Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Forumul Participantilor la Curse (https://forum.4tuning.ro/223-forumul-participantilor-curse.html)
-   -   Am cumparat turbina"perfecta" trimisa prin curier din afara tarii.Nu mai fac:(( (https://forum.4tuning.ro/223-forumul-participantilor-curse/20657-cumparat-turbina-perfecta-trimisa-curier-afara-tarii-fac.html)

lascarica 18-07-06 11:18

Am cumparat turbina"perfecta" trimisa prin curier din afara tarii.Nu mai fac:((
 
4 Attachment(s)
Salut,
Am deschis threadul pentru a va arata ,pentru cei care nu au patit-o deja,ce fel de vanzatori puteti gasi pe net...:(
L-am gasit pe un forum de profil,si dupa ce l-am contactat acolo,omul,mi-a dat mailul asta:
"Dear Sir .. The Turbo Is Realy Fine .. And Not Smoking ..
I Fit New Turbo GT28R .. That`s Why I Have The Turbo Home .. And Wanna
Sell
It ..
If Your Not SatisFy From It .. You Can Retun It Back .. Guarante
I Can Send You Any Where You Like ..
I`m From Kuwait ..

You Can Send Me The Amount Through Western Union In U.$.D xxx

And Your Full Details .. Your Name .. Your Address .. Your Mobile ..

For The Shipping Extra xxx.xx U.$.D Through Aramex ..

If Your Intresting .. You Can Msg Me In My Mobile .. +xxxxxxxxxx

With The Western union Number ..

Thanx .."

Ehh,de aici si pana la ce vedeti in poze....e de invatzat:(. Nu am avut un marker la indemana pentru a face si poze in care sa se vada jocul axial de ~1.5 !! mm. Oricum,si jocul oarecum normal ,lateral dupa parerea mea in nici un caz nu este al unei turbine ce "not smoking". Binentzeles ca n-a mai avut rost montarea pe masina....:(
Asta e..

basy 18-07-06 11:22

Re: Am cumparat turbina"perfecta" trimisa prin curier din afara tarii.Nu mai fac:((
 
Naspa rau de tot faza. Banuiesc ca nu mai ai cum sa dai de el acuma, ceva gen sa contactezi administratorul forumului. De fapt nici nu prea are sens ca numai sa te duci pana in Kuwait sa-l iei la palme cu picioru dai ceva bani asa ca nu prea se merita.

BASU 18-07-06 11:44

Re: Am cumparat turbina"perfecta" trimisa prin curier din afara tarii.Nu mai fac:((
 
nu poti sa o mai trimiti inapoi?
nu merge reconditionata?

lascarica 18-07-06 12:03

Re: Am cumparat turbina"perfecta" trimisa prin curier din afara tarii.Nu mai fac:((
 
Reconditionata...hmm..exact partea la care nu poate interveni nimeni in Ro..:(...adica turbina("elicea" de pe evacuare).Cei care reconditioneaza la noi,au numai turbine(care vin impreuna cu axul,fiind lipite prin frictiune si apoi echilibrate) pentru diesel-uri ale caror gaze nu ating temperaturile din evacuarea unui benzinar , si SE TOPESC paletii(se deformeaza prin supraincalzire) .Daca vrei sa vezi paleti topiti,du-te la orice centru de reconditionat si vei vedea la greu (si vor spune ca sunt lovite de carcasa,dar incearca sa gasesti una de benzinar montata si uita-te atent la carcasa> in 80% din cazurile cand axul nu-i rupt, vei vedea ca-i evident,o mare minciuna)
Am patit-o de Doua ori cu kiturile de reparatie importate de mesterii nostri,si pe de alta parte mi se pare normal sa procedeze astfel,dat fiind faptul ca 99% din masinile cu turbo din romania,sunt Diesel.E vb de business.

aleks 18-07-06 12:22

Re: Am cumparat turbina"perfecta" trimisa prin curier din afara tarii.Nu mai fac:((
 
am vazut ca ai taiat pretul..
nu vrei sa spui cat a costat toata "distractia" ?

