Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Fiat (https://forum.4tuning.ro/118-masina-mea-fiat.html)
-   -   Bravo GT - bucsy (https://forum.4tuning.ro/118-masina-mea-fiat/210203-bravo-gt-bucsy.html)

bucsy 22-09-10 08:39

Bravo GT - bucsy
 
5 Attachment(s)
ce sa zic o masina fff buna si nu regret ca am luato. de un an jumate merg f bine cu ea si nu ma pot plange de ea cum aud oe la altii ,modificarile se vad prin poze ,bafta la toti

marius3030 22-09-10 15:45

Re: bravo GT-bucsy
 
sa o stapanesti sanaos...foarte frumoasa masina,dar cred ca i-ar sta mai bn fara folia mata dupa capota(pt ca se vad tote imperfectiunile).
in rest cat mai multi km fara probleme cu ea....,dar baga si u mai multe detalii despre ea..

fasso 22-09-10 15:48

Re: bravo GT-bucsy
 
scapa de toate autocolantele de pe ea si toate briz-brizurile nichelate pentru ca nu au priza deloc la asa masina si voila , o sa ai o masina perfecta .8)

B-99-SAA 23-09-10 08:13

Re: bravo GT-bucsy
 
Da si niste detalii gen km, motorizare, etc...
Ca sfaturi:
-scoate inelele cromate dimprejurul stopurilor
-scoate chestia aia de pe lateral (rosie)
-fa jantele argintii/albe, o sa iasa in evidenta mult mai bine.
-si poate ar merge mai lasata...

Bafta in continuare cu masina!

denver 23-09-10 11:54

Re: bravo GT-bucsy
 
1.8 ? sa o stapanesti sanatos , dar incearca ceva mai clean , n-ai sa fi dezamagit de rezultate , trust me , cum a spus si SAA , jantele albe , combinatia cu negru alb este perfecta , si daca vrei abarth sau orice altceva pe laterale incearca doar cu alb , ceea ce iti spunem noi aici , eu cel putin cu siguranta... sunt doar sfaturi si idei , sa nu crezi ca te critica cineva :D .

bucsy 23-09-10 19:25

Re: bravo GT-bucsy
 
salutare ,multumesc de sfaturi,chestiile nichelate au fost scoase mai demult,jantele m-am gandit si eu sa le fac albe ,iar despre ea ce sa zic motor 1.8 16V GT, ca dotari este full electric ,AC,oglinzi incalzite ,abs,iar ce am pus pe ea se cam vede in poze:cheie tip briceag cu inchidere, faruri cu lupa + xenon + filtru de aer panel K&N,bujii NGK iridium, esapament pus tava de 60 +toba cu silencer (sound incredibil),iar la audio un dvd + statie si subwoofer de 500W.

serady 23-09-10 20:48

Re: bravo GT-bucsy
 
f frumoasa masinuta

denver 24-09-10 08:52

Re: bravo GT-bucsy
 
Hehe stiam eu ca-i 1.8 :D , imi place cum trage motorasul asta , cel putin pe bravo , de ce nu incerci sa iei de la cineva un soft de barchetta ? nu sunt sigur ca ar avea aceleasi axe sau ce mai difera ca interne , insa ai ajunge la 131 cp :D

bucsy 24-09-10 12:30

Re: bravo GT-bucsy
 
m-am gandit si la chestia asta sa stii ,dar nu am gasit inca nimic,din cate stiu trebuie schimbata doar chiloasa,am sa incerc !!! dar sa gasesc la dezmembrat sau undeva

bucsy 25-10-10 09:15

Re: bravo GT-bucsy
 
5 Attachment(s)
si niste poze noi cu ocazia intalnirii nationale club fiat

bucsy 06-12-10 15:48

Re: bravo GT-bucsy
 
6 Attachment(s)
poze si iar poze odata cu venirea zapezii.....

Sonny™ 07-12-10 12:15

Re: bravo GT-bucsy
 
Quote:

Originally Posted by bucsy (Post 3875360)
poze si iar poze odata cu venirea zapezii.....

ai putea renunta la colantul de pe usi si la scrisul de pe parbriz, jantele ar iesi mai mult in evidenta daca ar fi albe, in rest ce sa zic imi place cum trage motorul asta pe bravo, am avut si eu ocazia sa conduc unul ca al tau si am fost super multumit si tinuta la drum si sprint...;)

bib_andrey 13-12-10 09:23

Re: bravo GT-bucsy
 
Frumoasa masina..imi plac stopurile .
Ca si colegul de mai sus .. ai putea vopsii jantele o culoare mai deschisa sa iasa in evidenta. negru da impresia ca sunt mici.

bucsy 04-02-11 17:24

Re: bravo GT-bucsy
 
2 Attachment(s)
si o noua achizitie ,care va fi montata maine odata cu trecerea iernii(sper):

marius3030 05-02-11 15:31

Re: bravo GT-bucsy
 
sa le stapanesti sanatos.cat o lasa?


All times are GMT +2. The time now is 17:26.

- Copyright 2024 4Tuning