Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Oradea (https://forum.4tuning.ro/86-oradea.html)
-   -   West Side Racers - prima lumanare pe tort :) (https://forum.4tuning.ro/86-oradea/20933-west-side-racers-prima-lumanare-tort.html)

kupid0n 23-07-06 18:38

West Side Racers - prima lumanare pe tort :)
 
avand in vedere ca in luna septembrie WSR implineste un anisor, ar fi frumos sa organizam un party, intr'o vineri dupa un meeting cu prezenta de 100% a membrilor clubului si a altor invitati din alte cluburi si orase si apoi sa mergem in convoi prin oras, sa zicem la MEDUZA sau what'ever si sa chefuim pana dimineatza?? ce naiba, INSOMNIA o face, MIDNIGHT RACERS o face noi de ce n'o putem face??? haideti cu idei sa vedem ce putem scoate din asta, sa speram ca ceva spectaculos!! :)

Alex_Alfa 23-07-06 18:43

Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)
 
Din cate stiu in mod oficial WSR implineste un an prin ianuarie.. :?

Zuky 23-07-06 20:41

Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)
 
Ideea e buna...in acest caz tre sa ma inscriu shi eu in sfarshit in wsr:D

horguemtuning 23-07-06 20:45

Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)
 
OK bem o bere fara alcool :)

Mihaitza_tdi 23-07-06 21:02

Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)
 
Atunci ma inscriu si eu...dak tot particip la fiecare meeting!!;):)

daflyer_oradea 24-07-06 09:28

Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)
 
poate WSR o sa aiba o surpriza pentru 1 an...mai aveti si voi rabdare ;))

Billy the Kid 24-07-06 10:58

Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)
 
Nu-i rea ideea ,hai ca ma inscriu si eu :)

BIG_mafia 24-07-06 15:26

Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)
 
deci unde merem sa sarbatorim?:D

valib 24-07-06 16:15

Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)
 
da stai ma...ca mai este pana atunci
:)
unde te grabesti asa?:)

BIG_mafia 24-07-06 16:54

Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)
 
bine akuma....detalii detalii :D

kupid0n 24-07-06 18:05

Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)
 
da, WSR oficial implineste in ianuarie un an dar primul meeting a avut loc pe 7 sau pe 8 septembrie in Colors :) ...deci poate ar fi chiar un loc bun sa sarbatorim asa k inscrieti'va cat mai multi sa fim "ONE BIG HAPPY WEST SIDE FAMILY!!!"

Billy the Kid 24-07-06 18:19

Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)
 
Cum ne putem inscrie ??

kupid0n 24-07-06 18:23

Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)
 
foarte foarte simplu...vii vineri la meeting cu 10 lei buletinu' si gata de poza :) si in cel mai scurt timp POSIBIL vei avea si o legitimatie din "carbon"

Alex_Alfa 24-07-06 20:12

Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)
 
Drajilor nu vreau sa fiu rau si sa va tai elanul, dar aveti masina/permis? .. :?
Sa nu uitam ca totusi este vorba de un club auto!

Ariana 24-07-06 20:53

Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)
 
Eu am permis... voi venitzi cu masina :D :P.

Xender 24-07-06 22:38

Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)
 
Quote:

Originally Posted by Ariana
Eu am permis... voi venitzi cu masina :D :P.


Vedeti cine stie...? :))

Billy the Kid 24-07-06 23:15

Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)
 
Daca am 16 ani ma pot inscrie ?? permisu numa peste 2 ani .

daflyer_oradea 25-07-06 00:53

Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)
 
plus ca trebuie intai sa frecventati intalnirile, sa nu apareti asa, din senin.
deja avem si noi anumite cerinte, ca de acum am "crescut" :)
deci, va asteptam in parcare pt detalii, si sa ne cunoastem mai bine...

civic_ex 25-07-06 02:24

Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)
 
Quote:

Originally Posted by kupid0n
da, WSR oficial implineste in ianuarie un an dar primul meeting a avut loc pe 7 sau pe 8 septembrie in Colors :) ...deci poate ar fi chiar un loc bun sa sarbatorim asa k inscrieti'va cat mai multi sa fim "ONE BIG HAPPY WEST SIDE FAMILY!!!"



legitimatia mai greu, eu si acum astept dupa ea. . . :((

Mihaitza_tdi 25-07-06 09:52

Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)
 
Quote:

Originally Posted by daflyer_oradea
plus ca trebuie intai sa frecventati intalnirile, sa nu apareti asa, din senin.
deja avem si noi anumite cerinte, ca de acum am "crescut" :)
deci, va asteptam in parcare pt detalii, si sa ne cunoastem mai bine...

si eu as vrea sa ma incriu anul asta aprope la toate intalnirile am fost si o vin in continuare...deci dak se poate ma incriu si eu!!!;):)

Alex_Alfa 25-07-06 12:00

Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)
 
Bon, sa zicem ca va inscrieti, dar cu ce va ajuta pe voi faptul ca sunteti membrii WSR? Ma refer la cei fara masina/permis.. :? Ca sa nu mai vorbim de legitimatia din "carbon"...

