideea si eu zic ca este constructiva pentru tine, posteaza frate niste preturi aici (reperele importante ale masinii) si de ce nu, la cerere, asta daca ai eventuali clienti, preturile la piesele cerute.

In loc sa-mi fi raspuns mie, nesimtitului interesat de marfa ta, 4 posturi inutile, era mai constructiv pentru amandoi si nu numai sa postezi niste preturi, nu crezi?

Bafta la vanzare si, mai un sfat, schimba-ti atitudinea, tu esti principalul interesat in a-ti vinde marfa, nimeni altcineva.

A, si inca ceva, nu am vrut sa te critic sau sa te iau pe sus ci am vrut sa te ajut si cu atat mai putin sa fiu nesimtit, cum zici tu.

Asta e, scuze de off-topicuri, considera-le un free up.

O zi placuta!

juliooVip 20-10-10 08:49

Re: Vand orice piesa Renaul Laguna `94-95 IEFTIN !!!
 
ma omule la ce sa pun poze ? la fiecare componenta in parte ? pe messenger am zis sa intri sa`mi spui exact la ce vrei poze , sa le fac , sa ti le dau , sa urmam un curs firesc vanzator-client , ce nu pricepi ? dupa cum vezi esti singuru om care posteaza aici aiurea , altii se rezuma la a suna , a intreba , si a cumpara , nu a pierde timpu sa scrie prostii aiurea . Ce iti trebuie , apelezi id`ul , spui , iti dau poze , iti convine , dai adresa , si le trimit . Nu sa postez pt fiecare furtun si furtunash poze .. DAMN ITTTT:doh::doh::doh:

Iulianu00 20-10-10 09:46

Re: Vand orice piesa Renaul Laguna `94-95 IEFTIN !!!
 
Citeste, de 2-3 ori sau mai multe, ceea ce-am scris, daca n-ai inteles si la tine totul s-a rezumat la poze.

Ce Doamne iarta-ma sa discutam despre niste piese pe mess, pe care repet, tu NU RASPUNZI? Am fost destul de clar si concis in ceea ce ti-am cerut si te-am intrebat.

Ti-am cerut DOUA (2) preturi la DOUA (2) piese si sa-mi spui starea lor, nu discutii si paradiscutii.

Repet, in 5 posturi inutile, nu era mai usor sa spui "Dom-le racordul flexibil e in starea x si costa y lei" iar "bieleta antibasculare e in starea alfa si costa beta lei"? Asta mi se pare cursul firesc vanzator-cumparator, sau daca pentru tine cursul firesc vanzator-cumparator este acela in care cumparatorul trebuie sa-l caute si sa se roage de vanzator ca sa-i faca vanzare, este cu totul o alta problema.

Tocmai ce-ti ziceam mai sus, tu ai pierdut timpul inutil in 5 posturi, in loc sa fi zis 2 preturi si starea lor si poate erau si ajunse piesele la mine.

Repet e conform regulamentului sa pui preturi si starea lor, pe care toti ar trebui sa-l respectam.

Gata, chiar este ultimul post, se pare ca sunt Don Quijote si vorbesc cu morile de vant.

Succes(uri).

juliooVip 20-10-10 10:14

Re: Vand orice piesa Renaul Laguna `94-95 IEFTIN !!!
 
doamne...ok ! bieletene...antiruliu si racordul flexibil 80 ron aman2 !


All times are GMT +2. The time now is 04:47.

- Copyright 2024 4Tuning