Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   matiz din ploiesti..... (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/20914-matiz-ploiesti.html)

T@zMania 23-07-06 01:27

matiz din ploiesti.....
 
16 Attachment(s)
-an fabricatzie 2001
-aer conditzionat
-servo total
-geamuri electrice
-inchidere centralizata
-alarma
-filtru aer sport
-mp3 jvc
-ovale jbl
-boxe fatza sony explod
-statzie mnc 400w
-sub sony explod
-jentzi aliaj
astept pareri si sugestii din partea voastra.....multzumesc anticipat;)
mii de scuze ptr calitatea slaba a pozelor,sunt facute cu telefonul....

T@zMania 23-07-06 01:32

Re: matiz din ploiesti.....
 
1 Attachment(s)
inca una....

topser 23-07-06 10:06

Re: matiz din ploiesti.....
 
arata bine , intretinut , dar mai da jos din stickerele alea , prea multe si nu dau bine...succes in continuare

T@zMania 23-07-06 10:20

Re: matiz din ploiesti.....
 
merci....te referi la stikerele de pe luneta?la care ar trebui sa renuntz?sunt in nsl si trebuie sa am insemnele clubului....

bodyspeed 23-07-06 10:43

Re: matiz din ploiesti.....
 
super tare matizul... imi place.
si in legatura cu stikerele... cum sa le dai jos ..;)
bafta multa in continuare ;)

tavisor 23-07-06 12:07

Re: matiz din ploiesti.....
 
1 Attachment(s)
Foarte frumos matizul tau , daca i-ai micsora putin garda la sol ar arata mult mai bine , iti pun niste poze cu matizul meu sa vezi cum arata asa mai joasa:, bafta in continuare ,ceau :D

Zuky 23-07-06 12:22

Re: matiz din ploiesti.....
 
Fain matizul tau ....felicitari...

T@zMania 23-07-06 12:32

Re: matiz din ploiesti.....
 
Quote:

Originally Posted by tavisor
Foarte frumos matizul tau , daca i-ai micsora putin garda la sol ar arata mult mai bine , iti pun niste poze cu matizul meu sa vezi cum arata asa mai joasa:, bafta in continuare ,ceau :D

spune-mi te rog cum ai icsorat garda la sol?
zuky si bodyspeed multzumesc,ma bucur ca va place....intradevar am in plan o coborare la garda de la sol.am intrat si pe un site de la cehi si am vazut ca exista kit turbo ptr matiz si il ridica la 100 cai....dar costa 3000 de euro....suma nu ar fi exagerata dar stau si ma intreb daca se merita?ceva idei ptr interior imi poate da cineva?multzumesc inca odata....

T@zMania 23-07-06 12:35

Re: matiz din ploiesti.....
 
bodyspeed ai un olcit verde?il vad mereu in craiova pe la sucpi,la centrul ala engros.....eu vin destul de des in craiova,serviciul;)...si am vazut un olcit verde cu insemne nsl....frumos..

Eugen_TL 23-07-06 12:50

Re: matiz din ploiesti.....
 
arata bine ... imi place.. ar fi mers alte jenti...

3000euro sa dai mi se pare o nebunie ! mai bine vinzi matizu si iti iei o masina de 90-115cp si gata

T@zMania 23-07-06 12:58

Re: matiz din ploiesti.....
 
Quote:

Originally Posted by TuningBoy
arata bine ... imi place.. ar fi mers alte jenti...

3000euro sa dai mi se pare o nebunie ! mai bine vinzi matizu si iti iei o masina de 90-115cp si gata

tocmai asta e smecheria...ai mai vazut tu matiz de 100 cai....un turbo si 100 de cai pe matiz eu zic ca reusesti sa pui ceva masini la punct;)gandeste-re la raportul greutate-putere....problema ar fi aderentza....bine nu am zis ca sunt hotarat sa fac pasul asta,era doar un plan.....cat despre masina mai puternica va fi un golf 2gti,dar slabiciunea mea va ramane tot buburuza asta mica....:)

bodyspeed 23-07-06 16:33

Re: matiz din ploiesti.....
 
Quote:

Originally Posted by T@zMania
bodyspeed ai un olcit verde?il vad mereu in craiova pe la sucpi,la centrul ala engros.....eu vin destul de des in craiova,serviciul;)...si am vazut un olcit verde cu insemne nsl....frumos..

mersi mersi ..da ala e al meu... mai am de lucru la el...;)
acolo lucrez eu chiar la mag ala de electrice...unde e parcat ;) cand mai treci da si tu un semn...poate stam un pic de vb ;)
bafta multa cu proiectul ;) si in leg daca meriata acei 3000 de euro
acum depinde cat de mult esti pasionat de al tau matiz.....iti dai seama ca faci multe masini cu 100 de cai......;)

T@zMania 23-07-06 18:51

Re: matiz din ploiesti.....
 
Quote:

Originally Posted by bodyspeed
mersi mersi ..da ala e al meu... mai am de lucru la el...;)
acolo lucrez eu chiar la mag ala de electrice...unde e parcat ;) cand mai treci da si tu un semn...poate stam un pic de vb ;)
bafta multa cu proiectul ;) si in leg daca meriata acei 3000 de euro
acum depinde cat de mult esti pasionat de al tau matiz.....iti dai seama ca faci multe masini cu 100 de cai......;)

merci...cand mai trec prin craiova intru sa stam de vb....bafta multa;)

tavisor 24-07-06 16:27

Re: matiz din ploiesti.....
 
Am taiat doua sprire din arcuri si am pus pe spate 2 tamburi de cuciuc ca sa fie mai tare , dar sincer sta altfel in curba , merita sa incerci ,bafta :D

T@zMania 24-07-06 21:18

Re: matiz din ploiesti.....
 
operatziunea ai facut-o tu sau ai fost la mecanic?e vreo smecherie la taiatul spirelor sau se taie pur si simplu 2 spire?eu am un mecanic bun si barem sa il pun in tema despre ce e vb....tamburii de cauciuc zici ca i-ai pus pe spate sa fie mai rigida...astept un raspuns...merci


All times are GMT +2. The time now is 19:45.

- Copyright 2024 4Tuning