Nu o zic cu rautate, puteti sa fiti membrii (simpatizanti), va inteleg, va plac masinilie ca si noua tuturor dar totusi ca sa fi membru activ iti trebuie o masina sau in orice caz sa fii sofer. Nu e musai sa fie tunata sau sa fie nush'ce Impreza, dar asa ca veniti cu bicileta la o intrunire auto... io unu nu as proceda asa..
Si eu am fost asa, nu m-am nascut la 18 ani, si la fel si eu numaram zilele si orele pana la momentul cel mare...

Nu va suparati pe mine, e doar o parere!

FaQ4EvEr 25-07-06 14:45

Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)
 
Quote:

Originally Posted by civic_ex
legitimatia mai greu, eu si acum astept dupa ea. . . :((

da are dreptate civic_ex si eu astept dupa legitimatie si dupa un sticker cu WSR dar ata ete asteptam dupa dafy, VREAU VINERI LEGITIMATIE

BIG_mafia 25-07-06 15:02

Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)
 
Quote:

Originally Posted by Alex_Alfa
Bon, sa zicem ca va inscrieti, dar cu ce va ajuta pe voi faptul ca sunteti membrii WSR? Ma refer la cei fara masina/permis.. :? Ca sa nu mai vorbim de legitimatia din "carbon"...

Nu o zic cu rautate, puteti sa fiti membrii (simpatizanti), va inteleg, va plac masinilie ca si noua tuturor dar totusi ca sa fi membru activ iti trebuie o masina sau in orice caz sa fii sofer. Nu e musai sa fie tunata sau sa fie nush'ce Impreza, dar asa ca veniti cu bicileta la o intrunire auto... io unu nu as proceda asa..
Si eu am fost asa, nu m-am nascut la 18 ani, si la fel si eu numaram zilele si orele pana la momentul cel mare...

Nu va suparati pe mine, e doar o parere!

k ne simtzim bine intre voi...si mai aflam si noi mai multe detalii despre tuning...lucrurile bune se incep din timp nuh?! :)

Mihaitza_tdi 25-07-06 16:01

Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)
 
stai linistit k nu ne suparam;) poate si noi suntem la fel de pasionati de masini si cum sunteti voi...cei care au deja o masina.....la noi asta e k nu avem masina;)dak voi membri W S R decideti k ne putem si noi incrie atunci ne inscriem!!!;):)

BIG_mafia 25-07-06 21:38

Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)
 
orikum yo mam scris...da is numa fan tuning...deci yo nu de aia mam inscris sa am nush ce oportunitzatzi....si de placere....orikum membru klumea o sa fiu de la 18 ani...adik asa cred :) orikum...vb lu mihaitza_tdi...noi nu avem mashina :(

BH-15-RIC 25-07-06 22:08

Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)
 
Mai copii nu mai va ofticati si consumati tastatura degeaba fan poti sa fii de cind te nasti pina mori , nu tine cont de virsta , dar e important ca aceasta pasiune sa ramina in timp si sa fie un hobby adevarat indiferent de greutatile ce vi se vor arata in viata si noi avem exemple multe intre noi care au facut sacrificii mari si au pus si pun in continuare mult suflet in dezvoltarea miscarii tuning in ORADEA .!!!!!!!!

BIG_mafia 25-07-06 22:23

Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)
 
la momentu de fatza noi nu prea putem face nimik....dar la anu cand luam si noi carnetu o sa ne implikam cat mai mult posibil....pana atunci admiram si noi ce facetzi voi...

Mihaitza_tdi 25-07-06 22:37

Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)
 
Quote:

Originally Posted by BH-15-RIC
Mai copii nu mai va ofticati si consumati tastatura degeaba fan poti sa fii de cind te nasti pina mori , nu tine cont de virsta , dar e important ca aceasta pasiune sa ramina in timp si sa fie un hobby adevarat indiferent de greutatile ce vi se vor arata in viata si noi avem exemple multe intre noi care au facut sacrificii mari si au pus si pun in continuare mult suflet in dezvoltarea miscarii tuning in ORADEA .!!!!!!!!

