Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Cielo BH 18 BSV (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/209285-cielo-bh-18-bsv.html)

18BSV 16-09-10 16:57

Cielo BH 18 BSV
 
11 Attachment(s)
In primul rand salutare tutror si bine v`am gasit!Dupa ce m`am straduit sa imi fac cont si am reusit in final,am sa va prezint si eu masina mea.Masina am luato stock stock..de fabrica acum aproape 3 ani 1.5 16v DOHC 90cp,si incet incet i`am tot facut(modificat ceva).Am inceput cu toba sport care este de la YED Performance,grila modificata,apoi cu farurile sa le fac conturu`l negru,au urmat si semnalele de fatza si stopurile fumurii,apoi pleoape,jante aliaj pe 14",dar de vre`un an le`am schimbat cu unele pe 15"Borbet,niste dungi pe negru,volan GSI,interior vopsit in culoarea masinii,niste faruri de ceata,arcuri sport de la weitec drop 3-4cm care urmeaza sa fie montate intr`o saptamana,mp3player sony,4boxe MTX,subwoofer PB s-12 600w etc.Si urmeaza si alele,o sa va tzin la curent.Dupa ce am scris atata..va las cu pozele..si de pe la inceput si mai recente,ce`am gasit si eu :)

B-99-SAA 16-09-10 17:22

re: Cielo BH 18 BSV
 
Arata bine masina, singura chestie care nu-mi place ar fi dungile alea "reising"... Volanu e ok, pleoapele arata bine, jantele la fel, acu mai trebuie sa montezi arcurile sport, si sa-i faci o sedinta foto :) Zi si tu niste date tehnice, dotari, etc. Ce planuri mai ai cu ea?

18BSV 16-09-10 17:33

re: Cielo BH 18 BSV
 
Ma scuzati ca am uitat cate ceva sa specific,dar ma gandeam la ce am mai modificat pe ea,sa nu uit ceva.Masina este din 2002 are 86000km,l`am luat cu 72000,ca dotari nu a avut NIMIC!Acuma ii montez niste faruri de ceata dar nu originale,i`am mai pus inchidere centralizata pe telecomanda,i`am mai schimbat ledurile in bord cu unele rosii..si cand imi mai amintesc ceva o sa revin.Cu dungile... si eu ma gandesc de ceva vreme sa le dau jos.Planuri nu stiu sa`ti spun prea multe dar sunt... ar fi bine un bblook,geamuri fumurii...santurile din bari astupate,vedem ce urmeaza.Cu timpul tot ce trebe ;)
Aici un filmuletz daca va intereseaza sa auziti aprox cum face toba: https://www.youtube.com/watch?v=Wn1snZ6ETok

B-99-SAA 16-09-10 18:02

re: Cielo BH 18 BSV
 
Filmuletu ala nu se aude... N-ai nici servo, geamuri electrice? Hai sa zicem ca dai la manivela, dar un servo ti-ar fi de folos, ca e mare masina. Cauta la dezmembrari ca nu e foarte mult una sh, si decat sa pui niste luminite si alte porcarii, mai bine iei ceva util...

18BSV 16-09-10 18:26

re: Cielo BH 18 BSV
 
Am am....servo am :),geamuri el nu... dau la manivela deocamdata:P

bib_andrey 16-09-10 22:16

re: Cielo BH 18 BSV
 
Frumos cielo bafta ..

03ZLR 17-09-10 12:48

re: Cielo BH 18 BSV
 
Frumoasa masina!Dungile arata chiar foarte bine numai ca ar fi trebuit sa faci si pe spate pe spoiler ca pe fata, ar fi dat mult mai bine.Chiar imi place ca nu ai facut ca toata lumeeeaaa capota,cupola neagra!Bafta in continuare!

18BSV 17-09-10 14:23

re: Cielo BH 18 BSV
 
Ms ms :)..da cam asa e.. m`am gandit si eu sa`i fac capota neagra,dar deja oriunde mergi peste tot vezi facut asa,apoi m`am gandit la dungi,mie mi se pare ca dau bine,chiar daca majoritatea spun ca nu,de vre`un an le`am pus m`am gandit sa le dau si jos dar deocamdata raman.Luni dimineata este programata masina pentru schimbul de arcuri cu cele sport :D abia astept sa vad cum ii sta.Cele pe spate le schimb eu acasa.

marius_jupanu 18-09-10 11:19

re: Cielo BH 18 BSV
 
frumoasa masina ,interiorul ok :lol:succes an continuare ;)

18BSV 19-09-10 10:22

re: Cielo BH 18 BSV
 
2 Attachment(s)
La un pahar de vorbe cu amicii.. :D BSV,WRC,MEE..

18BSV 22-09-10 21:35

re: Cielo BH 18 BSV
 
5 Attachment(s)
Si`n cursul zilei de astazi s`au montat si proiectoarele.Dimineata am fost la un electrician super de treaba,acuma seara le`am reglat.Sunt foarte multumit!bat mult mai bn decat cele originale,astea fiind cu sticla clara.Pun niste poze,scuze calitatea,sunt facute cu tf. :P
A si am iesit mai ieftin cu manopera +proiectoarele ....decat una originala. :)

>G3o< 23-09-10 11:14

re: Cielo BH 18 BSV
 
Tu ce marime ai la cauciucuri ?

18BSV 23-09-10 16:24

re: Cielo BH 18 BSV
 
195/50 Am dar sa ai asemenea dimensiune la masina ta(cielo)trebuie sa indoi buza din interiorul arip. spate :)

03ZLR 23-09-10 23:52

re: Cielo BH 18 BSV
 
Ma scuzi ca ma repet dar prea criminala masina cu dungile alea!!!Cat te-a ajuns sa le pui?Bafta!

18BSV 24-09-10 07:38

re: Cielo BH 18 BSV
 
Dungile m`au ajuns vreo 50-60lei...fiindca se vand la 3M si a trebuit sa iau vreo 3-4 si 1 era 15Lei,dar nu`ti ajunge doar pe capota plafon s`au portbagaj.Sunt diferite culori si dimensiuni de dungi(in latime).De pus eu le`am pus pe masina,am masurat tot sa fie bine si a iesit :)Si mie imi place cum da pe ea+ca nici nu mai este aici la mine in orash cielo cu dungi, (majoritatea persoanelor spun ca nu dau bine)


All times are GMT +2. The time now is 09:26.

- Copyright 2024 4Tuning