Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Subwoofere (https://forum.4tuning.ro/390-subwoofere.html)
-   -   Juice A12 (https://forum.4tuning.ro/390-subwoofere/210259-juice-a12.html)

cruizer11 22-09-10 14:18

Juice A12
 
Va salut!Acum 2 luni am achizitionat un subwoofer Juice A12,amplificator incorporat,putere 1200 wati.Problema este ca dupa un timp de 2-3 ore de functionare subwooferul intra in stand by 5 minute,apoi functioneaza 15 si intra iarasi in stand by si tot asa.De asemenea dupa 10 min asa in spatele subwooferului este o tabla (unde sunt firele siguranta etc) care se incinge foarte tare.Intrebarea este urmatoarea:stie cineva cauza acestei probleme cu intrarea in stand by?Va multumesc.

razvy_zeus 22-09-10 15:28

Re: Juice A12
 
La garantie cu el .... e pa amplificatorul ;)

cruizer11 22-09-10 20:40

Re: Juice A12
 
Am mai vorbit cu cineva si mi-a spus ca toate sub cu amplificator incorporat ar face asa...sa fie asa?:?:

ralphmandl 22-09-10 21:08

Re: Juice A12
 
probabil este vre-un scurt circuit pe undeva si statia intra in protectie(nu stand by)

cruizer11 22-09-10 21:11

Re: Juice A12
 
Da e mai corect spus in protectie...ca are un bec care cand e pornit subwooferul e aprins albastru si cand intra in protectie se face rosu.

ralphmandl 22-09-10 23:11

Re: Juice A12
 
sigurat este vre-un scurt circuit, sau poate nu are destul curent? are alte simptome masina?

cruizer11 23-09-10 18:56

Re: Juice A12
 
Deocamdata nu am masina il am legat la o sursa de calculator,dar mai stiu pe cineva de are la fel legat si nu are probleme.

ralphmandl 23-09-10 21:38

Re: Juice A12
 
clar sursa-i de vina, nu are destul curent, cati vati are sursa(real)? treaba e ca subwooferul acea ai zis ca are 1200W deci ar trb sa ii ui o sursa de calculator de vre-o 1500W (real) care costa vre-o 600 de lei.

cruizer11 23-09-10 21:39

Re: Juice A12
 
Sursa e de 400 wati

ralphmandl 24-09-10 09:52

Re: Juice A12
 
nu mai asculta asa risti sa prajesti amplifu, in cazu in care nu mai merge protectia. mai bine ia o baterie auto si leago la un redresor, asa sigurat va merge fara probleme.

cruizer11 24-09-10 11:25

Re: Juice A12
 
Am inteles asa am sa fac de acum inainte.Multumesc pentru sfaturi.:D

ralphmandl 24-09-10 13:10

Re: Juice A12
 
npc si ai mare grija de amplif si de difuzor ca-i destul de bun.


All times are GMT +2. The time now is 02:14.

- Copyright 2026 4Tuning