Cum am mai zis noi nu ne suparam....inca ne bucuram k primim sfaturi de la voi care totusi ati trecut in viata prin mai multe.....nush dak la toti...ma refer la cei mai mici pasiunea de Tuning o sa ramana si in cont...cel putin la mine unu da.....si noi la randul nostru o sa dam de greu cand o sa avem o masina...parinti nu tot timpul o sa fie deacorzi sa ne dea bani ......ajungi la o varsta la care deja tu singur trebuie sa faci rost de bani.....oricum important ii sa ajungi sa iti cumperi o masina pe munca ta sau cel putin sa contribui si tu cu ceva.....noi deocamdata doar invatam de la voi...si vrem sa ne imprietenim cu voi!!! voi sa fiti "parintzi nostri in domeniul auto";):)ps:poate am deviat putin de la subiect!!

BIG_mafia 25-07-06 22:39

Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)
 
Quote:

Originally Posted by Mihaitza_tdi
Cum am mai zis noi nu ne suparam....inca ne bucuram k primim sfaturi de la voi care totusi ati trecut in viata prin mai multe.....nush dak la toti...ma refer la cei mai mici pasiunea de Tuning o sa ramana si in cont...cel putin la mine unu da.....si noi la randul nostru o sa dam de greu cand o sa avem o masina...parinti nu tot timpul o sa fie deacorzi sa ne dea bani ......ajungi la o varsta la care deja tu singur trebuie sa faci rost de bani.....oricum important ii sa ajungi sa iti cumperi o masina pe munca ta sau cel putin sa contribui si tu cu ceva.....noi deocamdata doar invatam de la voi...si vrem sa ne imprietenim cu voi!!! voi sa fiti "parintzi nostri in domeniul auto";):)ps:poate am deviat putin de la subiect!!

total deakord....si chiar k am deviat un pik de la subiect :D

Alex_Alfa 25-07-06 22:39

Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)
 
Nu ma intelegeti gresit, nimeni nu va opreste sa va placa masinile si tuningul!!!
Dar nu vad de ce atata vâlva sa va inscrieti in WSR...
Eu nici nu ma opun inscrierii voastre, dar chiar nu ii vad sensul din moment ce nu aveti permis.. Stiu ca e naspa, cu totii am trecut prin perioada asta "de asteptare"
Nu e musai sa fiti membrii WSR ca sa stati cu noi de vorba sau sa veniti la intruniri. Chiar deloc, puteti sa veniti, e ok
Dar nu stiu de ce am impresia ca unii (aia poate nu sunt de fata) isi fac legitimatie WSR si atat, nu mai fac nimic, de parca plasticul ala "carbonat" le-ar aduce aur...

Sau de fapt.. faceti cum doriti! Nu vreau sa fiu inteles gresit si sa fiu luat dupaia drept Hitler in WSR.

In alta ordine de idei azi mi-am pus filtru de aer Cold Air Intake de la Pipercross, modelul Viper
Nu am stiut unde sa postez asta :D

Mihaitza_tdi 25-07-06 22:48

Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)
 
da stai lnistit k nimeni nu te intelege gresit!!! si sincer uite chiar ai zis ceva ff fain si adevarat"Nu e musai sa fiti membrii WSR ca sa stati cu noi de vorba sau sa veniti la intruniri." las' k vineri eu vin pe la toti si vb ok?:);)

BIG_mafia 25-07-06 22:48

Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)
 
Quote:

Originally Posted by Alex_Alfa
Nu ma intelegeti gresit, nimeni nu va opreste sa va placa masinile si tuningul!!!
Dar nu vad de ce atata vālva sa va inscrieti in WSR...
Eu nici nu ma opun inscrierii voastre, dar chiar nu ii vad sensul din moment ce nu aveti permis.. Stiu ca e naspa, cu totii am trecut prin perioada asta "de asteptare"
Nu e musai sa fiti membrii WSR ca sa stati cu noi de vorba sau sa veniti la intruniri. Chiar deloc, puteti sa veniti, e ok
Dar nu stiu de ce am impresia ca unii (aia poate nu sunt de fata) isi fac legitimatie WSR si atat, nu mai fac nimic, de parca plasticul ala "carbonat" le-ar aduce aur...

Sau de fapt.. faceti cum doriti! Nu vreau sa fiu inteles gresit si sa fiu luat dupaia drept Hitler in WSR.

In alta ordine de idei azi mi-am pus filtru de aer Cold Air Intake de la Pipercross, modelul Viper
Nu am stiut unde sa postez asta :D

undeva si u ai dreptate...mie sincer mi tot una is in scris...sau nuh...conteaza...k is akol...dar totusi...ii meeting w.s.r si asa ii frumos...k cat de cat sa fim si noi...membri.....cre k cel mai important lucru ii de ce ne adum akol nu dak facem parte din club sau nuh...

