Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale (https://forum.4tuning.ro/392-discutii-generale.html)
-   -   2 x Stinger spv44 (https://forum.4tuning.ro/392-discutii-generale/209328-2-stinger-spv44.html)

spy 16-09-10 21:33

2 x Stinger spv44
 
Ma gandesc sa imi montez 2 baterii stnger spv44 in locul bateriei stock pe bmw 525 xi benzina pt sistemul de sunet si pornire. Ce randament ar da si este indicata aceasta treaba? Fac fata acumulatoarele pt necesarul masinii si un amplificator 1100 w rms clasa D cu kicker l7?

ralphmandl 22-09-10 21:17

Re: 2 x Stinger spv44
 
eu zic sa iti iei o baterie normala de 100 amperi in loc de 2 baterii scumpe ca amaru :d

valitataye 26-09-10 12:44

Re: 2 x Stinger spv44
 
ralph ce te face sa crezi ca o baterie normala de 100 ah face fata la ceea ce doreste omul...in legatura cu discutia topicului incearca o baterie de competitie 100-120 Ah sunt sigur ca va face fata sistemului si celorlalte:)


All times are GMT +2. The time now is 16:14.

- Copyright 2026 4Tuning