![]() |
I.T.P - Despre inspectie , Sfaturi !!!
Sfaturi in vederea obtinerii I.T.P - ului la masina
La ce statie d ITP trebuie sa ma duc ? Unde e mai drastic , unde te lasa si trece cu vederea ? Taxa d prima intrare , a 2-a daca e cazul ? |
Re: I.T.P - Despre inspectie , Sfaturi !!!
Quote:
am facut itp ul recent am fost la autobuze acolo langa ford tester vb inainte cu inginerul il intrebi cat costa ....si se rezolva detalii pe pm daca vrei |
Re: I.T.P - Despre inspectie , Sfaturi !!!
Mai este o statie ITP in pacurari . Cum dai sa iesi din iasi , este un OMV,inainte de OMV faci la dreapta pe o straduta . Ai ca reper ARR-ul si Kauflandu. Daca o sa te invarti pe acolo o s-o gasesti .
|
Re: I.T.P - Despre inspectie , Sfaturi !!!
mai stiu eu o statie in canta, e in curtea service-ului unde lucrez, sunt ok baietii
|
Re: I.T.P - Despre inspectie , Sfaturi !!!
am inteles k prima data (intrarea e 100 RON) ...
daca am schimbat motorul trebuie trecut in carte ? daca am facut modificari .. gen (pleoape din capota , evazari aripi ) oare au c comenta domnii d la ITP ??:idea: |
Re: I.T.P - Despre inspectie , Sfaturi !!!
normal iti comenteaza la orice modificare, cat de mica ar fi ea, acum depinde si unde te duci. iar chestia cu motorul da trebuie trecut la rar in cart, nu prea cred ca mai sunt prea multi care sa iti faca inspectia cu alt motor
|
Re: I.T.P - Despre inspectie , Sfaturi !!!
treaba cea mai buna e la rvr super de treaba baieti daca stii cum sa vorbesti!:lol:
|
Re: I.T.P - Despre inspectie , Sfaturi !!!
in legatura cu motorul .. e ceva d genu .... acelasi motor .. identic la prindere , tampoane motor, curele ,etc. doar k e fara Turbo ... se poate pune turbo dar e stricata turbina .. oare treb sa scrie .. in CIV toate modificarile
anteriorul avea turbo dar nu aveam servodirectie , akm am servodirectie dar nu am turbo :D |
Re: I.T.P - Despre inspectie , Sfaturi !!!
nu e vorba de turbo/ne turbo.. e vorba de serii
|
Re: I.T.P - Despre inspectie , Sfaturi !!!
daca nu mai ai motorul din acte , trebuie sa te duci la rar cu factura/act de la motor si factura/deviz din service`ul unde lai montat, iti face noxele la rar si itp-ul poti sa il faci unde vrei tu dupa asta !!!
|
Re: I.T.P - Despre inspectie , Sfaturi !!!
Salut,
Sa stiti ca am fost la un itp undeva pe drumul hotilor ,cum mergeti din Bucium ,dupa ce treceti de de Dacia Service pe dreapta este un statie ItP foarte OK .Dupa fostul poligon. Inginerii sint politicosi si ofera explicatii pe bune la tot ce doriti.Sala de asteptare cu TV,cafea,apa,curat.E altceva fata de ce e pe piata.Si preturile sint rezonabile.Am stat la itp mai putin de 20 min.O recomand celor din Iasi. |
Re: I.T.P - Despre inspectie , Sfaturi !!!
Baietii de acolo, sunt in stare sa faca un ITP si la un avion de vanatoare! :D :lol: Bravo lor !
|
| All times are GMT +2. The time now is 18:44. |
- Copyright 2026 4Tuning