Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Divertisment (https://forum.4tuning.ro/31-divertisment.html)
-   -   americanii astia :))) (https://forum.4tuning.ro/31-divertisment/2125-americanii-astia.html)

R-NOS15 10-10-04 18:06

americanii astia :)))
 
am gasit un gmc de vanzare...sa va zic caracteristicile:
Pret: 11,800 EURO An fabricatie: 1992 Carburant: Benzina Rulaj: 91,000 km Capacitate: 7,445 cmc Putere: 180 CP Locatie:BUCURESTI Inmatriculata RO Dotari: CUTIE AUTOMATA; GEAMURI ELECTRICE; OGLINZI ELECTRICE; OGLINZI INCALZITE; SERVO-DIRECTIE; AER CONDITIONAT; PILOT AUTOMAT; COMPUTER BORD; JANTE ALIAJ; INCHIDERE CENTRALIZATA;
TUNING SPECIAL GENEVA,2 VOLUME,4+1 USI,SALON VIP DOTAT CU,TV.DVD.RADIOCASETOFON,LEMN CIRES NATURAL


:shock: :shock: :shock: Capacitate: 7,445 cmc Putere: 180 CP :shock: :shock: :shock:

ZoliaT_2 10-10-04 19:29

poze nu ai gasit ?

R-NOS15 10-10-04 19:45

1 Attachment(s)
noup :(

uite ceva de genu' asta :

Bogdan_16v 10-10-04 23:33

Quote:

Capacitate: 7,445 cmc Putere: 180 CP
:lol: :lol: :lol: In principiu, cam astea-s masinile americane...Cuplu de te-ndoaie, putere oha....

MMihai 11-10-04 00:02

Si ce faci cu hardugia aia daca o cumperi ? (in afara de faptul ca iti consuma 30% in oras si nu gasesti loc de parcare, asta k sa nu mai vb de piese...) :D

EvLSant0S 11-10-04 19:55

cat consuma ?

(!8Y_M 11-12-06 20:41

Re: americanii astia :)))
 
americanii scot 180 cp din 7,5l si japonezii 100 cp pe litru..... daca nu si mai bine...

bambu 13-12-06 17:04

Re: americanii astia :)))
 
Daca sunt inteligenti..

TheMendacious 13-12-06 20:20

Re: americanii astia :)))
 
Quote:

Originally Posted by Bogdan_16v (Post 74372)
:lol: :lol: :lol: In principiu, cam astea-s masinile americane...Cuplu de te-ndoaie, putere oha....

Ma totusi cum adica are cuplu dar nu are putere ?

Scuze de intrebare daca e cam deplasata dar nu pricep :rolleyes2

cand vb de cuplu nu vb de putere ?

///V8/// 13-12-06 21:06

Re: americanii astia :)))
 
Quote:

Originally Posted by TheMendacious (Post 659512)
Ma totusi cum adica are cuplu dar nu are putere ?

Scuze de intrebare daca e cam deplasata dar nu pricep :rolleyes2

cand vb de cuplu nu vb de putere ?


horse power is how fast you hit the wall and torque(cuplu) is how far you take it with you !!!

apropos... in legatura cu cei 180cp din 7.5L uitati-va si la anul de fabricatie a masinii... si v-ati intrebat cate tone are?
din motoarele mai noi americane de 6L se scot peste 400 de cai!!!

PYT 16-12-06 00:15

Re: americanii astia :)))
 
Quote:

Originally Posted by bambu (Post 659257)
Daca sunt inteligenti..

nu e chiar asa... americanii pur si simplu nu au avut interesul sa faca motoare cu consum rezonabil pt k nu au dus lipsa de petrol. in ultima vreme au inceput si ei sa mai miste ceva si cu dieseluri, etc

ce ma uimeste pe mine insa e.... cat a cautat (!8ym topicul k sa-l scoata de la naftalina... kiar asa de mare e foamea de posturi?

florin_cars 16-12-06 02:45

Re: americanii astia :)))
 
Quote:

Originally Posted by MMihai (Post 74387)
Si ce faci cu hardugia aia daca o cumperi ? (in afara de faptul ca iti consuma 30% in oras si nu gasesti loc de parcare, asta k sa nu mai vb de piese...) :D

they never broke down :lol: :lol: U don't need spare parts..so often :oops:
cat despre consum....pai..iti trage si barca..si casa...si catzelu si vitzelu'...si atunci mai comentezi la 30% consum? :D :D
pai parcare pt ce? graviteaza strada in jurul tau dk te afli in asa ceva :lol: 8)

///V8/// 17-12-06 22:28

Re: americanii astia :)))
 
Quote:

Originally Posted by florin_cars (Post 662774)
they never broke down :lol: :lol: U don't need spare parts..so often :oops:

tu chiar crezi? masinile americane tin exact 160 000km dupa care incep sa se duca piesele pe rand, tot cate una.... de ce crezi ca sunt asa de ieftine?

florin_cars 17-12-06 22:48

Re: americanii astia :)))
 
oricum..astea moderne...da...e posibil sa fie asa..avand in vedere si pretul..si faptul k americanii se orienteaza tot mai des spre IMPORTS..dar cele vechi...pe vremuri nu erau asa jalnice(V8-le tineau o viata)...cum sunt dupa '77 parca..incoa' :(

Iulixxx 17-12-06 23:49

Re: americanii astia :)))
 
ce cuplu are?va zic eu destul cat sa tracteze casa fara nici o problema.


All times are GMT +2. The time now is 13:13.

- Copyright 2026 4Tuning