Autoperform 25-07-06 22:58

Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)
 
sustin parerea asociatului meu.
si eu sunt impotriva inscrierii in masa.
in primul rand trebuie sa se vada interes pentru club, prezente si altele (chiar daca la ultimele 2 nu am fost nici eu, dar am lucrat la masinutza....batranica mea incepe sa reinvie), la inceput s-au facut si legitimatii unor membri care acum sunt in alte cluburi din oradea (cate is oare altele?) sau care nu mai dau pe la intalniri.
dau ca exemplu pe m.t.m. el a devenit membru dupa ce ne-a ajutat foarte mult la 4tuning day, stand toata ziua la linia de finish, omul acesta ne-a ajutat foarte mult, dupa care a intrat in club, priviti si invatzati.
il al doilea rand legitimatiile si stickerele nu fac totul. adevarul ii ca faza cu legitimatiile a degenerat nasol, eu am facut la inceput cateva sa fie ca exemplu de layout, iar de atunci a inceput mania cu legitimatiile, care chiar nu o inteleg,
in al treilea rand, statutar si implicit legal, este obligatoriu sa ai varsta de 18 ani pentru a deveni membru al asociatiei.lucru care acum se va si intampla, stiti, clubul acesta chiar este legal, fata de altele din oras (cate is oare altele?) este asociatie sportiva, si trebuie respectate anumite chestii, care de acum se vor respecta.
ce-i drept in ultima vreme, din lipsa de timp nu am mai apucat sa ma ocup si de club, dar promit ca-mi voi da silinta mai mult acum.

eu m-am ocupat de acte,am facut layout-urile de logo si de legitimatii, vreti sa ajutati: cautati contabila care sa stie legislatia de asociatii sportive.eu am zis ca ne trebe dar se pare ca nu prea a luat lumea in serios asta. cand am avut problema cu banii de la suplacul de barcau daflyer mi-a sarit in cap ca ne trebe contabila si alte cele. nu pot sa ma ocup de toate.
vrem sa tinem un show prin septembrie, dar asta nu se poate organiza de 2-3 persoane. asta suna tuturor mebrilor. trebuie sa fie oameni implicati, fiecare cu treaba lui precisa si care sa se tina de treaba lor. ne trebuie sponsori, lucru cu care prin cunostinte si rude ne pot ajuta si membri care nu au 18 ani.
eu sunt de parerea ca daca nu facem ceva serios si bine organizat nu are rost- vezi 4tuning day, unde stim cam toti ce s-a intamplat. pe forum asta si in alte forumuri unde am citit zicea lumea respect wsr, restu ****.

postul asta o cam degenerat, dar cam asta-i adevarul, si daca tot am scris atata il postez si in sectiunea clubului.

Zuky 25-07-06 23:09

Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)
 
Asha e nu avem nici un fel de avantaj din faptu ca suntem membri WSR la 17 ani...dar totushi e un feeling fain sa faci parte dintr-un club din acesta shi chiar daca eshti numa "fan tuning" sau asha ceva shi nu ai drepturi shi nu eshti membru deplin itzi face placere stai intre ceilaltzi membri care au deja mashini si sa shtii ca da intr-un fel eshti unul dintre ei chiar daca nu e nici pe departe asha..e altfel decat atunci cand mergi acolo numai sa priveshti....dar eu sunt komvins ka daka ai fi avut okazia shi u te-ai fi inscris intr-un astfel de klub la varsta noastra ....

BIG_mafia 25-07-06 23:10

Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)
 
sunt deakord...si dak putem sa va ajutam cu orice la organozarea show-ului...sa ne zicetzi...orice ar fi...la care ne pricepem desigur....si ma refeream la www fiind alt club oradea...

Autoperform 25-07-06 23:16

Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)
 
cunostine, rude, sponsori
daca cinevrea vrea sa se implice sa o faca de la cap la coada
la inceput toti zic ca fac, dar nu prea ajung la sfarsit

BIG_mafia 25-07-06 23:18

Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)
 
yo ma implik cu cea mai mare placere...bine ceva ce sigur pot face si yo si sa o duk pana la capat...

Mihaitza_tdi 25-07-06 23:19

Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)
 
Quote:

Originally Posted by Autoperform
cunostine, rude, sponsori
daca cinevrea vrea sa se implice sa o faca de la cap la coada
la inceput toti zic ca fac, dar nu prea ajung la sfarsit

uite sincer eu chiar vreau sa ma implic...pot sa merg sa caut sponsori sau orice ce ziceti voi ok??va rog sa ma anuntati!!!

Autoperform 25-07-06 23:25

Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)
 
"chip" in touch...ma culc amu

BIG_mafia 26-07-06 07:23

Re: West Side Racers - prima lumanare pe tort :)
 
poate rezolv ceva cu contabila...am un preten care are o firma de contabitabilitate sau ceva de genu ma interesez astazi si vad ce rezolv...:)


All times are GMT +2. The time now is 08:39.

- Copyright 2024 4Tuning