Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E36 - Bmw (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/208048-e36-bmw.html)

Marian_nebunu 16-10-10 10:35

Re: E36 - Bmw
 
Quote:

Originally Posted by jakal (Post 3731079)
bah "roaba" aia a mai avut toba d-aia inainte dar sa dat jos ca ieseam cu ea la "arat" si se auzea pina in sate....=))

si arata f. bine pe dedesubt....nu pata de ulei pe grup....la cata tavaleala a luat credeam ca a mai sarit ulei din el.....

treaba.......

pe cuvant daca iti zc si o alta treaba o iei din loc :)))

merg cu 10 litri in jur de 95 de km in oras !!!! consuma super putin masina !!!nu-mi pot explica de ce !!!

foarte putin ...cu 6 litri saptamana trecuta mai prin oras mai pe centura am mers 70 d km :)....sunt total uimit de cum poa' sa consume masina asta !!!

Marian_nebunu 17-10-10 00:03

Re: E36 - Bmw
 
Quote:

Originally Posted by liviu tex (Post 3732083)
daca mergi numa' cu 50km h!:lol:

ai dreptate si tu liviu mi-am adus aminte !!! si abia acum realizez de ce consuma asa putin !!! niciodata nu am dat a2 :pistoles: :pistoles: :pistoles:

tie frisca de 1.8 is !!!



provenzano --- ma stii :D ...cand vi acasa????? !!!

liviu tex 17-10-10 14:42

Re: E36 - Bmw
 
Quote:

Originally Posted by Marian_nebunu (Post 3733077)
ai dreptate si tu liviu mi-am adus aminte !!! si abia acum realizez de ce consuma asa putin !!! niciodata nu am dat a2 :pistoles: :pistoles: :pistoles:

tie frisca de 1.8 is !!!



provenzano --- ma stii :D ...cand vi acasa????? !!!

a2'a este in spate! frica e putin spus! mai repede groaza!

Marian_nebunu 17-10-10 16:54

Re: E36 - Bmw
 
Quote:

Originally Posted by liviu tex (Post 3734261)
a2'a este in spate! frica e putin spus! mai repede groaza!

gluma , gluma !!!


dar te vreau la start cum il vroia Achilles pe Hector !!!!!!

Alex4u 18-10-10 17:32

Re: E36 - Bmw
 
pai inseamna ca scoti un consum mai mult decat super in orash..bucuresti sa zicem 11 l 100/km :rolleyes2 aproape cat un matiz

liviu tex 18-10-10 19:20

Re: E36 - Bmw
 
bai Mareene termena'te cu aluzii d'astea cu ''te vreau la start'' ca uite lumea ce zice...adam si eva! pai aia s-au si fu..t pan' la urma! te rog sa reformulezi!!;)

liviu tex 18-10-10 22:30

Re: E36 - Bmw
 
Quote:

Originally Posted by CaZu (Post 3738662)
Mareano ! .. vand ganeatzu and coming soon e36 M-Pack 8)

te pupa JaN pe porfotel .. :rolleyes2 si burn some rubber soon:evil:

prietene,ce-i aia ''ganeatzu''? si daca'i al tau de ce'l vinzi? eu nu inteleg ce vrei tu sa spui! o fi Marean interesat de ''ganeatzu'' ce'l vinzi??? ma rog.. on topic... ti-ai pus toba fa bagaboanta dracu,d'aia..Japan Style! vezi ca nu suntem in trend cu d'astea...da' suntem sefi la galagieeee! tre' sa ne vedem intr-o seara!

Marian_nebunu 19-10-10 08:06

Re: E36 - Bmw
 
Quote:

Originally Posted by liviu tex (Post 3738695)
prietene,ce-i aia ''ganeatzu''? si daca'i al tau de ce'l vinzi? eu nu inteleg ce vrei tu sa spui! o fi Marean interesat de ''ganeatzu'' ce'l vinzi??? ma rog.. on topic... ti-ai pus toba fa bagaboanta dracu,d'aia..Japan Style! vezi ca nu suntem in trend cu d'astea...da' suntem sefi la galagieeee! tre' sa ne vedem intr-o seara!

"ganeatzu" :))este masina aia galbena !care zici ca e un gainat cu fluturi p el !!! are el un beetle (https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...ew-beetle.html )

normal ca mi-am pus japoneza ca se aude criminal !!! mai ales ca am dat o gramada de bani p ea !!! o sa ne vedem liviu ti-am promis cum e gata masina ne vedem !!aseara am dus bieletele de la caseta,am dus un senzor de la cutie,diseara exista posibilitatea sa iau masina !!!

