Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - Bmw 318is coupe m44 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/208189-e36-bmw-318is-coupe-m44.html)

Marius_upk 10-09-10 00:15

E36 - Bmw 318is coupe m44
 
5 Attachment(s)
Salut , m-am hotarat sa imi prezint si eu masina , un bmw 318is din 96 , adus din anglia si am facut schimbarea de volan de pe dreapta pe stanga . Initial masina arata asa:

Marius_upk 10-09-10 00:22

Re: Bmw 318is coupe m44
 
4 Attachment(s)
dupa aceea am fact schimbarea de la RHD LA LHD! Si am inscris-o in Bg , pentru ca nu mi-am permis sa platesc taxa de 1200e in Romania si am platit 500e in Bg

Marius_upk 10-09-10 00:27

Re: Bmw 318is coupe m44
 
4 Attachment(s)
masina in prezent arata asa , a primit o suspensie sport reglabila , si urmeaza sa vopsesc bara fata si grila, pentru ca au fost vopsite foarte prost si a sarit vopseaua . Si inca ceva , poate ma puteti ajuta cu un capac de la carligul de tractare ca nu il gasesc nicaieri sa il cumpar !

susp3ctu 10-09-10 00:53

Re: Bmw 318is coupe m44
 
cat te`a costat mutatul volanului ?

Marius_upk 10-09-10 08:48

Re: Bmw 318is coupe m44
 
Quote:

Originally Posted by susp3ctu (Post 3647497)
cat te`a costat mutatul volanului ?

500 e

pwr_bz 10-09-10 08:59

Re: Bmw 318is coupe m44
 
Quote:

Originally Posted by Marius_upk (Post 3647832)
500 e

Da cam asa ajunge o schimbare de pe o parte pe alta.
In jurul acestei sume se invarte.
Cat despre masinuta e frumoasa.
Mergi pe stilul clean si vei avea numai de castigat.

Marius_upk 10-09-10 12:00

Re: Bmw 318is coupe m44
 
Quote:

Originally Posted by pwr_bz (Post 3647869)
Da cam asa ajunge o schimbare de pe o parte pe alta.
In jurul acestei sume se invarte.
Cat despre masinuta e frumoasa.
Mergi pe stilul clean si vei avea numai de castigat.

Multumesc de aprecieri , masina o voi face cat mai clean , pe viitor vreau sa ii schimb jantele cu undele pe 17'' sa o pot cobora mai mult

Robert Coca 10-09-10 12:03

Re: E36 - Bmw 318is coupe m44
 
Daca faceai o depreciere ajungeai cam la 650e cu taxa la noi.

pwr_bz 10-09-10 13:54

Re: Bmw 318is coupe m44
 
Quote:

Originally Posted by Marius_upk (Post 3648389)
Multumesc de aprecieri , masina o voi face cat mai clean , pe viitor vreau sa ii schimb jantele cu undele pe 17'' sa o pot cobora mai mult

Daca mergi pe deviza LOW is a lifestyle o sa iti iasa bine trantita de asfalt:)

Marius_upk 10-09-10 17:28

Re: E36 - Bmw 318is coupe m44
 
Quote:

Originally Posted by Robert Coca (Post 3648396)
Daca faceai o depreciere ajungeai cam la 650e cu taxa la noi.

masina este din decembrie 96 si nu se merita sa fac depreciere ca nu scatea taxa prea mult

Brian 10-09-10 17:40

Re: E36 - Bmw 318is coupe m44
 
Salut Marius, frumoasa masina ... sa o conduci sanatos .
In legatura cu schimbatul volanului, 500 a fost cu tot cu piese sau numai manopera? mersi.
Spor la treaba in continuare ;)

V1RuS 10-09-10 19:10

Re: E36 - Bmw 318is coupe m44
 
masina f buna si frumoasa...sa o stapanesti sanatos

@ vreau putine detali te rog despre mutatul volanului ... pt k eu stau in Cipru (masinile sunt cu volan pe dreapta) si cand vin acasa ash fi vrut sa imi iau si pisica cu mine... ms bafta

Marius_upk 10-09-10 19:26

Re: E36 - Bmw 318is coupe m44
 
Multumesc pentru aprecieri ... :d . Treaba cu schimbatul volanului este asa : am platit unor baieti de la Urziceni suma de 500e le-am lasat masina si in 4 zile a fost gata. In banii astia este inclusa manopera si piesele. Cine este interesat ma poate suna pentru mai multe detalii . Numarul meu de telefon este 0730687043 , va ajut cu informatii cu cea mai mare placere!

Robert Coca 10-09-10 21:32

Re: E36 - Bmw 318is coupe m44
 
Quote:

Originally Posted by Marius_upk (Post 3649136)
masina este din decembrie 96 si nu se merita sa fac depreciere ca nu scatea taxa prea mult

A mea este din Iulie 1996, 1905cmc, euro2. Taxa normal ar fi fost 1300e iar cu depreciere am platit 620.

ddannyeld2 10-09-10 22:16

Re: E36 - Bmw 318is coupe m44
 
Salut Marius !

Frumoasa masina ...asa cum au spus si baieti pe aici pastreaz-o cat mai clean ...si o sa fie mult mai frumoasa decat multe bmw e36 care au tot felu de briz-brizuri ...:-)

In rest sa o stapanesti sanatos !



PS : intra si tu aici :https://forum.4tuning.ro/40-propuneri...i/page-12.html


All times are GMT +2. The time now is 00:02.

- Copyright 2026 4Tuning