200SX 18-07-06 12:53

Re: Am cumparat turbina"perfecta" trimisa prin curier din afara tarii.Nu mai fac:((
 
ce pot sa spun, e ca ai procedat contrar tuturor ghidurilor anti tzeapa

user luat de pe forum, discutie pe messenger, bani prin western union, produs SH concluzia ==>>> :rolleyes2 :idea: :arrow: :!: :!: :rolleyes2

o chestie de genul asta se face numai cu un prieten, sau daca chiar esti dispus sa risti f mult

lascarica 18-07-06 13:01

Re: Am cumparat turbina"perfecta" trimisa prin curier din afara tarii.Nu mai fac:((
 
aleks...mai conteaza?...poti sa razi si fara sa stii pretul,daca vrei..stii cate cifre erau.
200sx -banii i-a dat o amica ce era in kuweit,dar nu se pricepe deloc...am optat macar pentru solutia mai ieftina ....:(

200SX 18-07-06 13:04

Re: Am cumparat turbina"perfecta" trimisa prin curier din afara tarii.Nu mai fac:((
 
atuncea nasol ce sa zic , cu toate ca e destul de basic ca la o turbina daca simti joc la mana inseamna ca nu e de bine

SEBASTIAN 23-07-06 02:45

Re: Am cumparat turbina"perfecta" trimisa prin curier din afara tarii.Nu mai fac:((
 
Nu asa se masoara.
Monteaza turbina!
Poate fi f buna!

lascarica 23-07-06 03:28

Re: Am cumparat turbina"perfecta" trimisa prin curier din afara tarii.Nu mai fac:((
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN
Nu asa se masoara.
Monteaza turbina!
Poate fi f buna!

Chiar si cu o aripa a turbinei sparta?!...uita-te putin la poza:oops: ...Bine ar fi...huh...dar ma gandesc ca-i mama dezechilibratei in felul asta..:(

aleks 25-07-06 11:43

Re: Am cumparat turbina"perfecta" trimisa prin curier din afara tarii.Nu mai fac:((
 
Quote:

Originally Posted by lascarica
aleks...mai conteaza?...poti sa razi si fara sa stii pretul,daca vrei..stii cate cifre erau.:(

sincer, nu rad, imi pare rau pt tine...

x-28-TRA 18-11-06 02:43

Re: Am cumparat turbina"perfecta" trimisa prin curier din afara tarii.Nu mai fac:((
 
daca vrei am eu 1 turbina de bmw diesel

lascarica 26-12-06 19:34

Re: Am cumparat turbina"perfecta" trimisa prin curier din afara tarii.Nu mai fac:((
 
Quote:

Originally Posted by x-28-TRA (Post 627100)
daca vrei am eu 1 turbina de bmw diesel

Multumesc pentru oferta dar nu-mi este utila in nici un fel turbina de bmw diesel,indiferent care bmw diesel(in mod sigur nu ai frumoasa pereche cu care-i echipat 5(3)35D):(.
Oricum,mi-am luat din state ce aveam nevoie -si asa cum spuneam,nu voi mai lua niciodata una refacuta in ro si nici nu voi mai duce vreuna la segmentat/etc.

DONU' 27-09-07 13:42

Re: Am cumparat turbina"perfecta" trimisa prin curier din afara tarii.Nu mai fac:((
 
Eu am gasit pe ebay turbo cu admisie si nu stiu daca sa am incredere sau nu. Cum se face plata? Ramburs? A mai cumparat cineva. Eu am gasit undeva prin California...

SEBASTIAN 27-09-07 15:58

Re: Am cumparat turbina"perfecta" trimisa prin curier din afara tarii.Nu mai fac:((
 
nu te juca la distanta asta.


All times are GMT +2. The time now is 13:57.

- Copyright 2024 4Tuning