Provenzano -- acum ti-ai dat seama frate ?:)))

CaZu -- faci un lucru mare sa iei pisica !!daca vrei iti dau eu una la 1500 d euro inscrisa...cu inca 2000 o faci de plange forumul !!

RideTheRiddle -- pe langa soparla mea godzila..masina asta este singurul lucru care imi da satisfactie !!

Alex4u -- fructe interzise sau nu ,mie imi plac fetele nu baietii !!! iar consumul masinii asta este fara nici o minciuna !!! cand se aprinde becul de benzina in general bag de 500 d mii...si merg pana se aprinde iar minim 90 de km !!! eu zic ca e super !!!!

Marian_nebunu 21-10-10 16:34

Re: E36 - Bmw
 
2 Attachment(s)
montata caseta de servo,montata alta cutie,dar cred ca o voi schimba ca si la asta caraie a2 :) ..am luat bieletele de la caseta de directie! arcuri galbene kw spate !!!

atasez 2 poze sa se vada diferenta !

saptamana urmatoare astept bucsile mari de pe spate ca sunt sparte amandoua ,si bieletele antiruliu !!!

va tin la curent !!!

browser 22-10-10 00:57

Re: E36 - Bmw
 
Quote:

Originally Posted by Marian_nebunu (Post 3746144)
montata caseta de servo,montata alta cutie,dar cred ca o voi schimba ca si la asta caraie a2 :) ..am luat bieletele de la caseta de directie! arcuri galbene kw spate !!!

atasez 2 poze sa se vada diferenta !

saptamana urmatoare astept bucsile mari de pe spate ca sunt sparte amandoua ,si bieletele antiruliu !!!

va tin la curent !!!

Bineinteles dupa ce a terminat masina mare burn ce a dat in intersectie la brancoveanu !
P.S nu uita de sonda sa fie cu mufa nu cu papucii !

sprinter 22-10-10 07:23

Re: E36 - Bmw
 
Quote:

Originally Posted by browser (Post 3747350)
Bineinteles dupa ce a terminat masina mare burn ce a dat in intersectie la brancoveanu !
P.S nu uita de sonda sa fie cu mufa nu cu papucii !

Deci e gata de dat sa intelegem? :lol: Ba asta cand vad si eu masina live?

Marian_nebunu 22-10-10 07:25

Re: E36 - Bmw
 
Quote:

Originally Posted by sprinter (Post 3747472)
Deci e gata de dat sa intelegem? :lol: Ba asta cand vad si eu masina live?

nu e ma frate gata !! nu am bucsi p spate,bate si troncane mai rau ca o carutza !!!

si nu stiu de ce ,dar am schimbat cutia si tot caraie la a2 :(...nu e vb ca nu vreau sa vin sa o vezi sau ceva !!!dar crede-ma e praf :) in momentul de fatza !! mai am de investit :))

sprinter 22-10-10 07:32

Re: E36 - Bmw
 
Quote:

Originally Posted by Marian_nebunu (Post 3747475)
nu e ma frate gata !! nu am bucsi p spate,bate si troncane mai rau ca o carutza !!!

si nu stiu de ce ,dar am schimbat cutia si tot caraie la a2 :(...nu e vb ca nu vreau sa vin sa o vezi sau ceva !!!dar crede-ma e praf :) in momentul de fatza !! mai am de investit :))

Am eu o cutie, ba una peste alta sa mi zici si mie cat dai pe bucsile de la puntea spate, pt ca tre sa mi le iau si eu ca sunt PRAF

Marian_nebunu 22-10-10 07:37

Re: E36 - Bmw
 
Quote:

Originally Posted by sprinter (Post 3747483)
Am eu o cutie, ba una peste alta sa mi zici si mie cat dai pe bucsile de la puntea spate, pt ca tre sa mi le iau si eu ca sunt PRAF

bieletele antiruliu sunt 800 d mii amandoua !!!

iar bucsile nu trebuie sa coste mai mult de 600 una !!!:)

antacebal 22-10-10 12:53

Re: E36 - Bmw
 
Asta seara te asteptam la victoriei dupa cum ai promis.


All times are GMT +2. The time now is 15:19.

- Copyright 2024 4Tuning