Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   Polishare jante ATS Cup (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/208938-polishare-jante-ats-cup.html)

wow-ar 14-09-10 16:59

Polishare jante ATS Cup
 
Salut!
Am niste jante ats cup si as dori sa le reconditionez , mai precis sa le polishez.
Vreau sa stiu daca exista ceva solutie care sa dea lacul ce este in prezent pe jante si este intr-o stare proasta...
Dupa ce le polishez trebuie lacuite neaparat sau exista ceva solutie protectoare?
Unde gasesc pasta de polishat metale ? (sunt din Arad)
Sau daca ati mai facut asta si stiti ceva secrete daca se poate sa ma ajutati as fi recunoscator!
Astept sfaturi!

Bogdanho 15-09-10 02:38

Re: Polishare jante ATS Cup
 
Uitate aici. Contine cam tot ce ai nevoie.Reconditionare + revopsit

https://www.youtube.com/watch?v=q5eK5...eature=related

sau

https://www.youtube.com/watch?v=4bh8h...eature=related

wow-ar 25-09-10 12:10

Re: Polishare jante ATS Cup
 
alte sfaturi? :?:

o_kh3 25-09-10 12:28

Re: Polishare jante ATS Cup
 
pentru a da jos lacul acasa sunt 2 solutii.. decanol sau kromofag... eu recomand cu cea mai mare placere sablarea !

pentru polish Ordinea ar fi:
-smirghel de 600,400,1000,1500 cu apa
-pasta verde cu pisla, pasta maro cu pisla, pasta albastra cu perie cirpa si ultima faza polish pasta la tub cu cirpa de bumbac moale ptr intretinere. (aceleasi procedee le puteti vedea si pe youtube)

acum trebuie doar sa te interesezi de ce solutii ai nevoie pentru polish

bafta

wow-ar 26-09-10 21:59

Re: Polishare jante ATS Cup
 
multumesc pentru sfaturi!

bogdanman2 08-10-10 13:06

Re: Polishare jante ATS Cup
 
salut, wow-ar pune poze te rog cu jantele daca le-ai terminat sau daca te-ai apucat de ele. si eu sunt in situatia ta si vreau sa fac o comparatie. merci

bogdanman2 08-10-10 13:53

Re: Polishare jante ATS Cup
 
sorry dar nu am putut sa mai editez;

http://www.detailing-club.ro/forum/i...p?topic=2547.0

http://www.detailing-club.ro/forum/i...p?topic=1923.0

linck-uri informative...

hruby 20-10-10 11:01

Re: Polishare jante ATS Cup
 
Pt cei interesati de reconditionare jante auto sa stiti k am de gand k peste cateva luni sa incep sa execut si sablare si vopsitorie in camp electrostatic la pretul de incepand cu 40 ron sablatul si 40 ron vopsitul.Pt cei interesati lasati-mi un e-mail.
Momentan in Brasov am deschis o firma ce execut (antifurt oglinzi auto) sablarea nr de inmatriculare pe oglinzi auto,nu este nevoie de demontarea oglinzi.Sablarea se face pe moment si dureaza maxim 20 minute. Pt mai multe detalii va rog sa ma contactati pe Sticlo Lux Brasov,sticla sablata,sablare sticla,oglinzi baie,mobilier sticla, S.C Sticlo Lux S.R.L

vali bva 25-10-10 17:43

Re: Polishare jante ATS Cup
 
pasta verde, pasta maro, pasta albastra - ce paste sunt? sunt paste speciale pt polishare, sau?
Quote:

Originally Posted by o_kh3 (Post 3682182)
pentru a da jos lacul acasa sunt 2 solutii.. decanol sau kromofag... eu recomand cu cea mai mare placere sablarea !

pentru polish Ordinea ar fi:
-smirghel de 600,400,1000,1500 cu apa
-pasta verde cu pisla, pasta maro cu pisla, pasta albastra cu perie cirpa si ultima faza polish pasta la tub cu cirpa de bumbac moale ptr intretinere. (aceleasi procedee le puteti vedea si pe youtube)

acum trebuie doar sa te interesezi de ce solutii ai nevoie pentru polish

bafta



All times are GMT +2. The time now is 07:01.

- Copyright 2026 4Tuning