![]() |
Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
6 Attachment(s)
Avand un golf 3 gti 2000 8v 20 aniversar m-am gandit sa vad si eu cam cate modele 20 jahre sunt in romania
as dori ca ceic are au acest model sa il posteze aici deci ca si model de postare sa ne fie mai usor vom scrie asa ca ex pun cazul meu: vw golf 3 gti 20 jahre 2000 8v Bucuresti 1996 si poze interior exterior nu prea multe 4 - 5 ajung 3 exterior 1 -2interior :) vw golf 3 gti 20 jahre 2000 8v Bucuresti 1996 |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
chiar nu stie sau nu are nimeni nici un model de aniversare 20
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Eu stiu unul la mine in oras, TDI (AFN) la un tigan, praf, a fost lovit, refacut, murdar in interior, deteriorat etc. Deci... e pierduta :))
Aa...si i-am luat eu centurile =)) |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Quote:
deci avem un tdi pierdut |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
mai este golful lu guvidu de la tm
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Avem si noi unul in Buzau, 20 Jahre, TDi de 110 cp, super ingrijita masina, merge absolut tot pe el si e in starea originala, nu e sorcovita deloc-deloc. Imi pare rau ca n-am poze cu masina. Poate in viitor ma intalnesc cu proprietarul si pun si o poza.
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
5 Attachment(s)
inca 1 !
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Cel din ultimul post nu prea pare 20 Jahre ii lipsesc dungile rosii,daca am avea o poza cu interirorul macar.
Mai exista unul in BV la 45yfz dar il are la dezmembrat, era 2.0 16V. |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
deci avem 4 pana acum
restul spuneti si voi ce motorizare e macar daca nu stiti nici anu de frabricatie la 20 jahre nu e obligatoriu sa fie dunga rosie pe bandouri :) dunga rosie e ca e gti :D restul o fac ei rosie |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
cel postat de mine daca imi aduc bine aminte parca e 2000 16 V abf
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Quote:
Comfirm, astazi am studiat si eu masina si intr-adevar e deosebita. Nu ma pricep eu prea bine la golf dar am vazut multe chestii interesante. Poate cineva stie sa spuna toate dotarile, sau ma rog, ce are in plus editia asta. P.S. Sper cat mai curand sa fac si 2/3 foto |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Quote:
jantele de gti bbs gt rs sistem audio nokia statie subwoofer si 4 boxe plus egalizator tapiteriea e cu inscriptionari gti bord cu ceasuri albe centuri rosi husa schimbator maner frana plus volan piele neagra cu cusaturi rosi schimbator minge de golf si scris GTI si parca are prelungitorul bara fata ca cel de vr6 si pragurile altfel daca nu ma insel:D cam atatea stiu eu :D fata de celelalte editi |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Quote:
-jante cum zici tu,modulare, pe 16", cu prindere in 5 prezoane; -sistem audio DA -tapiteria DA -ceasuri DA -centuri DA -nuca schimbator DA -maner frana si volan DA, in + volanul e putin diferit si mai deosebit (revin cu poza) -fusta fata DA + -fusta spate cu ochi de pisica -am inteles ca are si alta grila frontala (avea una normala pt ca... :cry:) -discuri si etrieri mai mari -nu stiu daca vin vopsiti rosii de fabrica -dunga rosie pe bandouri si bari -stopurii Hella fumurii Sper ca nu deranjez, vreau sa aflu mai multe si poate e de folos si altora. Era sa uit. Sa-l stapanesti sanatos, foarte frumos golful. |
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
ionutz al tau nu e vr 6
|
Re: Cate VW-uri Golf 3 GTI 20 Jahre avem in romania
Quote:
ms pt urari mirel da ai dreptate al meu a fost vr6 2.9 da am zis sa fie gti si am cautat 2000 16v da nu am gasit sau am gasit la bani de un vr si am luat un 2000 8v care e trecut si in talon si carte si am inceput lucru cu el schimbat curele toate electromotor filtre ulei ambreaj ........ am zis sa il fac tipla si asa o sa ramana daca e ceva de o modificare o sa fie da o sa ma coste cel putin 1000 e si pe criza asta o sa dureze pana in primavara sa fac rost de bani :) sau poate cine stie nu pot sa stau dupa vr-aitul ala si arunc alt vr:) |
| All times are GMT +2. The time now is 00:47. |
- Copyright 2026 4Tuning