Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Volkswagen tuning (https://forum.4tuning.ro/137-volkswagen-tuning.html)
-   -   Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania (https://forum.4tuning.ro/137-volkswagen-tuning/210099-cate-vw-uri-golf-3-gti-20-jahre-romania.html)

ionutz_njd 21-09-10 17:05

Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
6 Attachment(s)
Avand un golf 3 gti 2000 8v 20 aniversar m-am gandit sa vad si eu cam cate modele 20 jahre sunt in romania
as dori ca ceic are au acest model sa il posteze aici
deci ca si model de postare sa ne fie mai usor vom scrie asa
ca ex pun cazul meu: vw golf 3 gti 20 jahre 2000 8v Bucuresti 1996
si poze interior exterior nu prea multe 4 - 5 ajung 3 exterior 1 -2interior :)


vw golf 3 gti 20 jahre 2000 8v Bucuresti 1996

ionutz_njd 22-09-10 16:56

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
chiar nu stie sau nu are nimeni nici un model de aniversare 20

Sebastian.C 23-09-10 20:56

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Eu stiu unul la mine in oras, TDI (AFN) la un tigan, praf, a fost lovit, refacut, murdar in interior, deteriorat etc. Deci... e pierduta :))
Aa...si i-am luat eu centurile =))

ionutz_njd 24-09-10 10:55

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Quote:

Originally Posted by Sebastian.C (Post 3678943)
Eu stiu unul la mine in oras, TDI (AFN) la un tigan, praf, a fost lovit, refacut, murdar in interior, deteriorat etc. Deci... e pierduta :))
Aa...si i-am luat eu centurile =))

pacat ca asemenea masini nu sta in mainile cui trebuie
deci avem un tdi pierdut

ovidiu89 24-09-10 11:24

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
mai este golful lu guvidu de la tm

AnduGTR 24-09-10 11:50

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Avem si noi unul in Buzau, 20 Jahre, TDi de 110 cp, super ingrijita masina, merge absolut tot pe el si e in starea originala, nu e sorcovita deloc-deloc. Imi pare rau ca n-am poze cu masina. Poate in viitor ma intalnesc cu proprietarul si pun si o poza.

balann_jointt 24-09-10 14:30

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
5 Attachment(s)
inca 1 !

sorin_sorin95 24-09-10 14:59

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Cel din ultimul post nu prea pare 20 Jahre ii lipsesc dungile rosii,daca am avea o poza cu interirorul macar.
Mai exista unul in BV la 45yfz dar il are la dezmembrat, era 2.0 16V.

ionutz_njd 25-09-10 14:34

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
deci avem 4 pana acum
restul spuneti si voi ce motorizare e macar daca nu stiti nici anu de frabricatie
la 20 jahre nu e obligatoriu sa fie dunga rosie pe bandouri :) dunga rosie e ca e gti :D restul o fac ei rosie

balann_jointt 26-09-10 01:54

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
cel postat de mine daca imi aduc bine aminte parca e 2000 16 V abf

Cipilica 26-09-10 23:27

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Quote:

Originally Posted by AnduGTR (Post 3680177)
Avem si noi unul in Buzau, 20 Jahre, TDi de 110 cp, super ingrijita masina, merge absolut tot pe el si e in starea originala, nu e sorcovita deloc-deloc. Imi pare rau ca n-am poze cu masina. Poate in viitor ma intalnesc cu proprietarul si pun si o poza.


Comfirm, astazi am studiat si eu masina si intr-adevar e deosebita. Nu ma pricep eu prea bine la golf dar am vazut multe chestii interesante. Poate cineva stie sa spuna toate dotarile, sau ma rog, ce are in plus editia asta.

P.S. Sper cat mai curand sa fac si 2/3 foto

ionutz_njd 27-09-10 16:04

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Quote:

Originally Posted by Cipilica (Post 3685398)
Comfirm, astazi am studiat si eu masina si intr-adevar e deosebita. Nu ma pricep eu prea bine la golf dar am vazut multe chestii interesante. Poate cineva stie sa spuna toate dotarile, sau ma rog, ce are in plus editia asta.

P.S. Sper cat mai curand sa fac si 2/3 foto

uitate la masina mea si ai sa vezi dotarile de pe ea
jantele de gti bbs gt rs
sistem audio nokia statie subwoofer si 4 boxe plus egalizator
tapiteriea e cu inscriptionari gti
bord cu ceasuri albe
centuri rosi
husa schimbator maner frana plus volan piele neagra cu cusaturi rosi
schimbator minge de golf si scris GTI
si parca are prelungitorul bara fata ca cel de vr6 si pragurile altfel daca nu ma insel:D
cam atatea stiu eu :D fata de celelalte editi

Cipilica 27-09-10 20:56

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Quote:

Originally Posted by ionutz_njd (Post 3686800)
uitate la masina mea si ai sa vezi dotarile de pe ea
jantele de gti bbs gt rs
sistem audio nokia statie subwoofer si 4 boxe plus egalizator
tapiteriea e cu inscriptionari gti
bord cu ceasuri albe
centuri rosi
husa schimbator maner frana plus volan piele neagra cu cusaturi rosi
schimbator minge de golf si scris GTI
si parca are prelungitorul bara fata ca cel de vr6 si pragurile altfel daca nu ma insel:D
cam atatea stiu eu :D fata de celelalte editi

OK. Astea le-am vazut si eu + inca cateva, dar repet, nu ma pricep la golfuri (ma intereseaza pentru ca vreu sa trec la golf), deci spun ce am vazut:
-jante cum zici tu,modulare, pe 16", cu prindere in 5 prezoane;
-sistem audio DA
-tapiteria DA
-ceasuri DA
-centuri DA
-nuca schimbator DA
-maner frana si volan DA, in + volanul e putin diferit si mai deosebit (revin cu poza)
-fusta fata DA
+
-fusta spate cu ochi de pisica
-am inteles ca are si alta grila frontala (avea una normala pt ca... :cry:)
-discuri si etrieri mai mari
-nu stiu daca vin vopsiti rosii de fabrica
-dunga rosie pe bandouri si bari
-stopurii Hella fumurii


Sper ca nu deranjez, vreau sa aflu mai multe si poate e de folos si altora.
Era sa uit. Sa-l stapanesti sanatos, foarte frumos golful.

mirel 19 27-09-10 23:25

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
ionutz al tau nu e vr 6

ionutz_njd 27-09-10 23:51

Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
 
Quote:

Originally Posted by mirel 19 (Post 3687696)
ionutz al tau nu e vr 6

cipilica da ai mare dreptatee am uitat si farurile hella clare faza scurta luna separat
ms pt urari



mirel da ai dreptate al meu a fost vr6 2.9 da am zis sa fie gti si am cautat 2000 16v da nu am gasit sau am gasit la bani de un vr si am luat un 2000 8v care e trecut si in talon si carte si am inceput lucru cu el schimbat curele toate electromotor filtre ulei ambreaj ........ am zis sa il fac tipla si asa o sa ramana daca e ceva de o modificare o sa fie da o sa ma coste cel putin 1000 e si pe criza asta o sa dureze pana in primavara sa fac rost de bani :) sau poate cine stie nu pot sa stau dupa vr-aitul ala si arunc alt vr:)


All times are GMT +2. The time now is 00:47.

- Copyright 2026 4Tuning